Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 21:33, 04 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Dominiko, a powiedz mi czy nie masz problemu z grzybem na bukszpanach tak blisko trawnika, gdzie nawodnienie zawsze trochę je zmoczy z góry?


Dotąd nie miałam problemów. "Stare" bukszpany mają się dobrze. Tę nową obwódkę muszę doprowadzić do fajnego stanu, bo niektóre krzaczki od początku były żółtawe. Muszę nad nią jeszcze popracować, bo i krzywo przycięłam, no i ten kolor...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Madzenka 21:40, 04 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dominiko dopiero dzisiaj zobaczyłam Twoje klony palmowe. Jaki masz na nie patent, ze Ci nie wymarzają i nie zjadają ich żadne zarazy?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 21:56, 04 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
arcobaleno 21:56, 04 maj 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ach - uwielbiam Twoje zdjęcia! Co masz za sprzęt?
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
agniecha973 21:58, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dominiko, aż się wierzyć nie chce, że nie zajmujesz się fotografią zawodowo. REWELKA! Chciałabym tak.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 22:09, 04 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)
Dominiko dopiero dzisiaj zobaczyłam Twoje klny palmowe. Jaki masz na nie patent, ze Ci nie wymarzają i nie zjadają ich żadne zarazy?

No właśnie nie mam żadnego patentu Klony palmowe to dla mnie ciężki i stresujący temat. Ten w formie krzaka zachorował na werticiliozę zeszłej wiosny, bo padało kilka tygodni i stał w wodzie. Podlewałam go Topsinem i na razie wygląda ok, chociaż musiałam wyciąć kilka bardzo grubych zaatakowanych gałęzi. Liczę się z tym, że go stracę, dlatego nie wysypałam wkoło niego żwiru, nic nowego liściastego tam nie sadzę, a taki miałam plan. Mam go od początku, zimuje bez okrywania, ale ma osłonięte stanowisko.

Ten drugi prowadzony jako forma pienna (nad dużymi kulkami z bukszpanu) posadziłam już inaczej: na lekkim wziesieniu, jest pod nim drenaż, sadziłam go wiosną, żeby miał cały sezon na przyjęcie się, ale i tak były z nim problemy. Kiedy go kupiliśmy, stał w donicy na zewnątrz i pojechaliśmy na wakacje. Podczas naszej nieobecności wszystkie liście zjadła mszyca. Zimę spędził więc w garażu (mamy okna) i w styczniu zwariował wypuszczając...zielone liście. Na wiosnę po wystawieniu na zewnątrz, zrzucił te wszystkie zielone liście. Kolejne wypuszczone były już bordowe, ale nieliczne. I dopiero w następnym sezonie doszedł do siebie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:11, 04 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
arcobaleno napisał(a)
Ach - uwielbiam Twoje zdjęcia! Co masz za sprzęt?


Dzięki! Fotografuję lustrzanką.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:12, 04 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agniecha973 napisał(a)
Dominiko, aż się wierzyć nie chce, że nie zajmujesz się fotografią zawodowo. REWELKA! Chciałabym tak.

Czekaj, czekaj, niech no tylko znajdę jakiś sprzęt dla Ciebie...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agniecha973 22:18, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dominiko, dzięki że pamiętasz, ale myślę, że trzeba zwiększyć pulę do wydania.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:21, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Domi napisał(a)


Próbowałam wczoraj uchwycić podobne pączki, jodły koreańskiej, super takie pokręcone trochę, ale to nie ta klasa zdjęcia.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies