Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 19:34, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Luki napisał(a)
Ogród zachwyca, szkoda, że nas ominęły letnie fotki, ale nie będę narzekać bo i tak cudny spektakl

Brak czasu sprawił, że nawet fotografowanie ogrodu zaniedbałam. Ale jakieś fotki z lipca mam, więc w wolnej chwili wrzucę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:42, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
polinka napisał(a)


Trawy, białe pieńki brzóz, smaragdy równo przycięte-wszystko zachwycające!

Szmaragdy miałam ochotę przyciąć mocniej, ale M.się nie zgodził. Pierwszy raz były cięte też w pionie - zaczynam likwidację "brzuchów" Z tej okazji musiałam zainwestować w duży sekator akumulatorowy.
Białe pnie brzóz zwracają na siebie uwagę - nawet laików ogrodowych
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:54, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Konieczki napisał(a)
A ja się przywitam. Czytam wątek od początku (jestem na 402) i jak widzę rabaty to znam ich historie, problemy, zmiany przepiękny ogród. Faktycznie to park prawie a nie ogród - cudo!!!

Witam Cię, Asiu Nie szkoda Ci czasu na czytanie tych historii od początku? Liczy się efekt końcowy A jak się czasem naoglądam innych pięknych ogrodów, to mam ochotę to moje "cudo" zaorać i zacząć od początku
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:15, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Milka napisał(a)
Agnieszko, ogrod niesamowicie dojrzal, alez szybko. Wg mnie ma indywidualny charakter i rys, jest rozpoznawalny, a to swiadczy, ze masz talent, w tym, co robisz.
Pozdrawiam

To prawda Irenko, dojrzał Jak sobie przypomnę nasze pierwsze spotkanie u mnie, jakie te roślinki były marne... na dodatek był wtedy kwiecień, jeszcze zimno, pożółkłe bukszpany, zeschnięty trawnik... Doceniam to, co już jest teraz i trochę się obawiam, co będzie za pięć lat

____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:17, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
nawigatorka napisał(a)
Teraz dopiero dojrzalam,ze masz pod brzozami takie duze plamy traw.fajnie to wyglada bo i ja tworze pod moimi cos podobnego, a nie wiedzialam ze masz cos w tym stylu.duza masz tam powierzchnie?

A pod którymi brzozami - starymi czy nowymi? Bo ja mam wszędzie trawy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:32, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki wszystkim za gratki
Żeby nie było, że jak mnie nie było, to nic się nie działo - rośliny rosły parę fotek porównawczych 2013 i 2015r.

Rabata z umbrami 2013, czyli jakiś rok po założeniu:



obecnie



Rabata z klonem "Red Sunset" 2013r.



obecnie



Rabata brzozowa 2013r.



obecnie


____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
nawigatorka 20:34, 11 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Starymi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Enya73 20:45, 11 paź 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Rewelacja Agnieszko, super wszystko wygląda i jakie dorodne.
pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Wieloszka 21:06, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetka napisał(a)
Aga, zrobiliście ogrom roboty przez ten krótki czas. Gratuluję, a efekt powala. Cieszę się, że masz sporo iglaków, bo ja mam czasami na nie chandrę, jak patrzę przez okno. Leczę się z niej, jak w innych pięknych ogrodach je widzę.
Zapytam Cię, czy żywopłot z buka czerwonego będzie grał z niebieskimi świerkami? Wielkimi jak blok? Muszę się zasłonić i podkrzesać te świerki od dołu. Wszystko mam zeżarte przez przędziorka. Jak obetnę te dolne gałęzie to odsłonię od drogi cały ogród. Nie chcę tak i muszę coś wymyślić. Chciałam cisa, ale prędzej zemrę niż on urośnie. Buka mam już sporego tam i bym doklejkę zrobiła. Napisz czy by to pasowało.

A ja lubię iglaki i - nie wstydzę się - lubię tuje. Tylko wszystko musi być w równowadze - same iglaki w ogrodzie smutno wyglądają. Muszą być liściaste i trawy. A dlaczego Ci iglaki nie pasują i "masz na nie chandrę" ?
Masz zdjęcie u siebie tego miejsca, gdzie mają być buki? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić to połączenie, wydaje mi się takie mocno nienaturalne... Poszukam inspiracji w necie, może ktoś już zastosował takie połączenie?
Jak dla mnie srebrne świerki najbardziej klasycznie i zawsze ładnie wyglądają z taką "zwykłą" zielenią - jak cisów czy tuj. Mam u siebie z żółtymi berberysami przed świerkami i to połączenie mocno daje po oczach... Za to serby na tle tuj szmaragd - super.
Dlaczego tak bardzo nie wierzysz w cisy? Moje zwykłe cisy pospolite przyrastają po ok.20cm na rok. To mało? Kupione ok.60cm wys., corocznie przycinane mają teraz ok.1m.
Tak wyglądały po posadzeniu (nie umiem przekopiować własnego zdjęcia, więc link):

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1?page=115
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 21:08, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
nawigatorka napisał(a)
Starymi

A ze 25mkw na oko... Mogę jutro zmierzyć i sprawdzić jakość mojego oka
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies