Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Anda 16:34, 09 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Masz fotkę tych róż?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 16:43, 09 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Ando, hmm... W takim razie zapytam, gdy będę znów kupować.
Zdjęć nie mam, nie zdążyłam cyknąć, bo zaraz je zapakowałam z powrotem... Jutro kurier zabiera.
Nie sądziłam, że taki kłopot będzie z tymi różami…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 16:45, 09 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
LIDKA napisał(a)
Róże z rosarium bedą rosły. MOje wszystkie z tamtąd.

Może i będą, ale nie u mnie . Nie zamierzam sama ich ukorzeniać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 16:46, 09 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
edi75 napisał(a)
Róże do ukorzenienia ...masakra

Noo.
Ale już mam luz. Najważniejsze, że zabiorą to w cholerę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 16:51, 09 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Paczta co robię z moimi hortensjami ogrodowymi. Chyba po zeszłorocznej suszy masa pędów uschła na wiór, na innych ledwo rosną nowe listki. Wycinam zatem (lub wręcz wyciągam suchutkie) wszystko co wystaje ponad świeże liście . I znów mam piękne zgrabne kulki . Kwiatów z tego pewnie nie będzie, ale luz .

Na zdjęciu dwie hortensje z suchelcami i jedna już ogolona .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 16:59, 09 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
Ożesz, ale numer z tymi różami... normalne to to nie jest...
Dobrze, że odbiorą.

A co do ogrodówek - nie mam, nie znam się, ale myślę, że skoro i tak kwiatów z nich nie będzie to niech chociż zgrabne krzaczki będą .

Biforki-afterki zazwyczaj wywołują opad szczęki. Nie inaczej było i tym razem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 17:14, 09 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Nie miałam nigdy takiej sytuacji… Też by mnie mocno zaskoczyła.
A próbowałaś dzwonić do rozeogrodowe.pl? Niby jest info, że niedostępne, ale to się zmienia. Ostatnio dostałam info o tym, że się pojawiła róża, która mnie interesowała a była już niedostępna.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasya 17:51, 09 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42288
Judith napisał(a)
TARciu, no niepojęte. I obrzydliwe jednocześnie.

A szkółka to Rosarium. Jeśli ktoś zdecyduje się coś tam zamówić - zawsze zapytajcie o stan ukorzenienia wysyłanych roślin.

Dokładnie
Ta sama szkolka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:53, 09 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42288
Judith napisał(a)
Zadzwoniłam. Pani powiedziała, że od lat tak robią i pierwszy raz im się zdarza, że ktoś ma z tym problem. Naprawdę myślą, że taki tekst przejdzie, litości! Pani jeszcze dodała, że nie ma do mnie pretensji z powodu mojego niezadowolenia . Dramat i masakra.

W każdym razie jutro przyślą kuriera i zabiorą rośliny. No i tyle w tym temacie.
Szukam roz dalej .

Znajoma też była oburzona i do nich dzwoniła więc kłamstwo
A że od lat to prawda bo to było parę lat temu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:56, 09 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42288
Pokaż jaką siarkę kupujesz
Już wiem że może być granulowana
Ale napisz mi jak nią zakwasić ziemię pod rośliną
Rozpuścić i podlać ?

TAR napisał(a)


Madziu ja skorzystalam z Toszki rady, dałam duzy wor dobrej czarne ziemi ogrodniczej bez żadnego torfu ktorego unikam jak ognia bo niestety nie robi dobrze korzeniom roslin. Do tego drobna przekompostowana kora, bardzo duzo obornika konskiego i w zaleznosci od wielkosci dołka siarka 2-3 łyżki stolowe. Rodka mozno czyszcze z torfu do gołego korzenia, mocze kilka godzin w wodzie i wtedy sadze. Żaluje, ze nie zrobilam zdjec jakie rosliny mi przyjechaly a jak wygladaja teraz.
Moja zaprzyjazniona pani ze szkolki tez mowila ze siarka jest niedocenianym nawozem a jest w miare tania i dobrze robi.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies