Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Yenna 20:01, 09 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Dwie już mam założone w zeszłym roku i czekam na efekty. Teraz mam trzy w trakcie. Do końca jeszcze daleko, bo w kolejce czekają: przedpłocie, zachodnia, poprzeczna z elementem wodnym, poprzeczna ze słupami, piwoniowa, trzcinnikowa z pergolą, narożnik stipowy, narożnik ze ścieżką.

Rabata z elementem wodnym jest jeszcze wielką niewiadomą. W zeszłym roku w czerwcu powstał taki szybki szkic tyłu ogrodu przy okazji wybierania kształtu rabat i rozmieszczania elementów małej architektury (huśtawka finalnie idzie w inne miejsce i doszła rzeźba w połowie rabaty z brzozami).




Szkic jest absolutnie przecudowny.
Faktycznie dużo pracy przed Tobą, ale masz za to przemyślany ogród już. A to duży klucz do sukcesu.
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiolka5_7 20:15, 09 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Moja mała świdośliwa posadzona rok temu miała 1 pąk kwiatowy a w tym cała ukwiecona
Więc i u Ciebie za rok będzie na pewno dużo kwiecia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MagdaLenka 20:30, 09 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 852
Patrycja, niestety nie mają Malepartusa w szkółce obok mnie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Patrycja_KG_Lu 08:02, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Makao napisał(a)
Ależ Ty masz potencjał na tym terenie
Ogromny

Potencjał jest, ale czeka nas też dużo pracy. Najważniejsze, że już nie wygląda jak plac budowy, jest trawa, a nie błoto
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:03, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
edi75 napisał(a)


Parycja widok łał

Wierzba sąsiada się akurat załapała na foto i nawet malowniczo wyszło
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:13, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
pestka56 napisał(a)


Pięknie wymyślone
To ogród zapowiadający się w stylu ogrodu Malkul (projekt Magnolii)
https://pl.pinterest.com/kasia5510/malkul/
https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2380

Bardzo twoje założenia kojarzą mi się z częścią ogrodu Joanny Kurp
https://www.facebook.com/wizjerkawizjer/posts/pfbid02HjZPDzT6EX7axnizWTZidzC9Q2HDejGh5bkHex2dHPsMizvD4Vz6nsCXSnFDS5cWl
Na jej Instagramie ciężko wyłowić ogrodowe zdjęcia, ale... https://www.instagram.com/joannakurp/


Kształt rabat z tyłu to efekt debat tutaj na wątku w zeszłym roku. Wiele osób miało w tym swój udział. Jak już je wyznaczyliśmy w terenie i obsialiśmy poplonem to upewniliśmy się, że nam pasują. Jeśli chodzi o dodatki i elementy to kierowałam się zasadami z książki Rosemary Aleksander, aby było spójnie, po „zygzaku”, na osiach. Kilka pomysłów na rzeźbę mam już zapisanych na Pintereście.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:18, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Marcin89 napisał(a)
Dziękuję za foto śś. Ja uważam, że zakwitła dobrze, za rok będzie jeszcze więcej pędów z kwiatami

Wszędzie na o. widzę zachwyty nad śś, a mnie jej kwiaty aż tak nie urzekają. Nie wiem czemu. Od początku nie był to mój "must have"

Teraz się głowię, czy sadzić, czy nie. Kusi ciekawy pokrój i przebarwienie jesienne, a kwiaty same w sobie - mniej. Ale zawsze to kolejny akcent wiosenny w ogrodzie. Mam nadzieję nie urażę wielbicieli śś

Mi polecono ŚŚ lamarcką, może zobacz sobie jeszcze inne? Ktoś ostatnio wrzucał piękną Ballerinę. Mnie zaczyna kusić Magnolia. U sąsiadki nie kwitnie, lubelski klimat, u mnie wietrznie więc początkowo jej nie chciałam. Wczoraj za to zobaczyłam totalnie ukwiecony, mały egzemplarz ulicę obok i nabrałam nadziei.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:22, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
DariaB napisał(a)
Patrycja ależ się u Was dzieje, nie nadążam Czytając ostatnie wpisy i plany pomyślałam sobie, że chciałabym zobaczyć Twój ogród za 10 lat, na pewno będzie przepiękny. Mimo, że rzadko piszę to kibicuję i podziwiam zacięcie do ogrodnictwa warzywno - owocowego. Młode śś u mnie też słabo kwitnęły, z każdym rokiem będzie lepiej. I one bardzo szybko przyrastają.

Dziękuję. W tym sezonie w części warzywnej wreszcie nastał porządek, w sadzie i jagodniku mamy już prawie wszystko z zaplanowanej listy nasadzeń. Rabaty pomału obsadzam 10 lat to w sumie dobra data by już wszystko trochę podrosło. Też jestem ciekawa tego widoku
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:30, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Makao napisał(a)
Pati jak Twoje patyki hortek?
Dawno nie pokazywałaś.
Ja część swoich mogę wsadzić ale nie wiem jakiej ziemi użyć. Podpowiedz.

Poszły razem z doniczkami na zewnątrz w zaciszne miejsce. Podlewam. Skróciłam do jednego oczka nad ziemią zgodnie z radą Lidki. Czy coś z nich będzie to nie wiem, bo liście zaschły jeszcze na etapie słoików z wodą. Bardzo pilnowałam by woda do wymiany odstała 24 godziny i wymieniałam ją często. A mimo to nie wyglądają jak z instrukcji Muszelki Z ziemią nie podpowiem. Ja sadziłam do tej co miałam pod ręką.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:37, 10 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świdośliwa się korzeni, dlatego kwiatów jest mniej. W sezonie powinna podrosnąć, a za rok kwitnienie będzie obfitsze.
Nudy u Ciebie nie ma. Mam nadzieję, że szparagom spodoba się u Ciebie i będziemy mogły podziwiać zdjęcia zebranych pędów.
Tujowe kulki nabyłaś w bardzo atrakcyjnej cenie.
Popytaj na forum o sadzonki Malepartusa. Z reguły miskanty odchudza się wiosną. Może ktoś chętny Ci ukopie kawałek kępy.


Dziękuję za pokrzepienie. Chciałabym uzyskać podobny kształt ŚŚ jak u Ciebie. Może na jesieni chociaż da lepszy popis kolorami liści. Spróbuję zapolować na kolejną dostawę u S. lub w Rykach, a jak się nie uda to dam ogłoszenie tutaj.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies