Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Madzenka 18:15, 14 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczółko nt grabów napisałam ci u mnie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
EwaG 18:16, 14 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ewo, a bez chcesz prowadzić w formie drzewka? Troche ciemne zdjęcie trudno coś podpowiedzieć poza tym, że można go podkrzesać od dołu i zostawić najgrubsze konary i coś w rodzaju parasola u góry. Mnie się strasznie w bzach/lilakach podobają bezlistne gałęzie, im bardziej poskręcane tym lepsze.
Pozdrawiam.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Pszczelarnia 19:08, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
EwaG napisał(a)
Ewo, a bez chcesz prowadzić w formie drzewka? Trochę ciemne zdjęcie trudno coś podpowiedzieć poza tym, że można go podkrzesać od dołu i zostawić najgrubsze konary i coś w rodzaju parasola u góry. Mnie się strasznie w bzach/lilakach podobają bezlistne gałęzie, im bardziej poskręcane tym lepsze.
Pozdrawiam.

Ewo, on jest tak duży i wiekowy (ma ok. 30 lat), że już teraz w formie drzewka. Pewnie go podkrzesam, zostawiając kilka wiodących pni. Można to robić po kwitnieniu. Ale jak podobają Ci się bezlistne gałęzie? Bez zimą? No, nie rozumiem?

Agnieszka, azalia pontyjska musi pachnieć, jak ma trochę więcej słońca musi, jak kwitnie. To jest zapach wiodący teraz u mnie. Mam ją w 2 miejscach i oczywiście mam miejsce na kolejne azalie. Ale azalii nie ma (czy Twoja szkółka ma na pewno azalię pontyjską? Ja kupiłam kiedyś coś co miało być ale poszło do kosza, bo nie lubię podróbek.)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 19:11, 14 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewo, wygląda na pontyjską, ale może nie pachnieć jak za dużo cienia? Zaraz zrobię zdj. Ona jest charakterystyczna, inne ma kwiaty od tych rasowych azalii. Dla mnie pachnie ale zieleniną
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 19:21, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszko, przedziwne. Kwiaty pachną na odległość 2 km. Wiesz z zapachem może być tak jak z nektarowaniem roślin. Jak nie ma słońca roślina nie wydziela nektaru i pszczoła nie przyleci, bo po co? Z tym, że nie wszystkie rośliny potrzebują ciepła i słońca ale większość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 19:30, 14 maj 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pszczelarnia napisał(a)
Mamy 3 nowe ule, przyjechały w stanie surowym. Teraz pokost lub olej lniany i malowanie kwiatków oraz robienie daszka (blacha), nowych ramek, nakładanie węzy. Wszystko na wczoraj.
Proszę o wyrażenie życzeń, jakie kwiaty namalować? Dodam, że już są: krokus, tulipan i słonecznik. A może ktoś ma ochotę przyjechać i coś namalować?



Piękne!!! Czekam na fotki gotowych , będzie arcydzieło! Mój synek jest glupi za miodkiem, własnie wcian kanapke ze spadziowym ja lubie prosto z ula mniam mniam, pamiętam jak w dzieciństwie dziadek na mazurach wybierał miód to ja siedziałam pod wirówką i młóciłam ile mogłam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
KasiaWB 19:37, 14 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I ja się dołączam do zachwytów nad ulami choć jeden powinien być w stylu angielskim (oczywiście) ) a drugi może w śródziemnomorskim ? ))))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
finka 19:45, 14 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Pszczółko, jak w śródziemnomorskim to lawenda, a jak w angielskim to oczywiście róża.

Ja mam jakieś ze trzy pontyjki na stanie, ale nie zawiązały niestety pąków. Odmiana 'Narcissiflora' czy jakos tak. A Agnieszce nie pachną bo to nie pontyjskie pewnie tylko wielkokwiatowe zwykłe, chociaż u mnie niektóre wielkokwiatowe też pachną.

Jeszcze raz powiem, że ule cudne. O pelaśkach napisałam u mnie.

Pozdrawiam i zapraszam wreszcie do mnie.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
KasiaWB 19:48, 14 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
finka napisał(a)
Pszczółko, jak w śródziemnomorskim to lawenda, a jak w angielskim to oczywiście róża.


Takie było właśnie moje pierwsze skojarzenie jak pisałam o moich propozycjach , ale ale..... może ale nie musi być sama lawenda czy róża można wymalować całą rabatę )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Madzenka 20:18, 14 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewa nie wiem jak go fachowo przyciąć bez. Jedyny pewnik to cięcie zaraz po kwitnieniu lub nie póżniej niż w czerwcu. Wycięłabym mu te wszystkie cienkie odnogi aby zostawić główny pień i kulistą koronę. Nie tnij go u góry mocno bo będziesz długo czekala na obfite kwitnieni. Od sierpnia tworzy pąki na przyszly rok.
Ja też głosuję za lawendą i różą no a może hortensja i bukszpan
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies