Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 13:22, 27 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No czasem tak trzeba. Przecież nie będziesz leżeć na jezdni. Są ludzie gotowi oddać zdrowie, a nawet życie za sensacyjną fotkę, ale czy akurat krokusy są tego warte?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:28, 27 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Witam. Masz naprawdę piękny ogród. Piękne kompozycje.


Dziękuję kwiecieholandii. Byłam u Ciebie z wizytą dziś rano i jestem bardzo ciekawa efektu końcowego. Będę kibicować i śledzić postępy. Fajnie, że do mnie zawitałaś!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
jotka 13:28, 27 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Dominiko i ja skorzystam z Twoich cennych rad Połozyć sie razem z aparatem to dla mnie nie sztuka, ale wstać potem ...
Zdjęcia piękne
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
kwiatholandii 13:41, 27 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dominiko, masz może jakieś zdjęcia od frontu domu? Nie mam pomysłu na tą część ogrodu.Wjazd, wejście do domu etc. Będę wdzięczna
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
weronika77 13:41, 27 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Domi, podoba mi się ogród na Twoich fotografiach, jesienny, zimowy z podświetleniem, i te wiosenne łany tulipanów. (A jak maskujesz to miejsce, gdy żółkną ich liście?)
Zdjęcia i pomysły na ich wykonanie, są ciekawe, ale podobnie jak Danusia i Jotka myślę, o tym leżeniu na zimnym przy "zdejmowaniu" np. krokusów. Jak ja z aparatem chodzę w pozycji pionowej, to już widzę niektórych dziwne spojrzenia, a jak bym się położyła...(ja abstynentka). Każdy jest dziwakiem na swój sposób, oni pewnie myślą, że ja, a ja to samo o nich. Gratuluję zdjęć.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Domi 14:02, 27 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Dominiko, masz może jakieś zdjęcia od frontu domu? Nie mam pomysłu na tą część ogrodu.Wjazd, wejście do domu etc. Będę wdzięczna


Tutaj niewiele Ci pomogę, bo mam dosyć nietypową sytuację przedgródkową. Zajrzyj, proszę, na 4 stronę mojego wątku. W poście z godziny 17:29 wstawiłam fotki klombów przed domem. Nie mam przedgródka, jedynie dwa klomby przed wejściem. Do domu prowadzi wewnętrzna droga wysadzana thujami "Smaragd" - widać ją na jednej z fotek. Ponieważ wejście do domu jest od zacienionej strony północnej, w klombach rosną: cisy, różaneczniki, ostrokrzewy, kiścienie, chojna.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:29, 27 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
weronika77 napisał(a)
Domi, podoba mi się ogród na Twoich fotografiach, jesienny, zimowy z podświetleniem, i te wiosenne łany tulipanów. (A jak maskujesz to miejsce, gdy żółkną ich liście?)
Zdjęcia i pomysły na ich wykonanie, są ciekawe, ale podobnie jak Danusia i Jotka myślę, o tym leżeniu na zimnym przy "zdejmowaniu" np. krokusów. Jak ja z aparatem chodzę w pozycji pionowej, to już widzę niektórych dziwne spojrzenia, a jak bym się położyła...(ja abstynentka). Każdy jest dziwakiem na swój sposób, oni pewnie myślą, że ja, a ja to samo o nich. Gratuluję zdjęć.


Oj tam, od razu na zimnym Możesz stworzyć sobie komfort i położyć się na materacu dmuchanym (pomysł Danusi). Jak będą szli sąsiedzi, odwrócisz się szybko na plecy i będziesz udawać, że świetnie wypoczywasz w promieniach wiosennego słońca.... A tak na poważnie: nie jestem zbytnio wystawiona na ludzkie spojrzenia, więc mogę tarzać się z aparatem (lub bez) do woli w swoim ogródku. Ale leżenia na chodniku/jezdni nie polecam, bo można zostać obciążonym kosztami przyjazdu karetki pogotowia; tłum gapiów zrobi też cień i zdjęcia nie wyjdą ładnie.

Jeśli chodzi o maskowanie zeschniętych badylków tulipanów: staram się je sadzić między trawami i hostami, które później zasłaniają (przynajmniej częściwo) liście tulipanów. Listki krokusów, szafirków, tych małych irysków przysłaniają rojniki i barwinek, albo zostają bez maskowania, bo wyglądają jak niska, miękka trawka.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
kwiatholandii 16:32, 27 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
U mnie też wejście będzie w większej części zacienione i właśnie chciałam tam użyć cisów, ale czegoś mi brakuje i kombinuję. Będę zaglądała do Ciebie bo naprawdę głowa z pomysłami się rozjaśnia. A ogród pewnie, jak i u Ciebie będzie musiał parę lat poczekać na efekt, który pozwoli dojrzeć jego piękno. Nawet najwspanialszy projekt nie jest w stanie sprostać wymaganiom na 100%. Tak jak pisałaś, co sezon coś nowego, więc i ogród się zmienia. Mój projekt domu nie jest w stylu holenderskim , więc i ogród nie będzie taki. Będą pewnie jakieś jego elementy.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Milka 16:35, 27 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pozdrawiam kwiatholandii, Monikę? też tu czerpię pomysły garściami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Domi 17:44, 27 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
U mnie też wejście będzie w większej części zacienione i właśnie chciałam tam użyć cisów, ale czegoś mi brakuje i kombinuję. Będę zaglądała do Ciebie bo naprawdę głowa z pomysłami się rozjaśnia. A ogród pewnie, jak i u Ciebie będzie musiał parę lat poczekać na efekt, który pozwoli dojrzeć jego piękno. Nawet najwspanialszy projekt nie jest w stanie sprostać wymaganiom na 100%. Tak jak pisałaś, co sezon coś nowego, więc i ogród się zmienia. Mój projekt domu nie jest w stylu holenderskim , więc i ogród nie będzie taki. Będą pewnie jakieś jego elementy.


Jeśli chodzi o rośliny na froncie domu: na początku było zbyt monochromatycznie, bo cisy zielone, różaneczniki zielone przez większą część roku, ostrokrzewy zielone. Myślałam, że w takim cieniu nic kolorowego nie będzie rosło. Ale w kolejnych latach dosadziliśmy kiścienie, które świetnie dają sobie radę i mają śliczne kolorowe listki na wiosnę. Później dołożyliśmy kolejny kolor: ostrokrzewy "Belgica Aurea", hosty o białych listkach, Inkarwillę Delavaya, nawet tulipany ładnie się tam udały zeszłej wiosny. Dosadzam też kolorowe niecierpki i begonie- byle było weselej. Niestety co rok śnieg spadający z dachu miażdży kompletnie kiścienie i co rok muszą odbudowywać się od nowa. Ze względu na ten śnieg zsuwający się z dachu klomby tuż przy ścianie domu są bez roślin (jedynie jakiś barwinek się tam plącze), ale teraz na wiosnę wsadzę tam cieniolubne trawki, bo one i tak muszą być na wiosnę cięte, więc śnieg może je niszczyć. Tak sobie to wymysliłam po 3 latach
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies