Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

dorciabe 19:34, 07 lis 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Mazan napisał(a)
Dorciabe

Jeśli nie była to fala dwucyfrowych oziębień to nic im się stać nie powinno. Gorzej gdyby w wyniku przymrozków pączki, szczególnie szczytowe, stały się miękkie. Wówczas - dla ochrony - należałoby opryskać przeciw szarej pleśni, która z chęcią zaatakuje scukrzoną skrobię.




Jeśli to przymrozki październikowe załatwiły, to było jakieś -5, nie więcej.
Pączki jutro pomacam
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
siakowa 14:34, 08 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Danusiu, powiedz ile latek mają te Twoje wisienki? ze zdjec wnioskuje ze sa mniej wiecej w polowie swoich mozliwosci wzrostu czy tak? chce sie zorientowac jak szybko przyrastaja.
pozddrawiam serdecznie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Gardenarium 14:13, 09 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje mają chyba 8 lat, ale już robią kaput w tym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 14:27, 09 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Gardenarium napisał(a)
Moje mają chyba 8 lat, ale już robią kaput w tym roku.

no wlasnie czytam przykre... pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Ewa40 10:32, 08 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Bardzo proszę o radę.

W ubiegłym roku wiosną kupiłam wiśnię z już sporą koroną (spora wg. mnie czyli około 60 cm średnicy, ale latem wypuściła listki tylko na końcach. Od miejsca szczepienia do liści maiłam gołe gałązki. Co mogę zrobić, aby tego lata wyglądała lepiej. Może ją teraz wykopać i zobaczyć jak wyglądają korzenie? Podczas sadzenia dawałam w dołek dobrej ziemi no i potem podlewałam. Tak jak przy większości roślin.

Wklejam zdjęcie. Niestety lepszego nie znalazłam.

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Karol99 15:07, 09 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A może przyciąć w celu zagęszczenia?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 16:38, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To normalne, moje w środku też są puste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 17:24, 09 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dlatego wiśnie przycina się - dla bezpieczeństwa przed chorobami kory i drewna - latem, po owocowaniu bądź kwitnieniu ozdobnych, a przed wytworzeniem kolejnych pąków kwiatowych, które u pestkowych powstają ok. miesiąc po owocowaniu, czyli późnym latem, a nawet w połowie lata u odmian wczesnych. Cięcie należy wykonywać zostawiając kilka oczek /min.3/, ponieważ wiśnia i inne pestkowe z nich dają nowe przyrosty, które będą kwitły i owocowały. Starsze niż 3 letnie gałęzie są przez drzewo odrzucane i jeśli jest taka możliwość zastępowane młodymi przyrostami. Odrzucone usychają na drzewie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 18:19, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i masz wyjaśnienie dlaczego w środku jest pusta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa40 18:57, 09 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Dziekuję za odpowiedź, ale proszę jeszcze o radę - ponieważ nie zależy mi na kwiatach, to czy mogę jeszcze teraz moją wiśnię przyciać? A jesli tak, to jak krótko.Czy jednak poczekać na kwitnienie, czy jeszcze później?
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies