Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

pestka56 19:59, 16 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4467
Margo2 napisał(a)
I ja przyłączam się do życzeń. Niech ogród rozkwita.

Miałam to samo
Odkryłam, że to wina zbyt głębokiego sadzenia.
One muszą być tuż pod powierzchnią


To możliwe. To są moje pierwsze cyklameny. Dzięki Cosiu Zwrócę uwagę na sadzenie przy następnej okazji.
____________________
Kasia
Kordina 22:22, 16 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Judith napisał(a)

Grzebiuszko, niestety to nie byłam ja . Nigdy nie widziałam łosia nie tylko w stadzie, ale i pojedynczej sztuki .
Widziałam rodzinkę dzików i małe stadko saren .


Słusznie, to była Juzia (a nie przez ó??), aż musiałam poszukać, ale blondynka i okulary się przynajmniej zgadzają
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11399-grzebiuszka-ziemna?page=81#post_0
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 11:24, 17 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Świetny sposób na posianie marchewek, jeśli ktoś je sieje:

https://www.youtube.com/watch?v=T-zqzKSa_xg
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Monika83 20:26, 17 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Kordina napisał(a)


Obserwuję je sporo lat, pierwsze zdjęcia niedolisków (bo tak nazywają się małe) mam z 2013 roku, czyli wychodzi na to, ze co najmniej 11 lat mają lęgi w tych samych norach





Dodam jeszcze, że jest to ta sama lisia rodzina która przez dwa chyba lata odżywiała się naszymi kurkami, miała konserwy w piórach, pewno, ze kurek szkoda, ale nie mam pretensji do lisów, bo dzięki temu przetrwały poprzednie zimy, obieg materii w przyrodzie.



Na 3zdj jak przypozował piękne ujęcia ❤️ Mnie też kilka razy udało mi się zrobić zdj liska z bliskiej odległości,może na starym tel mam jeszcze te zdj jak leży sobie w kwiatach przy bramie wjazdowej
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Basieksp 20:53, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Ale te liski fajne też nie byłabym zła na nie, aż tak bardzo za kurki, pewnie było by mi trochę smutno, no trudno
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:38, 17 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Niedoliski - ale fajne nazewnictwo Zdjęcia super
Czy lisy odgrywają jakąś spektakularną rolę w ekosystemie??? Pewnie wiesz. Napisz w wolnej chwili, bo to ciekawe. Powszechnie się kojarzą z kurzym terroryzmem
U nas też są, wiem bo kiedyś młoda lisica (niedolistka ) przyszła na taras do kociej miski i zdążyłam uwiecznić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rumianka 09:56, 18 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Mnie również nazewnictwo zaintrygowało...kiedyś chodził w naszej okolicy jakiś duży zmutowany lis...mam gdzieś fotkę w wątku.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
April 14:50, 18 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Wspaniałe zdjęcia lisków. Nigdy nie udało mi się ich uchwycić na fotce. Na mojej działce, jak ją kupowaliśmy też była nora. Ale potem psy się zaczęły kręcić, teren ogrodziliśmy i niestety lisy się wyniosły. Jednego roku zające zasiedliły ich norkę ale też nie wytrzymały konkurencji z psami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 21:09, 18 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Piękne zdjęcia lisków. U nas jeszcze ze dwa lata temu można było je często zobaczyć w naszej okolicy, ale od jakiegoś czasu już się nie pojawiają, ciekawe dlaczego, przeniosły się gdzieś indziej???
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
GorAna 21:25, 18 mar 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Świetne zdjęcie lisków
Przed laty w balotach słomy za naszą chlewnią urodziły się liski. Małe chodziły po naszym obejściu, (nie mamy od lat drobiu) do czasu, aż zobaczył je sąsiad. Za kilka dni leżały już martwe
Widocznie dostały mięsko z farszem od życzliwego sąsiada
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies