Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Gardenarium 21:56, 09 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Ok, nie ma sprawy. Poszperam w necie może znajde jakies info, który z programów ma ta roślinę


No to zastosuj Annabelle" jest podobna nikt sie nie pozna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:20, 09 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusiu problem w tym, że w obydwu programach, które mam nie ma ani jednej ani drugiej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Syla 11:04, 12 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusiu interesuje mnie taki sprzęcik Świder ziemny EBO100H napędzany mechanicznie -
Świder ziemny do obsługi ręcznej z rurkową rękojeścią, napędzany jednocylindrowym 2-suwowym silnikiem z odśrodkowym sprzęgłem, chłodzenie powietrzem, o pojemności 51,7 cm³ i mocy 1,82 kW....warto go zakupić ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:15, 12 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
-Jeszcze odnośnie nowej rabaty , to kanty rabaty specjalnym szpadelkiem , potem odgarniam od kantu pazurkami (specjalnymi) darń , i jak już to wykonam to mogę resztę trawy zgryść glebogryzałką? Tylko nie wiem czy od razu mogę robić nasadzenia ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:31, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)
-Jeszcze odnośnie nowej rabaty , to kanty rabaty specjalnym szpadelkiem , potem odgarniam od kantu pazurkami (specjalnymi) darń , i jak już to wykonam to mogę resztę trawy zgryść glebogryzałką? Tylko nie wiem czy od razu mogę robić nasadzenia ?



To robimy w ogrodzie miłośników roślin.

Kanty odcinasz specjalnym szpadelkiem, ale nie pazurkami, bo będzie za wąsko, odbierasz tylko szpadelkiem normalnym na szerokość szpadla.

Calą resztę glebogryzarką, uważając żeby nie zniszczyć kantów.





Teraz to, co w środku możesz glebogryzarką przerobić i sadzić. Kopiąc doły wydobytą ziemię syp na przegryzione rabaty.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:11, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)
Danusiu interesuje mnie taki sprzęcik Świder ziemny EBO100H napędzany mechanicznie -
Świder ziemny do obsługi ręcznej z rurkową rękojeścią, napędzany jednocylindrowym 2-suwowym silnikiem z odśrodkowym sprzęgłem, chłodzenie powietrzem, o pojemności 51,7 cm³ i mocy 1,82 kW....warto go zakupić ?



Witek mówi tak:

To zależy do czego ma służyć w/w świder, jeżeli chodzi np: o zrobienie dołków pod słupki do ogrodzenia to można taki sprzęt kupić , bo myślę że cena tego urządzenia będzie niższa niż wartość pracy pracownika, który kopałby te dołki ręcznie. Natomiast jeżeli chodziłoby o pracę w ogrodzie to myślę, że nadawałby się tylko do kopania dołków pod byliny i małe krzewy i tu już bym się poważnie zastanowił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:12, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wychodzi na to, że nie warto, ale napisz co nim chciałaś robić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 18:59, 12 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
U siebie w ogrodzie jak już zapewnie wiesz mam glinę , co prawda ok 20cm ziemi na cały ogród zostało nawiezione tej dobrej. Chcąc kopać dołki pod rośliny to ta pierwsza warstwa ziemi idzie jak po miodzie ale głębiej się wkopać, no nie na moje siły. To co już zrobiłam wymagało ode mnie ogromnego wysiłku stąd pytanie co bym mogła sobie ułatwić życie i zafundować sobie takie urządzonko . Kosztuje ok 800 zł .
A sadzić będę to co mam namalowane na pięknym obrazeczku

Dziękuję za sugestie obrazkowe. Ok rozumiem o co chodzi tylko może źle się wyraziłam pisząc . Teraz już kumam na 100%

I jeszcze będę musiała robić drenaż między roślinami, a wiem, że jeszcze z tego urządzenia będzie korzystać całe moje osiedle domków (bo wiedzą że Sylwia i Janusz to lubią mieć wszystko) To w ramach pomocy sąsiedzkiej.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 22:02, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To urządzenie ma małą średnicę 10 cm), a jak założysz większego swidra to nie uciągnie.
Moc to urządzenie ma za słabe do takiej ziemi. Szkoda kasy.
Trzeba wynając "kopaczy" dołów,
Kopać dołek w miękkim, nalać wody. Następnego dnia glina będzie bardziej miękka (rada Witka).
Sama nie dasz rady, to ponad siły. Musisz wynająć pomoc Syla
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:05, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To urządzonko musi trzymać dwóch chłopów

Przekop glinę, zobacz jak głęboko jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies