Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:03, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Ostatnia jednak
wydaje mi się że taka sama jaką mam czyli Boom Boom White - u mnie była najpóźniej kwitnącą i dość wysoka ale szyk i elegancję to ma

z tych drobniejszych to polecam Ci Tam Tam ciemne kulki niski okrągły krzaczek

Dlaczego leszczynę wycięłaś ? bo ja o niej myślę więc pytam

a jarmuż - na śniadanko- masełko, cebulka, czosnek,może być i papryczka i ciut szyneczki - to podsmazyć albo dodać pomidorka i się poddusi
w misce obrane listki jarmużu polać oliwą i cytryną i dobrze pomasować następnie na patelnię
na to rozbełtane jajka - wysmażyć jak się lubi i
można rewolucje w ogrodzie czynić

pozdrawiam.

Miro,
a więc ta


jest
Boom Boom White. A miała być Myijama Fubuki. Analizując moje dalie, dochodzę do wniosku, że jeden sklep (ce-kwia.pl) je pomylił całkowicie.
Ta dalia jest bardzo plenna, wielki kopulasty krzaczek do kolan.

Te dalie są bez zarzutu:

Biskup Dover:







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:08, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)


Dlaczego nie ma leszczyny? - ze starści, z braku pożytku dla mnie(spróchniała, robaczywa i czyniąca spustoszenie innym roślinom wokół).

Pamiętasz leszczynowe gaje w ogrodach naszej Gertrudy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:15, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Na bank obsadzenia donic ocynk. musisz za rok poprawić dalia zbyt majtkowa Zbyt jasna Nie ma klasy. Poziom ogrodu wyższy jest.


Miła jest Twa ocena ogrodu ale po znajomości zawyżona.
A donice - wciąż nie wiem. Lubię glinę, mam i ocynku "wiejskiego" dużo ale razem mi jakś nie pasuje. I tak sobie zmieniam. A obsadzenia, te co roku jakoś inne. W przyszłym poszukam już tylo fioletów i bordo.

Dla Ciebie i biało i cieniście w lipcu:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:51, 11 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Pszczelarnia napisał(a)


Deszcz potrzebny przecież. Rozświetlamy się światłem, otulamy pledem i pijemy kakałko.



Myślałam, że jestem odosobniona w tym rytuale oswajania jesieni. "Kakałko" ma MOC!
Piękną jesień masz.
Pozdrawiam
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 21:38, 11 paź 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10267
Pszczółko, pospacerowałam w Twoim ogrodzie wzdłuż i wszerz...zauważyłam spore zmiany, bo nie było mnie całe lato, przearanżowane niektóre rabaty, sporo nowych dodatków, no zachwycająco...Podoba mi się u Ciebie...Płezdrówczi z Kaszeb...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wendy79 22:51, 11 paź 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)


Pestko, ta książka jeszcze szczątkowo zalega półki Empików (Empik wykupił cały nakład i nie sprzedał całości). Widziałam w kilku miejscach w Polsce.


Ewo, czy to może "Projektowanie rabat"? Widziałaś może we Wrocławiu, bo przez stronę internetową nie mają.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 23:58, 11 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Ostatnia jednak
wydaje mi się że taka sama jaką mam czyli Boom Boom White - u mnie była najpóźniej kwitnącą i dość wysoka ale szyk i elegancję to ma

z tych drobniejszych to polecam Ci Tam Tam ciemne kulki niski okrągły krzaczek

Dlaczego leszczynę wycięłaś ? bo ja o niej myślę więc pytam

a jarmuż - na śniadanko- masełko, cebulka, czosnek,może być i papryczka i ciut szyneczki - to podsmazyć albo dodać pomidorka i się poddusi
w misce obrane listki jarmużu polać oliwą i cytryną i dobrze pomasować następnie na patelnię
na to rozbełtane jajka - wysmażyć jak się lubi i
można rewolucje w ogrodzie czynić

pozdrawiam.

Miro,
a więc ta


jest
Boom Boom White. A miała być Myijama Fubuki. Analizując moje dalie, dochodzę do wniosku, że jeden sklep (ce-kwia.pl) je pomylił całkowicie.
Ta dalia jest bardzo plenna, wielki kopulasty krzaczek do kolan.

Te dalie są bez zarzutu:

Biskup Dover:









Zakupy w internecie potwierdzam - mam takie same obeserwacje - te torebki były ok.
Mam trochę wątpliwości co do tej dalii skoro miałaś do kolan - ona w opisie 90 cm i u mnie taka była a nawet wyżej prawie kwiaty najwyższe pod nos - u mnie w słonku cały dzień może to.

Śliczna ta pojedyncza - oj będą nowe zakupy daliowe,będą
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
magnolia 08:53, 12 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewo, hodujesz lub w przeszłości może hodowałaś pustynniki himalajskie?
Kliknełam wczoraj , dałam się skusić, bo nęcą mnie już kolejny sezon.
Masz doświadczenia swoje?
Albo może ktoś ma ?
____________________
anna_t 09:27, 12 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ewa muszę ze starego domu zabrać peonie, liliowce, irysy, trzmieliny i hosty powiedz czy mogę jeszcze w tym tygodniu czy lepiej umówić się z ludźmi że na wiosnę sie zgłoszę? nieukrywam ze wolalabym to zrobic teraz ale jesli rosliny mi tej przeprowadzki nie przezyją to jakoś to zalatwię..co sądzisz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
magnolia 09:39, 12 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
anna_t napisał(a)
Ewa muszę ze starego domu zabrać peonie, liliowce, irysy, trzmieliny i hosty powiedz czy mogę jeszcze w tym tygodniu czy lepiej umówić się z ludźmi że na wiosnę sie zgłoszę? nieukrywam ze wolalabym to zrobic teraz ale jesli rosliny mi tej przeprowadzki nie przezyją to jakoś to zalatwię..co sądzisz?


bierz teraz, wale nie gorzej im będzie niż po wiosennym przesadzaniu.
Jeżówki odmianowe nie lubią jak im grzebie w korzeniach jesienią, ale Ty ich nie wymieniłaś.


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies