Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

polinka 17:12, 10 sty 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dziękuję Danusiu za informację. Jedyne co mi zostało to trzymać kciuki za obronę przyrody. U mnie straszne wygwizdowo i tych mroznych wiatrów najbardziej się obawiam.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Cleo 22:15, 11 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witam.
Mam pytanie techniczne, nie wiem, czy akurat tutaj mogę się z nim zwracać, ale spróbuję.

Otóż za oknem pachnie wiosną, temperatura w dzień dochodzi do 10 stopni. Do tego pięknie świeci słoneczko. W nocy temperatura zdecydowanie niższa 1-2 stopnie i zglupiałam, czy mogę już odkryć rośliny, które chroniłam przed mrozem? Mam wrażenie, ze w ciągu dnia duszą się okryte w takiej temperaturze i w słońcu, jednak obawiam się o te wciąż chlodne noce.

Doradzcie proszę.
____________________
Marzenia do spełnienia
Sebek 08:27, 13 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy jak wiele warstw mają na sobie -jeśli jest to tylko jedna warstwa włókniny to odwiązuj ją na dzień, a zawiązuj w nocy - jeśli stroisz to możesz go zdjąć, ale nie wyrzucaj.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Cleo 09:30, 13 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Chyba się jeszcze wstrzymam z tym zamiarem, bo dzisiaj rano bylo -8 u nas, teraz trzyma -2 także zima powrócila i nie odpuszcza.
Dzięki za radę, jak powrócą wyższe temperatury to tak zrobię.
Pozdrawiam
____________________
Marzenia do spełnienia
vinca 18:15, 27 paź 2014

Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 3
witam,
potrzebuje w tym roku okryć większe ilości roślin stroiszem z igliwia. sa to głownie niewielkie roślinki jak lawenda i inne ziola. problem w tym ze nie bardzo wiem jakie ilości igliwia sa mi potrzebne.
w jaki sposob mozna to policzyc? moze istnieje jakas srednia ilość potrzebna do okrycia np. 1 m2 powierzchni?
będę bardzo wdzieczna za odpowiedz
Gardenarium 20:01, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na 1 m2 powierzchni jedna gałąź o tej powierzchni, albo dwie mniejsze gałęzie.(stroisz to gałąź iglasta - nie igliwie)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vinca 21:29, 27 paź 2014

Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 3
dziekuje za szybka odpowiedz i oczywiście chodzilo mi o galezie
ale w takim razie ile mp (metrow przestrzennych) potrzeba na przykładowo ten 1 m2 powierzchni? bo z tego co sie dowiedzialam w takich jednostkach sprzedają stroisz (przynajmniej w moich okolicach)
Gardenarium 21:41, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem. metry przestrzenne spotkałam w miejscach, gdzie sprzedają drewno kominkowe, stroisz na giełdzie sprzedają w wiązkach.
Pytasz jakbyś miała 100 metrów do przykrycia. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo stroiszu się nie "mierzy"

Policz ile gałęzi jest w tym metrze i przelicz sobie na powierzchnię rabat, no tutaj trzeba trochę szare komórki pobudzić do normalnego myślenia Niedługo może zaczną na tony sprzedawać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:25, 28 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj jest jak wygląda stroisz.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=239
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katka 10:26, 28 paź 2014


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Gardenarium napisał(a)
Niedługo może zaczną na tony sprzedawać

U mnie w okolicy sprzedają na kilogramy .

vinca tak ja pisze Danusia to trzeba ruszyć głową, nie da się przeliczyć i podać wzoru na stroisz na m2 z przeliczeniem na m3. Przecież gałęzie też są różne, jedne będą gęste, grube i wystarczy położyć jedną a są też takie rzadkie, że i trzy jedna na drugiej będzie mało.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies