Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 17:00, 03 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Pięknie Ewo, masz magiczny ogród.

Nie pamiętam, czy Cie pytałam o kłosowca- czy masz z nim kłopoty z zimowaniem? Albo jakieś inne? Kusi mnie żeby nim kapnąć fioletem


Marto, alba 'Alabaster' zimuje najlepiej (ale on biały). Sterylny wydaje się być 'Black Adder', bo zanika całkiem. A 'Blue Fortune' się rozsiewa. Potrzebuje mieć sucho w zimie. To nieprzewidywalna roślina na rabacie.

Kapnąć fioletem? - tylko werbena mi pasuje do tego obrazu. Gdybyż krwawnica chciała być fioletowa, byłoby super. Jasny fiolet - lila daje przetacznikowiec (są też na pewno jakieś fioletowe, mój ulubiony to 'Lavendelturm'). Można spróbować z rutewką - ale ona też nie tak bardzo fioletowa.

Jednoroczne wysokie żeniszki są ślicznie fioletowe ale te nusiałabyś pozyskać z rozsady, pokazywałam je pod szklarnią.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 17:15, 03 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Pszczelarnia napisał(a)
I na dobranoc pachnący wieczorem tytoń:








Ewo, czy zbierałaś kiedyś nasiona tytoniu. Mam bordowy i ciemny róż z nasion od vivy. A poszukuję białego lub biało-seledynowego na moją rabatę. Bordowy świetny do donicy bo nie za wysoki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:23, 03 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Dubelek powstał bo z telefonu lecę po forum

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:19, 03 sie 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewa, piękny ogród stworzyłaś. Można w nim przebywać godzinami. Pszczółki maja z czego wybierać bo kwiecia u Ciebie pod dostatkiem. Pięknie, cudnie.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gosialuk 23:02, 03 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Ten tytoń łatwo się rozwiewa. Miałam go w zeszłym roku w donicy na balkonie. A na wiosnę wyrosło całe mnóstwo siewek. Tak, że i teraz kwitnie na balkonie. A wieczorem pięknie pachnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Czarownica 00:09, 04 sie 2017


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 47
Byłam, zobaczyłam wspaniały ogród.Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Czarownicy
Gardener27 00:26, 04 sie 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Widzę że nowa biżuteria znalazła swoje miejsce, muszę się przypomnieć producentowi bo o mnie zapomniał

Rabaty jak zawsze zachwycają swym bogactwem, w tym sezonie u Ciebie nie widać suszy, trawnik zieloniutki.

Szklarnia ... ech moje marzenie, kiedyś. W następnym sezonie Twoja kuchnia odczuje jej obecność

Ewa jaki masz patent na długie kwitnienie heliotropu ? U mnie nie chciał powtarzać kwitnienia pomimo ogólnych starań.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:43, 04 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Ewo, czy zbierałaś kiedyś nasiona tytoniu. Mam bordowy i ciemny róż z nasion od vivy. A poszukuję białego lub biało-seledynowego na moją rabatę. Bordowy świetny do donicy bo nie za wysoki.


Ula, tytoń leśny jest właśnie taki biało-zielonkawy.

Nigdy nie widziałam w sprzedaży nasion tytoniu oskrzydlonego - tego co na zdjęciu (nicotiana alata) w jednobarwnych zestawieniach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:52, 04 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)
Widzę że nowa biżuteria znalazła swoje miejsce, muszę się przypomnieć producentowi bo o mnie zapomniał

Rabaty jak zawsze zachwycają swym bogactwem, w tym sezonie u Ciebie nie widać suszy, trawnik zieloniutki.

Szklarnia ... ech moje marzenie, kiedyś. W następnym sezonie Twoja kuchnia odczuje jej obecność

Ewa jaki masz patent na długie kwitnienie heliotropu ? U mnie nie chciał powtarzać kwitnienia pomimo ogólnych starań.


Przemek - co za oryginalny awatar, w tym tygodniu to już sucho znowu, czekam na deszcz. Trawnik (nie widać tego na zdjęciach) mimo wilgoci schnie, wygląda jakby miał jakiegoś grzyba. W jednym miejscu nigdy nie jest zielony (kiedyś przekopię i sprawdzę, co tam jest). Ale jakoś specjalnie na razie nie zawracam sobie nim głowy. Lubię jak jest dobrze skoszony, bez wąsów. Wiosną dostaje wapno albo nawóz z wapnem i to wszystko. Albo przesiany popiół wczesną wiosną.

Twój heliotrop może nie ma rozbudowanych korzeni - czasem tak jest z roślinami w donicach, że się cofają. Mój posadzony pod koniec maja nieustannie kwitnie bez przerwy, ma dobrą ziemię próchniczną i czarnoziem oraz jest raz w miesiącu nawożony syntetycznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 10:31, 04 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Pszczelarnia napisał(a)


A to coś dla Ciebie:




Śliczne dekoracje u Ciebie nie tuzinkowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies