Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 14:17, 06 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Gardenarium napisał(a)
Domi, wiesz, ze od lat nie sadzę sosen, jakoś mi nie przypadły do gustu. Będę przerabiać po raz trzeci pewien ogród po remoncie domu i dzisiaj tam byłam mierzyć ogród i stare sosny - czarna i kosodrzewina chyba będą do usunięcia. Najniższe gałęzie nie mają już igieł, albo suche To kiepski gatunek do ogrodów przydomowych. Mnie te brązowe igły przerażają


Tak, wiem Danusiu. Niestety poznałyśmy się za późno. W tym czasie miałam już w ogrodzie kilka sosen. Jedyne, co teraz mogę zrobić, to regularnie je przycinać/obrywać nowe świeczki, żeby nie szły w górę i tym samym nie zrzucały igieł z dolnych gałęzi. A w to miejsce, o którym pisałam, że padła mi już tam druga sosna, wsadzę coś innego. Na pewno nie będzie to trzecia sosna.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:18, 06 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
atena35 napisał(a)


Oooo jaki bożonarodzeniowy disain


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:29, 06 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
malkul napisał(a)
Domi ja przepraszam, a czy gzieś dałaś foto tego placu zabaw, który tak smacznie opisałaś. daj proszę, bo mi język do .....ucieka


Nie wstawiałam żadnej fotki, bo i nie było czego fotografować. W tym roku to był pełen spontan- po prostu poustawialiśmy obok siebie co mieliśmy . Najpierw piaskownica stała na tarasie, żeby ją osłonić markizą przed słońcem ( to było w trakcie tych strasznych upałów). Później kupiłam w Biedronce żagiel ogrodowy; rozpięliśmy hamak między dwiema brzozami, które rosną na pustej działce obok, postawiliśmy piaskownicę i stoliczek piknikowy z parasolem, a nad tym rozciągnęliśmy ten żagiel z Biedronki. Teraz żagiel i hamak są już na strychu, a stoliczek wezmę do domu, żeby Marta miała miejsce do rysowania. W przyszłym roku kupię Jej normalny stolik i krzesełka do domu, a ten stolik ogrodowy znów wyląduje w ogrodzie. Prawdopodobnie będę robić jakąś pergolę lub ekran z roślin, który osłoni plac zabaw od wiatru i trochę go zacieni. Dwie brzozy, które rosną na tej pustej działce przycinamy regularnie, więc mają korony prowadzone wysoko - nie dają cienia dziecku siedzącemu na trawie. Marzył mi się placyk wysypany piaskiem, ale chodzą u nas koty sąsiadów, więc raczej odpada.
Muszę ten temat przemyśleć przez zimę. Gdybyś miała jakieś inspiracje dot. tego tematu, daj, proszę, znać.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
malkul 15:28, 06 lis 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
daj emai to wyslę co mam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sebek 16:36, 06 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Domi - a grab fastigiata? Taki modny ostatnio
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Loosiuu 18:11, 06 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Domi napisał(a)


Dobrze kojarzysz tę rabatę. Straciłam dwie sosny sadzone w tym miejscu i trzeci raz już nie zaryzykuję. Myślę o jakimś świerku o niebieskim zabarwieniu igieł, bo w tle są hortensje, a z obu stron klony.



Może Buka 'Dawyck Gold'? Jeden już jest i ładnie Ci rośnie to może dla odmiany żółty? Fajnie by rozjaśnił to miejsce.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Domi 18:33, 06 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Kochani, dziękuję za podpowiedzi, ale ja tam drzewa liściastego nie widzę. Iglak pasuje mi tam idealnie. Sebek wymyślił ostatnio świerka 'Iseli' i to był strzał w dziesiątkę, ale nie udało mi się znalźć odpowiednio dużego drzewa. Albo będę dalej szukać, albo wymyślę coś łatwiej dostępnego. Zostawiam to już sobie na wiosnę, bo duże rośliny wolę sadzić wiosną.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
zawitka 19:24, 06 lis 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Witaj Dominiko wszystko mi opada jak oglądam Twój ogród nie tylko szczęka .Pięknie pięknie pięknie. Drugi ogród który chciałabym mieć po Danusinym Przyznaje się bez bicia i już mówię bez zezwolenia będę zrzynać do oporu ha ha /Choć cichutko mówię ze czekam na zezwolenie ha ha /mam pytanie na stronie 2giej 3cie zdjęcie świerka taki fajny z poziomymi liniami czy to swierk Brewera.Bardzo mi sie podoba .Pozdrawiam Cię cieplutko w jesienny wieczórReszta zachwytów u mnie ......
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Madzenka 19:58, 06 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi grab i buk to nietypowy liściasty zwłaszcza zimą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 14:09, 07 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
zawitka napisał(a)
Witaj Dominiko wszystko mi opada jak oglądam Twój ogród nie tylko szczęka .Pięknie pięknie pięknie. Drugi ogród który chciałabym mieć po Danusinym Przyznaje się bez bicia i już mówię bez zezwolenia będę zrzynać do oporu ha ha /Choć cichutko mówię ze czekam na zezwolenie ha ha /mam pytanie na stronie 2giej 3cie zdjęcie świerka taki fajny z poziomymi liniami czy to swierk Brewera.Bardzo mi sie podoba .Pozdrawiam Cię cieplutko w jesienny wieczórReszta zachwytów u mnie ......



Zrzynaj do oporu Iglak, o którego pytasz to jodla koreańska. A jeśli chodzi o opadanie wszystkiego- trzymaj co się da rękami i nogami, bo później trzeba płacić lekarzom fortunę za podciąganie Idę do Ciebie zobaczyć Twój ogródek.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies