Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 11:42, 30 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Tak więc Dziewczyny nie załamujcie się, nie marudźcie, bo na wszystko trzeba czasu, pieniędzy i mnóstwo włożonej pracy. A tak na serio, to ja powinnam być załamana, bo wydałam kasę na projekt i jego realizację, a nie byłam ani trochę zadowolona. I tu można się konkretnie załamać, prawda??? Koniec marudzenia, idę sadzić begonie. Mam nadzieję, że nie przemarzną.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Milka 11:52, 30 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dlatego nie dałam sobie zaprojektowac o grodu i równocześnie wykonania, bo bałam się, ze będę niezadowolona, a tak to przynajmniej mam pretensje do samej siebie
i tym optymistycznym akcentem, kończymy narzekanie, bo ja ostatnie dni tez okropnie zrzędzę i narzekam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Domi 11:55, 30 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
monitka napisał(a)
Dominiko niesamowite te przemiany to daje nadzieję że i u mnie kiedyś może być ładniej wzoru jakim jest Twój ogród pewnie nie dogonię

Domi a co rośnie na rabacie z latarnią? bo poznałam tylko bukszpany oczywiście, berberysy i chyba wiśnię.

Pięknie żurawki się prezentują przy kąciku z huśtawką. A foty tulipanów jak zwykle obłędne


Na tej fotce będzie lepiej widać całoroczne nasadzenia:


Największe drzewo na tej rabacie (z tyłu)to sosna czarna. To mniejsze po lewej to jodła koreańska. Pośrednie piętro to bukszpany, a od przodu berberysy "Green Carpet", kosodrzewiny, jałowce. Za jodłą koreańską rosną miskanty, jest też bordowy berberys, a teraz wiosną, gdy trawy są przycięte, białe tulipany.

Ta rabata ma taką długą odnogę widoczną na poniższej fotce:

Tutaj rośnie wiśnia piłkowana "Amanogawa" i żółty klon jesionolistny "Odessanum" podsadzone żółtymi miniaturowymi berberysami, są też 2 maleńkie thuje kuliste, jałowce o żółtych igłach.No i najprawdopodobniej te 3 kulki jeszcze tu wsadzę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agniecha973 12:03, 30 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Domi napisał(a)
Tak więc Dziewczyny nie załamujcie się, nie marudźcie, bo na wszystko trzeba czasu, pieniędzy i mnóstwo włożonej pracy. A tak na serio, to ja powinnam być załamana, bo wydałam kasę na projekt i jego realizację, a nie byłam ani trochę zadowolona. I tu można się konkretnie załamać, prawda??? Koniec marudzenia, idę sadzić begonie. Mam nadzieję, że nie przemarzną.


To nie marudzenie Dominiko. Raczej pochwały dla Twojego ogrodu. Nie jestem typem marudy, ale czasem jak porównam widoki TU i TAM, to nic innego nie ciśnie się na usta jak słowo "załamka". Pozdrawiam serdecznie. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie, bo jeszcze nie miałam okazji gratulować. Dużo szczęścia i radości Cię teraz czeka, sama się przekonasz. Co tam ogród przy bobasku.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Milka 12:09, 30 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Te wiśnie w ilości hurtowej rosną na wrocławskim lotnisku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
monitka 18:41, 30 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Domi teraz już to widzę nieraz miałam problem z umiejscowieniem niektórych pozycji na rabatach. Rozpiska bardzo szczegółowa, dziękuję

Ślicznie wygląda wiśnia w rozkwicie, a klon jesionolistny jest na mojej liście zakupów, dzięki Tobie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kwiatholandii 18:45, 30 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję Ci BARDZO!!! za dzisiejsze zdjęcia. Podniosłaś mnie na duchu. Moje hormony chyba są u kresu wytrzymałości we mnie Wzięłam sobie za dużo na głowę w tych oststnich miesiącach i nie daję rady ze stresem. Czy wszyscy przechodzą takie katusze przy zakładaniu ogrodu przez firmę? Piszesz, że byłaś też niezadowolona. U mnie robią tylko nawodnienie i trawę na szczęśćie, ale i tak jest ciężko, bo na końcu okazuje się, że tacy z nich specjaliści jak ze mnie bez szkoleń.brrrrr.... ALE SŁONECZKO SWIECI I DOMINIKA ZDJĘCIA WRZUCA, WIĘC JEST LEPIEJ
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kraania 19:59, 30 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Witaj Dominiko . Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz trafiłam na Twój wątek. I pewnie słyszałaś to już setki razy, ale jestem zachwycona Twoim ogrodem i Twoimi zdjęciami. Coś nieprawdopodobnego! Zdjęcie pszczółki niosącej pyłek, które umieściłaś kilka dni temu mnie zachwyciło. Umieściłabym je sobie na tapecie na poprawę nastroju .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Madzenka 08:06, 02 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dominiko miło zacząć dzień od obejrzenia Twoich tulipanów, o jak miło
Patrzac na kule bukszpanowe zastanawiam sie gdzie Ty je posadzisz????
Co do projektu to rzeczywiście jak porównam przed i po to metamorfoza niesamowita!!! A może projektant widział Twój ogrod po trzech latach???? Czy dużo zmian wprowadziłaś do projektu?

Za każdym razem gdy Cię odwiedzam pocieszam się, że mój gród też inaczej za 3 lata będzie wyglądał...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 08:45, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Domi - rzeczywiście ogród nie wyglądał zbyt dobrze to realizacji, ale teraz......jeden z najpiękniejszych na ogrodowisku - myślałem, że te stożki, kule to były w projekcie, ale się pomyliłem. Masz dziewczyno talent i świetne wyczucie ksztatłów, bo z każdej strony rabaty są przepiękne.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies