Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gruszka_na_w... 22:09, 04 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Zdjęcie zacytowane przez Sylwię jest niesamowicie klimatyczne. Skąd się bierze takie cudowne metalowe ozdoby? Piękny duet tworzą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Piorunek 21:28, 05 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Pszczelarnia napisał(a)

Kapnąć fioletem? - tylko werbena mi pasuje do tego obrazu. Gdybyż krwawnica chciała być fioletowa, byłoby super. Jasny fiolet - lila daje przetacznikowiec (są też na pewno jakieś fioletowe, mój ulubiony to 'Lavendelturm'). Można spróbować z rutewką - ale ona też nie tak bardzo fioletowa.

Jednoroczne wysokie żeniszki są ślicznie fioletowe ale te nusiałabyś pozyskać z rozsady, pokazywałam je pod szklarnią.


Witaj. Świetnie komponujesz rabaty i masz mnóstwo bylin. Bardzo lubię fiolety i niebieskości. Może wskażesz mi jeszcze jakieś rośliny (byliny lub krzewinki takie jak lawenda czy wrzos), które będą takiej kolorystyce odpowiadać? Znam kocimiętki, przetaczniki, perowskie, szałwie. Pozdrawiam!
____________________
Pszczelarnia 13:42, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zostawiam sobie i gościom ku pamięci, fajny mini przewodnik cięcia prawie wszystkiego.
http://pzd.pl/artykuly/12391/135/Ciecie-drzewek-owocowych-po-posadzeniu.html
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makkasia 13:49, 07 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
jesteś kwiatową czarodziejką Pszczółko - Amen
macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Pszczelarnia 18:18, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makkasia napisał(a)
jesteś kwiatową czarodziejką Pszczółko - Amen
macham

Na takie dictum porcja zdjęć fragmentu rabaty kwiatowej "pod jodłą". To jest rabata kolekcjonerska. Najwyższa pora ją posadzić na nowo. Wiosną rezerwuję dla tego kawałka trzy pełne dni (i tak powtarzam od dwóch lat).

Różne ujęcia:














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:29, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piorunek napisał(a)


Witaj. Świetnie komponujesz rabaty i masz mnóstwo bylin. Bardzo lubię fiolety i niebieskości. Może wskażesz mi jeszcze jakieś rośliny (byliny lub krzewinki takie jak lawenda czy wrzos), które będą takiej kolorystyce odpowiadać? Znam kocimiętki, przetaczniki, perowskie, szałwie. Pozdrawiam!


Dziękuję za to "świetnie". A bylin wcale nie mam dużo, tak mi się wydaje. Mogłoby być więcej ale nie mam już przestrzeni. Chyba że eM. mi jednak pozwoli zrobić rabatę "na pograniczu".

To może monarda 'Scorpion' z prosem?



Ten floks jest niesamowity, zapomniałam nazwę, bardzo wolno się rozrasta:




A może tylko niebiesko?















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:30, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zdjęcie zacytowane przez Sylwię jest niesamowicie klimatyczne. Skąd się bierze takie cudowne metalowe ozdoby? Piękny duet tworzą.


Od jednego Przemka, jednego z pierwszych Forumowiczy, właściciela jarząba Flanrock coś tam ....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:54, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W drodze do warzywnika:



Obwódka dla warzywnika z hyzopu (eksperyment), buraczki omdlewają z upałów i braku deszczu:



Ścieżka przez warzywnik z kwiatami po bokach



I co z tego, że pomidory sadziłam szerzej? Nadal busz. Ale sukces, że rosną, bo w połowie maj był tu jeszcze zbity trawnik



Dla orlayi będzie miejsce co roku w ogrodzie. Kwitnie ta z drugiego siewu:



Kwitnące "pobocza" z tytoniami i szarłatem






Pomidory



Dalie, ta centauera dobrze się pionizuje dzięki wbitym gałązkom derenia, w przeciwnym razie leży.




Jeżyny




Truskawki ścięte, czekam na nowe rozsady, by w nowym miejscu założyć poletko. Posiałam szpinak i sałaty. Ogórki się kończą wybitnym urodzajem. Zebrałam skrzynkę cebuli i kosz czosnku. Zakisiłam łęty z czosnku i (osobno) wrotycz na gnojówki. Żywokost i pokrzywę spożytkowałam do ostatniej kropli.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:59, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trzeba wspomnieć titonię znaną mi dzięki "dziewczynom angielskim". Ta jest z sadzonek od Gabrysi, w przyszłym roku spróbuję siewu in situ.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:05, 07 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I trojeść krwistą w pięknym waniliowo-śmietankowym kolorze. Dawno temu wysiałam ją z zakupionych nasion, a ona raczyła się rozrosnąć - jest piękna pod każdym względem i jak każda trojeść - bardzo miododajna.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies