Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 08:45, 29 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
waska napisał(a)
Domi proszę zaloz proszę wizytówkę swojego ogrodu


Może kiedyś... jak już wprowadzę większość planów w życie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:46, 29 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Kaisia napisał(a)
Dominiko pospacerowałam po Twoim ogrodzie kolejny raz i znów jestem zauroczona.
Zdjęcia Wiosenne rewelacja.


Witaj Kasiu po długiej zimowej przerwie. Stworzyłaś piękną wizytówkę ogrodu z czerownym mostkiem. Gratuluję!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
badara 08:47, 29 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Dominiko,niewątpliwie masz rację dodatkowo z brzóz przez caly rok spadają takie witki brzozowe,jest ich pelno w ogrodzie,ja jednak kocham brzozy i wybaczam im to wszystko
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Wieloszka 08:48, 29 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Rzeczywiście, dopiekły Ci te brzozy Domi Może sprawdzają się w jakichś ogrodach o bardziej leśnym charakterze, gdzie ich spadające liście nie są sprzątane, ale nie w Twoim wymuskanym ogrodzie . Dlatego właśnie muszę sobie powtarzać: żadnych brzóz! Ale póki jeszcze je masz, to może dasz mi znać jak/jeśli zaobserwujesz "płacz brzozy" ? Muszę tego pilnować, a nie mam żadnych brzóz w pobliżu do obserwacji...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 08:54, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przedstawię Wam moją wewnętrzną sprzeczność.
Otóż całe życie brzozy były moim ulubionym i ukochanym drzewem, teraz też się nimi zachwycam wszędzie, w lesie, w szkółkach które odwiedzam, ale postanowiłam ich nie sadzić u siebie po zrobieniu ogrodu z brzozami. Po prostu koszmar mają właściciele tego ogrodu, dlatego wolę je obserwować i podziwiać u innych. Mimo wszystko i rozumiem Dominikę.

Zobaczcie na ostatnich zdjęciach w galerii, co mają jesienią, nie każdy może non stop sprzątać liście z trawnika. Dlatego wspieram Domi w jej decyzji.

Ogród z brzozami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 08:58, 29 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Łucjo i to jest prawdziwa miłość U mnie nie było nawet zauroczenia na początku, ot kompozycja spójna z otoczeniem i nic więcej, więc teraz po kilku latach dojrzałam do rozwodu Brzozy wylądują w rogu pustej sąsiedniej działki i niech tam sobie śmiecą na trawnik. M. przejedzie kosiarką i powciąga łatwo liście. A jak i tam będzie zbyt dużo pracy, wysadzę je za płot pośród samosiejek. Tam brzozy mi nie przeszkadzają
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:59, 29 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)
Rzeczywiście, dopiekły Ci te brzozy Domi Może sprawdzają się w jakichś ogrodach o bardziej leśnym charakterze, gdzie ich spadające liście nie są sprzątane, ale nie w Twoim wymuskanym ogrodzie . Dlatego właśnie muszę sobie powtarzać: żadnych brzóz! Ale póki jeszcze je masz, to może dasz mi znać jak/jeśli zaobserwujesz "płacz brzozy" ? Muszę tego pilnować, a nie mam żadnych brzóz w pobliżu do obserwacji...


Janusz ogłasza mailowo początek wegetacji. Nie musisz sama tego śledzić.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
badara 09:03, 29 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Do brzóz trzeba sie przytulać ,uspokajają i wyciszają., mają bardzo dobry wpływ na czlowieka .podobnie działaja czeremcha, porzeczka czarna, głóg, jaśminowiec, bukszpan, modrzewie, świerki, sosny, jałowce i jodły.
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Wieloszka 09:03, 29 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
O, nie wiedziałam. Dzięki
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 09:06, 29 lut 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Danusiu, dziękuję za wsparcie!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies