Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 11:38, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Już rysuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:35, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Narysowałam 2 wersje. Wybaczcie nieporadność.

Powyżej: pomiędzy ekranami i walcami zwykła trawa (po ciągu komunikacyjnym jeździ się taczką non stop podczas pielenia)? Jak złagodzić masywność i ekspresję cisów (wys. studni 1 metr)?


Powyżej: tylko złagodzić róg tarasu trzmieliną i wokół studni trzmielina? Tylko cięte w fale ekrany z cisa?

Jakimi liniami przełamać to sterczenie studni w trawniku pomiędzy istniejącymi rabatami po lewej stronie (układ wzdłuż strumienia), a tarasem wystającym rogiem?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 12:35, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ooo - plany już widzę są - będę kibicować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 12:38, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebciu, Ty proszę nie kibicuj tylko zerknij i prostuj nasze wyobrażenia słowem pisanym po dogłębnej analizie zagadnienia. Plaese.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 12:48, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)
Sebciu, Ty proszę nie kibicuj tylko zerknij i prostuj nasze wyobrażenia słowem pisanym po dogłębnej analizie zagadnienia. Plaese.


Już analizuję - nie zauważyłem nowego postu - był tylko ten jeden jak pisałem

Według mnie druga wersja lepsza - ale może dodałbym jeszcze walce po bokach tarasu - po dwa trzy - a między tym trzmielinę?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 12:56, 29 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewo, jestem za nr 2. I cczymś jeszcze wykończyć te ekrany, zamknąć pomysł. Może walce, tak jak proponuje Sebek - tam gdzie masz pierwszą strzałkę od góry (kierunek chodzenia) i przy napisie "preferowane rośliny".
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Pszczelarnia 12:57, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Już analizuję.

Według mnie druga wersja lepsza - ale może dodałbym jeszcze walce po bokach tarasu - po dwa trzy - a między tym trzmielinę?


Ale sęk w tym, że ogród ma takie właśnie linie poprzeczne (poszerzające, szpaler świerków starych oddziela sad, pasiekę, warzywnik), ścieżka kamienna wiedzie do strumienia potem jest ten obszar ze studnią i dalej jest w tym samym układzie szpaler grabowy też w poprzek ciągu komunikacyjnego).

Czy cisy wytrzymają lekki spadek (cięciem się to zamaskuje?). Jak odciąć walce i trzmielinę posadzone blisko tarasu od trawnika, skoro to będzie w układzie nieregularnym?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 13:10, 29 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem.Masz dużo kamieni.Użyłabym do tarasowania -czyli nie równałabym trawników i ścieżek do poziomu zero- tylko schodkami/tarasami obniżała teren.Przecież te tarasy nie musiałyby być jednakowe dookoła domu.Tylko w niektórych miejscach.Kamienie wyznaczałyby granice spadków.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 13:11, 29 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Coś na wzór murków oporowych,a ten ciąg komunikacyjny bym wyraźnie zaznaczyła.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 13:29, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przepraszam za marudzenie. Haniu, kamienie nie. Można z nimi oszaleć. Moim ideałem jest nie mieć kamieni i murków wokół domu, wystarczą na skarpach. Na pewno dosypie ziemi, to jest tylko lekki spad (nie skarpa, na szczęście), na jeden schodek, więc nie ma potrzeby robienia kolejnych schodków. Choć propozycja Ani (Monteverde - ciekawa).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies