Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 13:37, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Takie układy są w całym ogrodzie, bo spad jest naturalny do strumienia, który płynie wzdłuż całego ogrodu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 13:59, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmm - rzeczywiście chcesz nieregularne.....

Cieżki orzeszek masz

A cięcie zamaskuje różnicę poziomów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:08, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żadnych kamieni nie stosuj - to żadna różnica, zamaskują to rośliny. Wersja nr 2 zasłoni - tylko gęściej te ekrany - zgrupowane między studnią a tarasem nie tak rozwlekle po całej skarpie.

Walce rozmieszczone nieregularnie po skarpie, nie tylko w tym małym rejonie, a dywany z roślin duże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:13, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Żadnych kamieni nie stosuj - to żadna różnica, zamaskują to rośliny. Wersja nr 2 zasłoni - tylko gęściej te ekrany - zgrupowane między studnią a tarasem nie tak rozwlekle po całej skarpie.

Walce rozmieszczone nieregularnie po skarpie, nie tylko w tym małym rejonie, a dywany z roślin duże.


No to kojarzę, ściśle, gęściej, ale jak jeździć taczką po dywanach irgi i trzmielinach? Zero trawy, nawet wokół walców?
Czyli nasadzenia ekranów tylko na linii widokowej od siedziska na tarasie? A walce rozrzucone szerzej? I wszystko wyścielić trzmieliną, irgą? jak wokół walców?

Chyba się poddaję ..... Danusiu. A są wersje "lajtowe" jakieś? Tylko wokół studni cisy a walce pchnąć dalej w istniejące rabaty? Wokół tarasu tylko trawnik po wygładzeniu spadów?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 14:20, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz sobie zostawić na taczkę wąski korytarzyk
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:25, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrukowałam Twój plan, ale żeby to zrobić to ładnie trzeba czasu a ja go nie mam za bardzo.
Może jakiś schemat. ale wiem że nie mam co obiecywać bo muszę nadążyć wszędzie i piszę teraz naraz 3 artykuły
Ekrany rozmieścić a dywany roślin posadzić tam gdzie nie chodzicie. wytyczyć szlaki komunikacyjne. Przecież nie trzeba chodzić po całości skarpy, zrobić przejazd dla taczki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:27, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są jakieś chodniki, czy skarpy nie dałoby się obsadzić ładnie? Bez możliwości łażenia po niej tam i spowrotem?

Co do sadzenioa cisa na spadkach tniesz górą poziomo, a dołem rosną zgodnie z nachyleniem skarpy.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:09, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie ......... Wyobraź sobie Danusiu, jak ja kursuję z taczkami kompostu, obornika, chwastów i kamieni z plewienia oraz konewkami. Nie mogę biegać naokoło po tych areałach, bo oszaleję. A mąż musi z kosiarką przejeżdżać i mówi, że on oszaleje od tych skrętów i cisów, i walców w tym miejscu. . A z tarasu się schodzi do ogrodu od razu i nie można go w całości obsadzać płożącymi roślinami.
Pogląd ogólny na naturę u mnie. Ten cień na dole po lewej to cień studni.

No i jak? Kiepsko.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:17, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


Tak patrzę na przeciwną stronę bez studni.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:28, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jakby jednak studnię wkomponować w rabatę? Spróbuję tak narysować.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies