Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Anda 16:36, 05 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Trudność polega na tym, że drzewa są w równych odległościach i już to kieruje Twoje myślenie w stronę formalności.
Weź rozrzuć te hortki nieregularnie pomiędzy. Pobaw się trochę
Tak sie zastanawiam, czy nie za dużo tam hortensji…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 16:48, 05 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
DariaB napisał(a)


Ale one są na mijankę w projekcie tylko może tego nie widać i mam ich tam 6szt.

No jak, przecie sà w dwa trójkąty ułożone.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 16:53, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)
Trudność polega na tym, że drzewa są w równych odległościach i już to kieruje Twoje myślenie w stronę formalności.
Weź rozrzuć te hortki nieregularnie pomiędzy. Pobaw się trochę
Tak sie zastanawiam, czy nie za dużo tam hortensji…


Właśnie tak, ale drzew już nie ruszę. Myślałam, że rozdzielę hortensje trawami, dodam bylin i zrobi się bardziej luźnie. Ciężko osiągnąć laikowi naturalistyczny wygląd bez efektu bałaganu i gałganiarstwa takie rzeczy to wielcy mistrzowie potrafią
Spróbuję coś zmodyfikować. Jak znowu usunę hortensje to nie będę miała ich gdzie dać. Sklejam z tego co mam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 16:53, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

No jak, przecie sà w dwa trójkąty ułożone.


Jak usuniesz z twojego rysunku jedną kropkę to też będą trójkąty
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Joann 18:10, 05 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Na obwódkę dałabym cis repandens jako plotek albo baccata, jak u Wioli, na poduchy.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 18:17, 05 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
DariaB napisał(a)
Bawię się z hortensjową na przeciw okna w kuchni i chyba znalazłam miejsce dla miscantów ML



musiałam zrobić projekt na innym tle bo tam gdzie jest rabata nie da się zrobić zdjęcia na wprost.
Drzewa to kanzany, posadzone co 3m. Między nimi są hortensje 3xLime light, 3xVanila fraise. Środkową hortensję musiałabym wysunąć do przodu, za nią posadzić miscanta.
Daniki jako powtórzenie z bukowej? Są tam też posadzone czosnki.
Podoba mi się jeszcze ta roślinka ale nie wiem co to jest

I coś na obwódkę by się przydało.
Będę miała piękny widok z okna


Ładnie . Ja bym jednak te Daniki dała przy pierwszej hortce, po srodku i jedna na końcu hortek a wtedy jako obwódkę zrobiłabym mijankę z seslerii -polecam - chociaz jej nie znałam teraz będę ja sadzić gdzie tylko będę miała miejsce . Miałam malutkie sadzonki - rośnie jak szalona
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:18, 05 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Joann napisał(a)
Na obwódkę dałabym cis repandens jako plotek albo baccata, jak u Wioli, na poduchy.


Joann Daria nie może nic dokupić Daria musi wykorzystać wszystko co ma w swoim sklepiku ogrodniczym

No chyba ze ma na stanie owe cisy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 18:34, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Próbuję iść tropem rozrzucenia hortek. Mogę wyjść poza prawą skrają wiśnię, tam też mam pustą przestrzeń. Chyba spać nie będę przez tą rabatę. Chciałabym bardziej naturalnie zrobić ale nie potrafię. Ciągle rządkoza i symetrioza

Nie mam takiego cisa na stanie, ale seslerii w takiej ilości też nie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mrokasia 18:35, 05 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Daria, a przypomnij - jak głęboka jest ta rabata? Tam przy ogrodzeniu są jeszcze cisy?
Bo wiesz - na miskanta potrzeba z 1 metr, na hortki w takim układzie minimum 1,5 m.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 18:54, 05 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
mrokasia napisał(a)
Daria, a przypomnij - jak głęboka jest ta rabata? Tam przy ogrodzeniu są jeszcze cisy?
Bo wiesz - na miskanta potrzeba z 1 metr, na hortki w takim układzie minimum 1,5 m.


2,5m szerokości, długość 5m z możliwością przedłużenia do 7m.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies