Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Milka 14:40, 13 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Nie znam się na odmianach. Danusia pisała na wątku miłorzębowym, że tyle może być. One nie mają "bogatych" gałęzi, żeby tworzyły busz i nie rosną szybo - wiem, bo mam jednego, który dopiero po 4. przesadzeniu pokazuje swoją urodę. Grabów już nie chciałam. A miłorzęby pasują kolorem, nastrojem (kaliny, laurowiśnie).
Może nawet udałoby mi się 3 zmieścić?
Nie byłoby takiego "korytarza powietrznego" nad cisami.

Moje miłorzęby , ale normalne drzewa, z tym że jakoś wąsko rosną, po 5 latach osiągnęły wysokość około 5m, na stracie miały tak 140cm.
Posadzone są w odległości 2m od siebie, mają się potem gałęziami połączyć, tzn przenikać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 17:39, 13 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dyskusja o miłorzębach, mimo, że je lubię nie dla mnie. Nie ten typ ogrodu!
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Wendy79 17:58, 13 paź 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)


Aga, tylko na półkach. Jak spotkam - kupić Ci?


Dzięki Ewuś, już zamówiłam Może podpowiesz jakąś ogrodową lekturę, na zbliżające się jesienno-zimowe wieczory?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Bogdzia 19:21, 13 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłorzębów nie mam i chyba miec nie bede bo miejsca brak. Zaglądam systematycznie.Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
nawigatorka 22:59, 14 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
magnolia napisał(a)


tylko że u nas trawa pod nimi nie rośnie- dlatego jest 'grobek' z kostrzewą niedźwiedzie futro. Tu widać

czyli nie rośnie bo nie chce rosnąć tak? U nas na razie nam to nie grozi.jeśli kiedyś będzie z t kłopot może czymś podsadse.ale jak na razie poleze na Twoim hamaku
A co jest na pierwszym planie?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nicol21 19:43, 15 paź 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Piękna ta Twoja jesien!!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasya 20:00, 15 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Pszczelarnia napisał(a)


Nie znam się na odmianach. Danusia pisała na wątku miłorzębowym, że tyle może być. One nie mają "bogatych" gałęzi, żeby tworzyły busz i nie rosną szybo - wiem, bo mam jednego, który dopiero po 4. przesadzeniu pokazuje swoją urodę. Grabów już nie chciałam. A miłorzęby pasują kolorem, nastrojem (kaliny, laurowiśnie).
Może nawet udałoby mi się 3 zmieścić?
Nie byłoby takiego "korytarza powietrznego" nad cisami.


Tremonia jest kolumnowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 21:12, 15 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
nawigatorka napisał(a)

A co jest na pierwszym planie?


To przytulia czyli marzanka wonna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
nawigatorka 21:59, 15 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Bogdzia napisał(a)


To przytulia czyli marzanka wonna.
o dziękuję.muszę się doksztalcic
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:52, 16 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pomysł z miłorzębami bardzo mi się podoba.
Mam w ogrodzie jednego. To czysty gatunek, sadzony jako metrowe drzewko. Po 3 latach ma około 3 metrów. Koronę ma zwartą, wąską.
Zachwyca mnie jesiennym przebarwieniem. Listki idealnie żółciutkie, bez żadnych plamek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies