Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Alija 09:49, 25 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Mnie też podoba się ten krasnal. O kamykowym sposobie na ślimaki nigdy nie słyszałam, ciekawe czy się sprawdza.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 10:14, 25 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Kordina napisał(a)
Tak zmieniłam sobie a kto bogatemu zabroni??
Moja akwarelkowa mandala kosmiczno-ogrodowa (40/40 cm)
- okrąg z listkami
- okrąg z motylami - ulotność symbolizuje
- gałązka czereśni w 4 porach roku - symbolicznie ukazuje cykliczność i przepływ,
- w środku symbol tzw tarcza algizowa runa ochrony przed światem widzialnym i niewidzialnym.
Powiększę tutaj bo w avatarku nie widać szczegółów:



Pochwalę się moim nowo zakupionym pojazdem ogrodowym, poprzedni chyba po 5-6 latach połamał się, dzisiaj odbył po złożeniu dziewiczy wjazd do ogrodu. Ja nie klękam ani się nie schylam, ja jeżdżę Fajny, na dole miejsce na narzędzia. 123 zł na Allegro jakby ktoś była zainteresowany to pełna nazwa brzmi - Siedzisko Ogrodowe Na Kółkach Taboret Warsztatowy Krzesło Robocze Z Półką


Ale fajny sprzęcik. Dobrze wiedzieć, że jest coś takiego jak mi już nogi posłuszeństwa całkiem odmówią. A po trawie by pojechał na takim?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:26, 25 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Świetna fota lisia, a księżycowa zachwycająca. Ciekawa historia z tym nazewnictwem pełni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 12:48, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2714
Kordina napisał(a)
Świetny sposób na posianie marchewek, jeśli ktoś je sieje:

https://www.youtube.com/watch?v=T-zqzKSa_xg


Strasznie pracochłonny. Mam złe doświadczenia z wytłoczkami - strasznie wysysają wodę z okolicy zabierając siewkom. A co myślicie o kisielu marchewkowym? Czyli nasiona w krochmalu:
https://youtu.be/th4JBihXClg?si=hb40OO-l90yAu1pX
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:10, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2714
Alija napisał(a)
Mnie też podoba się ten krasnal. O kamykowym sposobie na ślimaki nigdy nie słyszałam, ciekawe czy się sprawdza.

To na ptaki. Na ślimaki niestety nie działa.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Ewa777 13:23, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
Mi też spodobała się sesja zdjęciowa lisków
Bardzo pomysłowy sposób na ptaki z tymi czerwonymi kamieniami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 17:47, 25 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Sporo ciekawostek u Ciebie Grzebiuszko O marchewkach filmik pooglądałam, O księżycu poczytałam. Liski urocze, krasnal też

U mnie trawnik cały podziurkowany. W niektórych miejscach wygląda jak sito. Zastanawiałam się czy to ptaki tak go zdziobały? Ale to są malutkie kopczyki z dziurką, czyli to pewnie to robactwo wylazło do księżyca w pełni, tylko czy wlazło z powrotem, czy rano trochę ptaszki ograniczyły ich populację? Ciekawe ? Czy rozlazły się po całym ogrodzie?
Fotki usunąć?


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Judith 17:51, 25 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
Anpi, trochę słabo widać, ale czy to nie ślady po dżdżownicach? Wtedy byłby powód do radości .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anpi 20:10, 25 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
No właśnie nie wiem, żadnej wyglądającej z dziurki nie zastałam Teraz pada u nas deszcz,może iść z latarką i zobaczyć! Może wyłażą się umyć
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota321 20:19, 25 mar 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Sporo się tu dzieje.
Skrzat śliczny, małymi liskami i opowieścią o ich norach bardzo zainteresowana byłam, a sówka z pewnością Ci się odwdzięczy wyłapując gryzonie z ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies