Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Marcin89 14:41, 28 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
elzbieta_g napisał(a)
super pomysł z agro na kamykach po ostatniej zimie bawiłam się w oddzielanie kamyków od kory


Ojjj to jakie poświęcenie, zwłaszcza jak ktoś ma duży ogród .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
elzbieta_g 14:43, 28 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
i dużo roślin w kamieniach do okrycia
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Marcin89 14:45, 28 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
Pozwolę sobie rzucić okiem na wątek .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
J_MS 16:44, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Serdecznie dziękuje. Tak myslalam z ta agrowłóknina na spod ale ja sie nie znam na tym kompletnie. A schemat doskonały. Moich roslin mam niewiele a strasznie sie o nie boje bo to mój pierwszy własnoreczny malutki ogródek.
A hortensje mam paniculata Bobo.
____________________
Joanna
Gardenarium 16:52, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wymość pod nimi agrowłóninę jakbyś szyfon umieszczała w pudełeczku i nasyp kopczyki z kory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 16:57, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Dziękuję bardzo. Kore sosnową zakupilam, jeszcze tylko agrowłókninę kupie i jutro to zrobie. W zasadzie tylko w kilku roslinach skoro tylko hortensje, perukowca a te cisy nie i miskanty. Oglądając ogrody na forum znowu mam ochote na zagospodarowanie małej częsci powierzchni przy balkonie moze w stylu angielskim ale to jeszcze do wiosny troche czasu. A ta hortensja paniculata Bobo w zwirku nie może rosnąć?
____________________
Joanna
J_MS 17:01, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
A to w zasadzie nawet nie rabata, tylko kawałek ogródka do okrywania

.
____________________
Joanna
Gardenarium 17:04, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaa. to ja tę rabatkę znam, wg m nie to za bardzo nie ma co tu okrywać, chyba że hortensję.

Najlepiej gdyby był zywopłot przy płocie, wtedy zatrzyma wiejące wiatry, bo to one i susza najbardziej szkodzą a nie mróz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 17:20, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Tu jeszcze perukowiec jest. a z drugiej strony te cisy i cyprys. Musze ten murek zakryc tylko tam jest problem z tym fundamentem o którym pisalam a korzenie pewnie potrzebuja miejsca np od cisów. Moze tą trzmielina Emerald'n Gold posadzę. Lubie sobie tak na spokojnie planować zebym juz na wiosne miała przemyślane co chce jeszcze dosadzić. A czy te rośliny, które mam to szybko rosna? Bo mam obawy, że ten cyprys to za 10 lat jakiś efekt będzie miał. Będzie juz widać jakiś efekt na wiosnę? To forum to swietny pomysł. Gratuluję
____________________
Joanna
J_MS 10:34, 29 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Zgodnie z instrukcja zrobilam dzis kopczyki
____________________
Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies