Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

anita_wielko... 18:24, 28 gru 2013


Dołączył: 26 maj 2013
Posty: 12
Jest koniec grudnia, u nas w Wielkopolsce cały czas nie było spadku temperatury poniżej -5. Nie przykryłam jeszcze żadnej roślinki w ogrodzie, kontroluję codziennie temperaturę. Czy dobrze robię, czy powinnam już zadbać o ciepełko roślinek? Najbardziej boję się o róże, hortensje i lawendę.
____________________
Anita
agarad 19:51, 28 gru 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
Ja tylko zrobiłam kopczyki. Niczego nie okrywałam. Też monitoruje pogodę, ale na najbliższe dni nie zapowiadają ochłodzenia.
Gardenarium 11:08, 29 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze robisz, bo nie ma potrzeby okrywania, niech rośliny się przyzwyczajają do spadku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania 14:24, 07 sty 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
A u nas było już w dzień po -8 i okryłam wszystkie roślinki wymagające okrycia. a teraz nie wiem co robić

zostawić? odkryć?

a jak przyjdzie mróz w dzień / noc to przemarzną jak teraz je odkryję..?
nie iwem co zrobić- patrze po sasiadach i kazdy trzyma opatulone...a dziś + 8!!!!

doradźcie kochani
____________________
Gardenarium 14:26, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nic nie robię. Nie odkrywaj bo następny tydzień mróz w dzień także.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania 14:50, 07 sty 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
dziekuję za odpowiedź Danusiu- okryłam roślinki bo 90 % mam " świeżaków" z tego roku.

trochę mnie to kosztowało, czasu, serca i co tu dużo mówić.. pieniędzy stad bałam się by nie pomarzło mi wszytsko.
dziękuję.
____________________
Gardenarium 16:10, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet moje porady nie mają wpływu na to co zmarznie w ogrodzie. Rok z taką pogodą jest nietypowy i nikt nie wie co będzie dalej. Okrywać, odkrywać, zimniej cieplej, huśtawka nie z tej ziemi, zanim zdążysz coś zrobić, warunki się zmienią, więc najlepiej nie rób nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 16:52, 07 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2410
W internecie można spotkać informacj, że niktóre gatunki ruszyły z wegetacją... Sam dziś widziałem młode listki na jakimś krzewie (chyba tawuła to była). W okolicy Wrocławia ostanio temparatura w dzień waha się od 8-10 do nawet 15 stopni...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
polinka 13:36, 10 sty 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Moje śliwy wiśniowe i miłorząb mają pączki. Czy można korony tych drzew owinąć np.agrowłókniną aby nie zmarzły? Może jest jakiś inny sposób na ochronę przed mrozem?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gardenarium 15:41, 10 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agrowłóknina pomaga jedynie krótkotrwale, np. na czas porannych przymrozków, a zima to jest zima. Pomaga też jako ochrona przed wiatrem czy wysuszającym słońcem. Agrowłóknina nie pomoże jeśli przyjdą duże mrozy. Pączki albo zmarzną, albo przeżyją. Inne sposoby owszem są., ale to dotyczy sadów w czasie majowych przymrozków, a regularna zima z dużą minusową temperaturą to już całkiem inna bajka i się nie ochrania. Nawet jakbyś maty słomiane zrobiła i ogaciła drzewa to i tak nie pomoże.
Czekaj i albo natura się obroni, albo nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies