Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Monika83 09:58, 02 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
April napisał(a)


Gosiu dziękuję. Nie ma to jak dobry fotograf

Moje zdjęcia robione telefonem nie dorównują.

Dalia Creme de Cassis






Piękna jest ta dalia, podoba mi się! Wygląda tak jak by była satynowa. Wykopujesz ją na zimę?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
April 12:00, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Monika83 napisał(a)
Piękna jest ta dalia, podoba mi się! Wygląda tak jak by była satynowa. Wykopujesz ją na zimę?


Moniko, u mnie wszystkie dalie w donicach, ze względu na ślimaki. W gruncie nie doczekiwałam się kwitnienia. Pędziłam w domu i tak już zostały, nawet te zadołowane na rabatach są w donicach. CdC jest akurat w donicy na tarasie, więc tylko schowam donicę na zimę, nie będę nawet wyciągać z niej. Zauważyłam, że to u mnie najlepszy sposób na zimowanie. Wykopywane zawsze traciłam i musiałam co roku kupować od nowa. A wiadomo że nie wszystkie odmiany są tak łatwo dostępne i szkoda ich
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorii 12:27, 02 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)


Żaden kłopot, jakby co to daj znać.
Też Cupcake mnie zachwyca i szare maczki również. Ale to gdzieś w zagranicznych szkółkach zamawiasz? Mi szkoda na to kasy bo za wiele nasion marnuję. W tym roku nie posiałam całego jednego zamówienia, nawet nie wiem gdzie je schowałam. A jak już wysieję to z pikowaniem różnie...

Na razie odpuszczam, chyba że znajdę na alle przy okazji zakupów nasion warzyw. Szare maczki widziałam na alle jakby co Na razie nie zamawiam bo na jednym opakowaniu by się nie skończyło. A też niestety nasiona marnuję i z pikowaniem też mam problem więc witaj w klubie
Staram się pracować nad słaba silną wolą, w grudniu zobaczymy co z tego wyjdzie bo to wtedy ma silna wola jest najsłabsza
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 12:31, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
No faktycznie, widzę że Vilmorin ma szare maki Amazing Grey Ciekawe czy ktoś je wysiewał i faktycznie nie ma pomyłek.
Dzięki za info Ja kupię
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 14:04, 02 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja siałam, ale wzeszły bordowe. Tym niemniej, można próbować - nie jest powiedziane, że zawsze będzie pomyłka.
Kapkejki były u nas niedostępne, więc za ciężkie piniądze sprowadzałam z Niem. Dali jednak tak mało nasionek, że wyszły mi wszystkie, a nie mam pewności, czy rośliny z nasion powtarzają cechy, chodzą różne słuchy. Nie jest więc łatwo. W przyszłym roku pewnie będę siać zwykłe kosmosy, które też są piękne Parę razy sprowadzałam nasiona z Irlandii, z seedaholic i ten sklep polecam. Nie wykluczam też kolejnych zakupów
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:35, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Bordo maki też są spoko. A to te co przysłałaś? Chyba nie, one raczej śliwka. Już zaczęłam pierwsze zbiory nasionek
Kosmosy mogę sobie odpuścić. Też kupię zwykłe i będzie ok.
Ty możesz sobie kupować drogie nasiona bo masz pewność że się uda. A ja mam niemal pewność że mi się nie uda
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:55, 02 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Aprilku pieknie, suszy nie widac na fotkach, wszystko dorodne, kolorowe, oczy cieszy. Dalie przecudnej urody, zawsze je lubilam, tylko wkurza mnie ich wykopywanie jesienne. Harmonia i spokoj. A miejscowki niedorobione jakos nie raża w oczy.


U nas widac braki wody, oczko lesne troche odparowalo, nawet ostatnie deszcze nie bardzo pomogly. za to jest cudownie rzesko i przyjemnie. codziennie rano jzedze na budowe zeby bateryjki naladowac. Jakies kosmiczne miejsce wybralam chyba na nowy start, co tam jestem to napiecia odpada jak ciezka zbroja. Nawet nie chce mi sie za duzo dzialac ogrodowo i zmieniac to co rosnie, bo sie boje, ze ten klimat zniknie. Tylko to co przy domu. Troche paradoks, bo niby terenu 2 razy tyle co w poprzednim miejscu ale ogrodu mniej o polowe albo i wiecej fontanne sciane sobie planuje


____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 17:52, 02 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mgduska napisał(a)
Ja siałam, ale wzeszły bordowe. Tym niemniej, można próbować - nie jest powiedziane, że zawsze będzie pomyłka.
Kapkejki były u nas niedostępne, więc za ciężkie piniądze sprowadzałam z Niem. Dali jednak tak mało nasionek, że wyszły mi wszystkie, a nie mam pewności, czy rośliny z nasion powtarzają cechy, chodzą różne słuchy. Nie jest więc łatwo. W przyszłym roku pewnie będę siać zwykłe kosmosy, które też są piękne Parę razy sprowadzałam nasiona z Irlandii, z seedaholic i ten sklep polecam. Nie wykluczam też kolejnych zakupów

Dwa lata temu siałam kosmosy pełne i Sea Shell, siewki niestety nie powtórzyły cech rodziców. Zwykłe też ładne.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Alija 18:36, 02 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
April napisał(a)


Gosiu dziękuję. Nie ma to jak dobry fotograf

Moje zdjęcia robione telefonem nie dorównują.

Dalia Creme de Cassis






Aprilku, ależ piękna jest ta dalia. W pierwszej chwili pomyślałam, że to kwiat lotosu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
nicol21 20:06, 02 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Prezentujesz widoki bardzo miłe dla oka
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies