Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Kaisia 17:14, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ewo widzę, że tworzysz nowe kompozycje, masz sporo terenu do zagospodarowania i to jest fajne. Ważne jest też żeby wiedzieć ile czasu możesz potem poświecić na opiekę nad roślinami i ogrodem.
Uważam że ten teren ma ogromny potencjał i bardziej pasuje mi tutaj dzikość natury niż formy geometryczne.
Schody które zaproponowała Ania są super zrobiłabym je szersze, żeby łatwiej i wygodniej schodzić po nich, pomiędzy kamieniami wsadziłabym karmnik ościsty i macierzankę

http://www.gardenplanet.com.pl/grafiki/galeria/63/5.jpg,

teren wokół obsadziła roślinami zimozielonymi ze względu na bliskość okna, również trawami, ale to moje ulubione rośliny dlatego je polecam
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Gardenarium 17:29, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród wg stylu Pieta Oudolfa jest jak najbardziej naturalny, wygląda na dziki, a kilkanaście form strzyżonych a nawet niekoniecznie strzyżonych przy zastosowaniu form kolumnowych cisa (Wojtek, Fastigiata) może mu tylko wyjść na dobre, ponieważ stworzy strukturę ogrodu zimą.

Generalnie chodzi o to żeby nie stworzyć bałaganu.
Wg mnie macierzanki czy karmniki ościste to "kropla w morzu" potrzeb u Ewy. Chwasty je szybciej zarosną niż nam się wydaje i po kilku miesiącach nie będzie po nich śladu.

Żeby się właśnie nie narobić trzeba posadzić nieco większe niż macierzanki.

Wklejam propozycję z pewnymi oporami bo nie tak wyglądają moje projekty profesjonalne a na taki z wiadomych względów nie mam czasu. Więc schemat podziału jest na szybko dla orientacji gdzie trawa gdzie rabaty.

Nie trzeba wywyijać między cisami ani między ekranami. Linia trawnika jest jak najbardziej jasna. Tu się kosi a tam nie (rabaty). Przerywana linia oznacza, że tutaj nie musi być przejście, możesz zamknąć i zrobić tu kolejną plamę.

Tu gdzie zielone plamki - to cisy kolumnowe. Studnię włącz w rabatę wyspową. Przejście jest i taczkami i do koszenia.

Kreski przy studni to ekrany pofalowane.

Rabatę letnią zmniejszyłam aby powstało przejście między wyspą a rabatą. (po lewej taka mało widoczna linia mi się ucięła przy skanowaniu).



Polecane rośliny
1. Irga "Ursynów"
2. Trzmielina "Emerald'n Gold"
3. Trzmielina "Emerald Gaiety"
4. Wrzośce (różowy kolor)
5. Bergenie
6. Trawy zadarniające ale niskie - wybrane gatunki sadzone plamami wg koloru na schemacie
inne polecone i wybrane rośliny, przypisane do konkretnego koloru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:30, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięęękny rysunek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 17:54, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Piękny projekt i realizacja myślę nie będzie trudna.
Danusiu Ty z racji wykonywanego zawodu myślami obejmujesz od razu całość realizacji i to jest super.

Danusiu wiem ze to o czym pisałam tylko mała kropelka ale tak mi wpadło do głowy bo lubię takie rozwiązania i te rośliny
Mam u siebie karmnik ościsty i macierzankę i zgodzę się co do macierzanki że wymaga trochę zachodu ponieważ wtedy kiedy nie obetnę jej przekwitniętych kwiatków wygląda nieestetycznie i łysieje w tych miejscach, ale karmnik jest bezproblemowy pod warunkiem że gleba na której go posadzimy jest dobrze przygotowana i nie zawiera nasion chwastów u mnie tak rośnie i nic się z nim nie dzieje, w innym miejscu niestety zarósł trawą i trzeba było go zlikwidować, ale nigdy się go z ogrodu całkowicie nie pozbędę jakoś mi pasuje.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Gardenarium 18:01, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U Ciebie Kasiu jak najbardziej pasuje, bo masz jak w pudełeczku, ale Ewcia na pewno nie da rady zadbać jak Ty Masz ślicznie w swoim ogrodzie. Ja także lubię macierzanki ale tam jeden chwaścik jak się wysieje i się go nie zauważy (np taka mała koniczynka) to już po robocie. Mus zaorać i sadzić od nowa

Ona musi posadzić większe rośliny okrywowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaisia 18:12, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349

Racja Danusiu duży teren to inna sprawa, chciałabym mieć takie tereny do zagospodarowania.
Sama nie wiem co bym wtedy wykombinowała, ale miałabym co myśleć, na pewno zrobiłabym wodospad.

Wiem o czym piszesz z koniczyną, wysiała mi się na jednej rabacie i niestety była do przeróbki, całkowita demolka, mam nadzieję, ze już nie odbije na wiosnę.

Danusiu powiedz, czy takie ekrany z cisa są kosztowne ? Pewnie trzeba sadzić bardzo gęsto i od razu trochę wyższe żeby był efekt. Ile sadzonek na taki metr bieżący potrzeba żeby pięknie wyglądało ?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 18:14, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kaisia napisał(a)

Racja Danusiu duży teren to inna sprawa, chciałabym mieć takie tereny do zagospodarowania.
Sama nie wiem co bym wtedy wykombinowała, ale miałabym co myśleć, na pewno zrobiłabym wodospad.

Wiem o czym piszesz z koniczyną, wysiała mi się na jednej rabacie i niestety była do przeróbki, całkowita demolka, mam nadzieję, ze już nie odbije na wiosnę.

Danusiu powiedz, czy takie ekrany z cisa są kosztowne ? Pewnie trzeba sadzić bardzo gęsto i od razu trochę wyższe żeby był efekt. Ile sadzonek na taki metr bieżący potrzeba żeby pięknie wyglądało ?


To zależy jakiej wielkości cisy kupisz - bo jeden nawet 1000 może wyjść znając ceny cisów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 18:18, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
No właśnie tak się domyślam że to drogi temat, a one na dodatek wolno rosną dlatego trzeba kupić większe.
Miałabym u siebie takie miejsce na żywopłot z cisa, ale koszty mnie przerażają niestety.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 18:34, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ile to metrów ?

Może z tym tysiącem przesadziłem - ale takie 1 - 1.2 koło stówki kosztują.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 18:48, 29 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ok 5 metrów, chociaż może i trochę więcej.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies