Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

jazzy 21:00, 25 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan napisał(a)
Jazzy

Chciałbym dla upewnienia się zapytać czy biaława 'powłoczka' przypomina pleśń, a grudkę można oderwać paznokciem?


Pozdrawiam

Pojechalam dziś do szkółki i wymienilam Umbry na takie, które tych wypustek nie mają. Mimo to, jestem bardzo ciekawa co to było.
A więc odpowiadając na Twoje pytanie:
1. Powloczka nie przypomina pleśni,
2. grudke można łatwo oderwać.
Pokażę jeszcze jedno zdjęcie. Może pomoże

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 13:26, 26 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Przypomina zwalczonego gruzełka cynobrowego, ale widoczne jest także zamieranie pędów - prwdopodobnie to monilioza.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 20:46, 27 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan napisał(a)
Jazzy

Przypomina zwalczonego gruzełka cynobrowego, ale widoczne jest także zamieranie pędów - prwdopodobnie to monilioza.
Pozdrawiam

O, no właśnie ja też czytalam o tym gruzelku. Podobno ten grzyb się czesto pojawia po cięciu. Może po szczepieniu się wdał. Ale ja się nie znam...
Czy powinnam pryskac czymś moje wiśnie? Jeśli tak, to kiedy i czym, i jak...?
Dzięki Mazan
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 10:53, 28 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Teraz już raczej nie pryskamy, gdyż temperatura dobowa oscyluje w pobliżu 5o C, a to jest niebezpieczne dla roślin /temp., zabieg/. Jeśli jednak uznasz, że możesz topomocne będzie:
przydomoweogrody.pl/jesienne_zwalczanie_chorob_grzybowych
Adres strony wpisz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 07:51, 29 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ok, a wiec wiosna bede robic psik psik z tego co wyczytalam to Topsin i miedzian beda ok
Pozdrawiam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Borbetka 08:10, 30 paź 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Moje wiśnie się jeszcze nie przebarwiły. A jak jest u Was?
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 17:13, 30 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje od lata nie mają liści i to pewnie jest ich ostatni rok. Planuję co posadzę w ich miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 17:26, 30 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Danusiu, mówisz o swoich umbrach na przedpłociu? Tymi którymi zachwyca się całe ogrodowisko?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jazzy 18:28, 30 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Borbetka napisał(a)
Moje wiśnie się jeszcze nie przebarwiły. A jak jest u Was?

Ciekawe gdzie Ty kobieto masz te umbry, ha? przelecialam ponad 30 stron Twojego wątku wstecz, naoglądałam się pięknego, wymuskanego, perfekcyjnego ogrodu, po drodze wpadłam w zachwyt, zazdrość, złość, a wiśni jak nie było tak nie ma
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 18:28, 30 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Gardenarium napisał(a)
Moje od lata nie mają liści i to pewnie jest ich ostatni rok. Planuję co posadzę w ich miejsce.

Nieeeee!!!
edit:
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies