Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gabriela 21:39, 11 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Co do tępienia "robactwa", to bardzo podoba mi się nieco filozoficzne podejście prof. Wiecha, który jest entomologiem ( czyli badaczem owadzich nogów, jak pisał wdzięcznie Gałczyński) na AR u nas, w Krakowie. Otóż on uważa, że w naturze, (która jest mądra), panuje harmonia i jeżeli jest jakiś owadów uważanych przez nas za szkodniki za dużo, natychmiast pojawia się większa liczba stworzeń, które je zjadają. I tak popyt równoważy podaż, można powiedzieć. Oczywiście to nie znaczy, że pozwalam mszycom zjadać moje róże, co to to nie! Ale jak jest ich nie bardzo dużo, to można je zmyć mocno wodą i jest spokój na trochę.,Również pozbywam się mrówek, które już po raz drugi zjadają mi podmurówkę tak, że odpada klinkier. Zabijam komary i muchy w domu, reszta niech tam sobie żyje, w końcu po coś Pan Bóg je stworzył.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
agniecha973 21:45, 11 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dokładnie tak, ale my strasznie tą równowagę burzymy tępiąc chemią, bo giną też organizmy pożyteczne. Na mszyce najlepszy jest oprysk z mleka rozcieńczonego wodą. Zakleja je i giną.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
monteverde 22:33, 11 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewcia dzięki dokształciłam się co do tych owadów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 10:53, 14 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bzzzy witam Pszczółko,miłego poniedziałku i dobrego tygodnia Ci życzę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Mala_Mi 11:49, 14 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ewa..dorwałaś to wydanie specjalne Mojego pieknego ogrodu???? Bo jak nie, to ci zeskanuję i wyślę na pw..... coś dla ciebie te wydanie Boskie aranżacje..... w przerwach czytam od deski do deski .... bo wtedy to pisałam na gorąco.. po przekartkowaniu...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 14:43, 14 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No to naprawdę musi być coś boskiego, skoro od pracy cię oderwało
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 17:27, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mamy 3 nowe ule, przyjechały w stanie surowym. Teraz pokost lub olej lniany i malowanie kwiatków oraz robienie daszka (blacha), nowych ramek, nakładanie węzy. Wszystko na wczoraj.
Proszę o wyrażenie życzeń, jakie kwiaty namalować? Dodam, że już są: krokus, tulipan i słonecznik. A może ktoś ma ochotę przyjechać i coś namalować?


Pomidory przyjechały od ojca.


Azalia pontyjska kwitnie, uwielbiam jej zapach. Bez przegrywa konkurencję zapachową.


A propos bzu: od zeszłego roku noszę się z myślą przycięcia tego okazu, bo właśnie porządkuję ten kawałek ogrodu. Niby wiem, jak, gdzie i co. Ale nadal się waham. Czy ktoś może mi fachowo, krótko i obrazowo podpowiedzieć, jak go przyciąć?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:35, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zielnik wymaga wykończenia. Sprawa pilna. Bo im dłużej ziemia pozostaje nieobsadzona ziołami, tym więcej pojawia się przypadkowych rzeczy, np. cukinia oraz słoneczniki.

A przy różanecznikach zamiast trawy mamy wszystko inne. Ale nic to, stawiamy na naturalne runo leśne .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 17:54, 14 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Te azalię pontyjską koniecznie muszę kupić, skoro wysiada bez! na ulu może byc kwiat magnolii, albo orlika, oba piękne

swój bez przycinam po przekwitnięciu, formuję go tak aby miał kulisty kształt; dobrze znosi cięcie, bo jeden olbrzymi biały ucięłam radykalanie i kwitnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agniecha973 18:14, 14 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A ja wącham moje azalie i nic nie pachną, dlaczego?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies