Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:34, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogarniam sprawę. Łapię oddech. Rozumiem, że Danusia chce coś zrobić z tym potencjałem przestrzeni i ograniczyć nakład plewienia (święta prawda, na pomoc robotników najemnych nie ma co liczyć - nie nadają się).
Nie mogę posadzić cisów od razu wielkich, bo muszę/chcę pojechać do Anglii.
Ale nie panikujmy. Cisy rosną. A ja mam czas.Ogrody angielskie najmłodsze mają ok. 20-30 lat.

Studnia na środku to zawsze problem (jak się nie chce żeby była z żurawiem i wiejska) ale muszę złagodzić złe myślenie o niej, gdyż daje mi wodę nawet wtedy, kiedy inni jej nie mają (głębinowa). Wiem, co to jest brak wody (raz po powodzi a drugi raz jak studnia wyschła, żyliśmy kilka miesięcy bez wody bieżącej). A dodam, że to nasza 3 studnia na tym terenie, w tym życiu w ciągu 13 lat. Jedna była poniemiecka w domu (powódź i nawożenie ziemi zachwiały stosunkami wodnymi, woda była jak ze zgniłych jaj - siarczany), druga była ręcznie kopana, widać ją jeszcze na zdjęciach )powyżej równo z gruntem). Regulowanie popowodziowe koryta spowodowało przerwanie żył, obniżenie poziomu strumienia i wody zabrakło znowu nam wszystkim, u nas "nie wróciła"). Ta jest trzecia - wiercili Czesi - specjaliści na tym górskim terenie, wiertła się łamały ale poszło.

Tyle na razie, analizuję dalej. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 20:05, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaisia napisał(a)
No właśnie tak się domyślam że to drogi temat, a one na dodatek wolno rosną dlatego trzeba kupić większe.
Miałabym u siebie takie miejsce na żywopłot z cisa, ale koszty mnie przerażają niestety.


Sebek ma dużo racji, ale w ogrodzie z lustrem kosztowały 63 zł/szt i weszło 5 szt na mb. Czyli nie tak drogo, a one wcale tak wolno nie rosną.
U mnie pod bramą chyba były tańsze coś po 45 zł a po docięciu już pięknie wyglądają po roku.
Aby miały chociaż 80 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 20:05, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Święte słowa Ewo, woda = życie. Nie można narzekać. Ja mam studnię w piwnicy. Powstała podczas kopania fundamentów.
Wiesz, tak sobie myślę, że życie na wsi bliżej natury uczy pokory. Ja z miasta jestem, ale od 13 lat mieszkam na wsi. Pokochałam to życie bardzo i nie zamieniłabym na miasto. Owszem miasto daje nam pracę i oczywiście pieniądze, ale muszę powiedzieć, że odkąd tu zamieszkałam bardziej cenię prostych ludzi, ich pracę, często nowoczesnemu człowiekowi wydającą się bez sensu. A takie tam mnie naszły myśli... To temat na dłuższe rozważania. A zaczęło się od studni... głębokiej...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 20:06, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz sobie rozkład rabat wytyczyć patykami i sznurkiem i wtedy popatrzeć : tu rabaty a tu trawnik, dopasować szerokość ścieżek i dobrać rośliny potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaisia 20:33, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Gardenarium napisał(a)

No właśnie tak się domyślam że to drogi temat, a one na dodatek wolno rosną dlatego trzeba kupić większe.
Miałabym u siebie takie miejsce na żywopłot z cisa, ale koszty mnie przerażają niestety.


Sebek ma dużo racji, ale w ogrodzie z lustrem kosztowały 63 zł/szt i weszło 5 szt na mb. Czyli nie tak drogo, a one wcale tak wolno nie rosną.
U mnie pod bramą chyba były tańsze coś po 45 zł a po docięciu już pięknie wyglądają po roku.
Aby miały chociaż 80 cm.



Dla mnie to duży koszt, za te 5 metrów wyszło by ponad 1000 zł jak pisał Sebek, staram się ograniczać koszty na zakupy ogrodowe co by nas finansowo nie pochłonęło, och te wydatki ...., zmartwiłam się trochę bo już sie cieszyłam ze zrobię taki żywopłocik, może w innym miejscu go zrobię.



____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 20:50, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)

No właśnie tak się domyślam że to drogi temat, a one na dodatek wolno rosną dlatego trzeba kupić większe.
Miałabym u siebie takie miejsce na żywopłot z cisa, ale koszty mnie przerażają niestety.


Sebek ma dużo racji, ale w ogrodzie z lustrem kosztowały 63 zł/szt i weszło 5 szt na mb. Czyli nie tak drogo, a one wcale tak wolno nie rosną.
U mnie pod bramą chyba były tańsze coś po 45 zł a po docięciu już pięknie wyglądają po roku.
Aby miały chociaż 80 cm.


Strasznie tanio - i strasznie nie fair
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 20:54, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja na razie pomijam aspekt finansowy tej rabaty.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Krys 22:21, 29 gru 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc złe chwile zostaną za nami.
Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
radości a przede wszystkim morze miłości! -Krystyna
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 23:52, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebciu ja wiem, sadziłam w ogrodzie inteligentnym cisy po 490 zł za sztukę a cały żywopłot przekroczył 40 tysięcy zł, O świerkach po 1200 nie wspomnę a było ich chyba z 40 szt.
No muszę to pisać. A co jest nie fair, że u Was droższe? U nas malutkie są po 12 zł Mam Kupiłam sobie na kosteczkę zamiast bukszpanów


Ewo, oto znalazłam zdjęcie tych ścieżek pomiędzy rabatami Zwróć uwagę na jakość trawnika


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:53, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Ja na razie pomijam aspekt finansowy tej rabaty.


Słuchajcie, no nie da się tego aspektu pominąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies