Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 16:03, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agniecha973 napisał(a)

Tak więc Dziewczyny nie załamujcie się, nie marudźcie, bo na wszystko trzeba czasu, pieniędzy i mnóstwo włożonej pracy. A tak na serio, to ja powinnam być załamana, bo wydałam kasę na projekt i jego realizację, a nie byłam ani trochę zadowolona. I tu można się konkretnie załamać, prawda??? Koniec marudzenia, idę sadzić begonie. Mam nadzieję, że nie przemarzną.


To nie marudzenie Dominiko. Raczej pochwały dla Twojego ogrodu. Nie jestem typem marudy, ale czasem jak porównam widoki TU i TAM, to nic innego nie ciśnie się na usta jak słowo "załamka". Pozdrawiam serdecznie. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie, bo jeszcze nie miałam okazji gratulować. Dużo szczęścia i radości Cię teraz czeka, sama się przekonasz. Co tam ogród przy bobasku.


Dzięki Agnieszko!
Przyjdzie taki dzień, że będziesz dumna ze swojego ogrodu i ze swojej ciężkiej pracy.Zobaczysz!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:07, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
irena_milek napisał(a)
Te wiśnie w ilości hurtowej rosną na wrocławskim lotnisku


Z tymi wiśniami to jest tak, jak z magnoliami: są dekoracyjne bardzo krótko. Przez większość sezonu to zwykłe drzewko z zielonymi listkami. Mój M. gdy zobaczył, że z magnolii spadły kwiaty zaledwie po kilku dniach, stwierdził "Magnolie są przereklamowane".
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:10, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
monitka napisał(a)
Domi teraz już to widzę nieraz miałam problem z umiejscowieniem niektórych pozycji na rabatach. Rozpiska bardzo szczegółowa, dziękuję

Ślicznie wygląda wiśnia w rozkwicie, a klon jesionolistny jest na mojej liście zakupów, dzięki Tobie


No wiem Monitko, że strasznie skaczę z tymi ujęciami. Jak już wejdę gdzieś z aparatem, rozglądam się wkoło i robię fotki tego samego z różnych stron. Przepraszam...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agniecha973 16:18, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dominiko, a gdzie relacja z posadzenia begonii? Na pewno masz jakąś fotkę.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 16:20, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Dziękuję Ci BARDZO!!! za dzisiejsze zdjęcia. Podniosłaś mnie na duchu. Moje hormony chyba są u kresu wytrzymałości we mnie Wzięłam sobie za dużo na głowę w tych oststnich miesiącach i nie daję rady ze stresem. Czy wszyscy przechodzą takie katusze przy zakładaniu ogrodu przez firmę? Piszesz, że byłaś też niezadowolona. U mnie robią tylko nawodnienie i trawę na szczęśćie, ale i tak jest ciężko, bo na końcu okazuje się, że tacy z nich specjaliści jak ze mnie bez szkoleń.brrrrr.... ALE SŁONECZKO SWIECI I DOMINIKA ZDJĘCIA WRZUCA, WIĘC JEST LEPIEJ


Moniko, u mnie w ogrodzie trafiali się goście pracujący drugi dzień w ogrodnictwie. Tak to wygląda, że na sezon firmy najmują przypadkowe osoby. Ciesz się, że u Ciebie robią TYLKO nawodnienie, bo u mnie sadzili rośliny i źle się to skończyło dla tych ostatnich. Wszelkie niedoróbki (za wysoko posadzone rośliny z wystającą na wierzch bryłą korzeniową, chwasty, zbyt płytko wkopana linia kroplująca itp.) zasypywali korą i na pierwszy rzut oka było super. Jak nie chciało im się kopać odpowiednich rozmiarem dołów pod rośliny, to wciskali je na siłę w taki dół, jaki wykopali i zasypywali od góry korą lub żwirem. Długo by opowiadać...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:23, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kraania napisał(a)
Witaj Dominiko . Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz trafiłam na Twój wątek. I pewnie słyszałaś to już setki razy, ale jestem zachwycona Twoim ogrodem i Twoimi zdjęciami. Coś nieprawdopodobnego! Zdjęcie pszczółki niosącej pyłek, które umieściłaś kilka dni temu mnie zachwyciło. Umieściłabym je sobie na tapecie na poprawę nastroju .


Kraaniu,dziękuję za odwiedzinki.A umieść sobie na tapecie wszystko to, na co masz ochotę. Nie obrażę się, będzie mi bardzo miło!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:34, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)
Dominiko miło zacząć dzień od obejrzenia Twoich tulipanów, o jak miło
Patrzac na kule bukszpanowe zastanawiam sie gdzie Ty je posadzisz????
Co do projektu to rzeczywiście jak porównam przed i po to metamorfoza niesamowita!!! A może projektant widział Twój ogrod po trzech latach???? Czy dużo zmian wprowadziłaś do projektu?

Za każdym razem gdy Cię odwiedzam pocieszam się, że mój gród też inaczej za 3 lata będzie wyglądał...


Marzenko, niestety wszystkie posadzone tulipany już kwitną. I czym ja będę Was teraz zaskakiwać????
Kulki już są wsadzone. Mój M. wczoraj walczył dzielnie cały dzień. Jeśli chodzi o projektanta-nie wiem co widział, ale na pewno nie to, co ja chciałam zobaczyć za oknem. Moja Pani Projektantka gustuje w ogrodach naturalnych: pełnych traw, brzóz itp. Mnie się podobają rośliny formowane, ogrody japońskie, no inny klimat. Po budowie domu i zakładaniu ogrodu już wiem, że trzeba dobrać architektów o podobnym guście, a nie oczekiwać, że zaprojektują nam coś, co nie do końca jest zgodne z ich wizją. Niestety każdy projektant ciągnie w swoją stronę, tzn. w stronę własnych preferencji estetycznych i jak nie czuje danego klimatu, to go nie poczuje, choćby nie wiem jak się starał.
Jeśli chodzi o ilość zmian - jest ich i dużo, i mało.Dużo, bo dosadziłam bardzo dużo roślin, wyrzuciłam sporo traw, a mało, bo nie ruszałam kształtów rabat i dużych nasadzeń. Uważam, że profesjonalnie miałam zaprojektowane jedynie małe, wąskie rabaty ( i te do dzis nie uległy większym zmianom, bo są po prostu ładne), a reszta była zbiorem roślin spontanicznie obok siebie sadzonych.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agniecha973 16:41, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak jak w każdej sytuacji w życiu musi trafić swój na swego.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 16:43, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sebek napisał(a)
Domi - rzeczywiście ogród nie wyglądał zbyt dobrze to realizacji, ale teraz......jeden z najpiękniejszych na ogrodowisku - myślałem, że te stożki, kule to były w projekcie, ale się pomyliłem. Masz dziewczyno talent i świetne wyczucie ksztatłów, bo z każdej strony rabaty są przepiękne.


No sam widzisz Seba na moim przykładzie, że Gardenarium robi bardzo profesjonalnie ogrody. W projekcie było trochę kulek i to były od początku moje ulubione rabaty. A teraz stopniowo dostosowuję resztę ogrodu do takiego stylu. No i bardzo mi pomaga Ogrodowisko ze wszystkimi inspiracjami z niego wziętymi, zdjęcia z realizacji Gardenarium znam na pamięć! Wielkie dzięki za komplement!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:58, 02 maj 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wczorajsze fotki (tuż przed burzą):


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies