Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Magara 00:18, 22 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Na mojej opinii się nie opieraj
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 06:26, 22 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agatorek napisał(a)
Agnieszka, oby tylko były chociaż zielone

Dziś przyszły 3 szt hortensji ogrodowych.

O ile 2 sztuki You&Me Love wyglądają normalnie, na zdjęciu jedna z nich


Do Red Beauty mam pewne zastrzeżenia.

pąki ma czarne, wyglądają na suche, ale w środku są zielone (jeden poświęciłam).
Przycięłam kilka mniejszych pędów i środek jest biały, można dostrzec cieniutką zieloną otoczkę.



Będzie żyć?


Nic teraz nie obcinaj, nie wycinaj , poczekaj na maj, jak nie ruszy to wtedy tnij.
Nawet jeśli pąki szczytowe ma przemarznięte, to z pozostałych bocznych mogą być kwiaty, poczekaj
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Judith 07:34, 22 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
Przycięcie nic nie zmieni, usunie jedynie z Twoich oczu czarne pąki.
Ja przycinałan raz w życiu, a właściwie wycinalam całe pędy, gdy w zeszłym roku przemarzły. Ale to okazało się dopiero, gdy już pojawiły sue liście.
A! Zdarzyło mi się ze dwa razy, ze hortensja ogrodowa zakwitła na tegorocznych pędach. Było to wprawdzie dosłownie kilka małych kwiatów, ale było . Taka ciekawostka.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 07:40, 22 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)
Ewa, Martka, zamówiłam dziś te (o 10% droższe) klony crimson sentry. I niespodzianka. Jutro będą już u mnie .
Z tej szkółki (z Pęchcina) często jeżdżą niedaleko mnie i akurat mają miejsce w samochodzie. Na szczęście z tego powodu nie płacę za transport. W środę fotki .



Czekam na fotki
Basieksp 07:44, 22 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
Ja obcięłabym, ale po posadzeniu, tylko przemarznięte końcówki.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ryska 08:47, 22 mar 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Przesadzałam ogrodówki w sierpniu w upały, 3/4 pędów usunęłam (a były to olbrzymie rośliny, mam w wizytówce). Kosztem kwitnienia w kolejnym roku był ten zabieg ale zakończył się sukcesem. Twoje posadź w docelowe miejsce, obserwuj gdzie wypuszczą liście a potem sobie skorygujesz
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatorek 08:56, 22 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dziewczyny, macie rację, przyciąć zawsze zdążę. Na razie i tak bardzo mnie nie denerwują, stoją w garażu . Sadzić będą dopiero za jakiś czas.
Ziemia i keramzyt już dotarły.

Z keramzytem mam śmieszną historię.
Mam do reklamacji pewną rzecz, nie ogrodową. Firma od tej rzeczy uznała reklamację i chce wysłać kuriera, w celu zabrania jej do naprawy.
Najpierw umówiłam się na poniedziałek (wczorajszy), ale zaraz po tym zmieniłam termin na środę (na jutro). Firma potwierdziła zmianę terminu.
To taki potrzebny wstęp

W piątek dostałam ziemię ogrodową i keramzyt, ale nie wszystkie worki. Jeden worek keramzytu przyjechał w poniedziałek.
I to był jedyny kurier, którego się spodziewałam tego dnia.
I jak to u mnie, paczka została zostawiona w paczkomacie. Miałam ją stamtąd zabrać później .

Coś akurat robiłam w kuchni (mam widok na bramę) i widzę, że podjeżdża jakiś samochód, jakiś facet wychodzi i ładuje tą moją paczkę z keramzytem „na pakę”. No to ja wychodzę, facet już wsiada do auta i prawie odjeżdża, ale mnie zauważył i wysiadł.
Pytam się go, dlaczego zabrał moją paczkę. A on na to, że jest kurierem i że był umówiony po odbiór paczki. No był, ale na środę. Oddał mi tą paczkę i odjechał .
A ja jestem ciekawa, jakby zareagowali na serwisie tej rzeczy do naprawy, gdyby ukazał im się keramzyt, zamiast tego urządzenia .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 09:54, 22 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MartaCho 09:58, 22 mar 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2214
Piękne
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Gardenarium 10:00, 22 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak chcesz zagęścić hortensję ogrodową to przytnij, daj nawóz do hortensji i podlewaj.
Nie będzie kwitła, ale wypuści mocny "szkielet".

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies