Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Zielona 11:53, 18 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ewo - jednak jesteś W takim razie opiszę jarząb mączny, który rośnie u moich Sąsiadów, ale szczęśliwie przy płocie i stał się moim zapożyczonym krajobrazem. Jest ładny przez cały rok. Ma piękne srebrzyste liście, które mienią się migocząc na wietrze, a jesienią obsypany jest owocami dużych rozmiarów. Moim zdaniem zaleta jest tez to, że nie osiąga gigantycznych rozmiarów. Ten "mój" ma 1o lat i jest zgrabnym, średniej wielkości drzewem.
Zielona 11:57, 18 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Buuu... nawet po zmniejszeniu rozmiaru, fotki wgrywają się w okropnej jakości...




Pszczelarnia 12:04, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze doczytać o chorobach jarząbów: zaraza ogniowa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 15:19, 18 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa jako że jesień a ja mieszkam na wsi właśnie to czuć to tak dumam, czy na rabaty można wysypać ten obornik granulowany i delikatnie zgrackować? Jeśli tak to jak myślisz kiedy najlepiej?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 15:31, 18 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak tam jarząby, kiedyś sadziłam ich sporo, są np. w "Ogrodzie z zapozyczonym krajobrazem" i lubiłam je bardzo, potem odeszłam od "srebra" na rzecz "złota" czyli limonkowych kolorków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 15:33, 18 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ana_art napisał(a)
Ewa jako że jesień a ja mieszkam na wsi właśnie to czuć to tak dumam, czy na rabaty można wysypać ten obornik granulowany i delikatnie zgrackować? Jeśli tak to jak myślisz kiedy najlepiej?


w sumie to podpinam się pod pytanie, dać im papu?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Milka 15:42, 18 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Juz podlewałam, fajnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:46, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Obornik granulowany ... . Nie wiem. Nie stosowałam.

Ja bym dała wiosną do ciepłej, nagrzanej słońcem ziemi. Mam obawy, że teraz spłynie z deszczem i śniegiem, zostanie wypłukany, nawet z wierzchniej warstwy gleby, choć wymieszany.

Ale zwykły obornik, który mam od wiosny na pryźmie, będę teraz, w listopadzie rozwozić po rabatach. Ale to jest masa bio i pierzyna. A jego rozłożenie teraz da mi pewność, że nie spalę roślin. Bo obornik mój ma dopiero 7 miesięcy.

Może Waldek wie.

Kiedyś z mężem Kasi B., angielskim ogrodnikiem, toczyliśmy dyskusję na ten temat, bo Anglicy dają zawsze wiosną. Ale sama Kasia po mieszkaniu w Polsce i doświadczeniach polskich powiedziała, że będą dawać na jesień, bo sezon wiosenny w Polsce jest za krótki i nie ma czasu na wszystko.

Więcej nie pomogę.

Dla pełnego obrazu dodam, że rabaty dostają obornik w cyklu 3 letnim. Na mój 35 arowy ogród (wyjąć skarpy, dom, szopy, podjazd, trawnik) co roku schodzą mi 2 przyczepy. Własny kompost pokrywa mi połowę zapotrzebowania przy zastosowaniu w cyklu 2 letnim. Nawozami innymi raczej nie nawożę (raz różaneczniki i raz róże w sezonie).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 15:47, 18 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


jaka róża na tujkami!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 15:58, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Jak tam jarząby, kiedyś sadziłam ich sporo, są np. w "Ogrodzie z zapozyczonym krajobrazem" i lubiłam je bardzo, potem odeszłam od "srebra" na rzecz "złota" czyli limonkowych kolorków.


Dana i tu mnie sprowadziłąś na ziemię.

Czy srebro czy złoto w kontekście ogrodu naszego?

Ewa G. - dziękuję. Nie powinnam z jarząbami zbliżać się do sadu ze względu na zarazę ogniową (nosiciel).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies