Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mala_Mi 15:29, 08 sie 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
nawigatorka napisał(a)
Przyszłam życzenia na dzień pszczoły zostawić ale widze ze nie jestem pierwsza


No właśnie.. też z tego powodu przyszłam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:35, 08 sie 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Powzdychałam sobie.. jak ta pszczółka zrobiłam oblot I znów sobie powtarzam że rdesty Twoje są do przesadzenia...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 15:50, 08 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a ja bym nie wiedziala, ze dzien Pszczoly gdby nie Wy

Ewo zachwycam sie nieustannie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 16:02, 08 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wiecie, że w Warszawie na dachu jednego z hoteli (dawny Hayatt) od kilku lat jest pasieka Pszczoły (pół miliona) mają stamtąd blisko do Łazienek Królewskich.
Są też pasieki na biurowcach w centrum miasta.
____________________
Kasia
AgataP 17:26, 08 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewo Twój ogród wysmakowany, powoli się nim raczę
Białe floksy i ja mam w plamie, ale zostawiam je... nie jestem już taka skłonna do rewolucji na rabatach.... udanych podróży życzę
____________________
Z Pszenicznej...
Dorota123 20:17, 08 sie 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Masz przepiękne zakątki z ławkami, zachwycam się nimi. U mnie brakuje mi takich miejsc.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gabriela 22:17, 08 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)





Ten floks jest niesamowity, zapomniałam nazwę, bardzo wolno się rozrasta:







Blue Boy - tak się nazywa ten floks, za wolno się rozrasta, a jest niemal idealnie niebieski.
Jest jeszcze podobny Blue Bird, nie wiem jak z rozrastaniem, bo mam go dopiero od zeszłego roku.
Rabata kolekcjonerska mi się bardzo podoba, ja bym nie zmieniała. Ale wiem co czujesz, bo ja mam ochotę wykopać całą okrągłą.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:23, 08 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Trzeba wspomnieć titonię znaną mi dzięki "dziewczynom angielskim". Ta jest z sadzonek od Gabrysi, w przyszłym roku spróbuję siewu in situ.



Nie wiem, czy "in situ" wyjdzie i zakwitnie odpowiednio wcześnie.
A wiesz skąd ja mam nasiona? Z ogrodu botanicznego we Wrocławiu, chyba z siedem lat temu zebrane, wtedy nie wiedziałam jak się nazywa, ale podobały mi się pomarańczowe kwiaty, podobne do cynii. I tak poszły do ludzi potem, wymieniałam się w klubie pożądanego nasionka i były bardzo pożądane.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 12:24, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
Powzdychałam sobie.. jak ta pszczółka zrobiłam oblot I znów sobie powtarzam że rdesty Twoje są do przesadzenia...


Moje też są do przesadzenia. Ale czy to Cię pocieszy? U mnie wszystko (prawie) do przesadzenia. Bylinowa domaga się zdecydowanej ingerencji po tych 3 latach i skłonności do wciskania odmian do testowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:25, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)


Nie wiem, czy "in situ" wyjdzie i zakwitnie odpowiednio wcześnie.
A wiesz skąd ja mam nasiona? Z ogrodu botanicznego we Wrocławiu, chyba z siedem lat temu zebrane, wtedy nie wiedziałam jak się nazywa, ale podobały mi się pomarańczowe kwiaty, podobne do cynii. I tak poszły do ludzi potem, wymieniałam się w klubie pożądanego nasionka i były bardzo pożądane.


Dzidka sieje. U niej widziałam dawno temu. Miałam nawet nasiona ale zapodziały mi się w składzikach i nie posiałam. Najfajniejsze jest to, że ona nie potrzebuje dużo wody.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies