Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 23:19, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Makao napisał(a)
Ściana wodna?
Masz już plan? My planowaliśmy swoją rok (a raczej ja planowałam)

Nawet pisałam właśnie u Ciebie dziś o wymiary Twojej ścianki. Na razie zbieram informacje. Nie do końca wiemy czy wolimy taką z wylewką czy taką co po kamyczkach ścieka woda. Raczej chcemy ją wykonać samodzielnie. Wycena z 2020 roku, którą dostaliśmy razem z wyceną budowy domu pewnie uległa już 5-krotnej inflacji (teraz jak o tym myślę to żałuję, że się nie zgodziliśmy od razu za jednym zamachem). Na razie mamy w to miejsce doprowadzony prąd, osobny bezpiecznik i różnicówkę, bo już na etapie budowy domu wiedzieliśmy, że kiedyś coś takiego powstanie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 23:32, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
pestka56 napisał(a)
Sprawdzałaś wysyłkową sprzedaż Słowińskich (trawyibyliny.pl)? Jak nie ma teraz, to może później. Jak klikniesz na roślinę, to na samym dole możesz się zapisać na powiadomienie, kiedy produkt będzie ponownie dostępny.
Spróbuj też w Daglezji Ryki.


Jestem na bieżąco. Pod koniec marca wrzucili posta, że sklep rusza 1 kwietnia. Dopytałam o godzinę i dostępne ilości. Miało być o północy i nie jeden transport/bus. Zapisałam się też na powiadomienia mailowe. Walcząc z sennością po intensywnym dniu (dom pełen gości wielkanocnych) wyczekałam do północy. Zaczęłam wsadzać do koszyka roślinki, a między 4 a 8 minutą po północy się wyprzedały rzeczy, w tym właśnie Malepartusy. Wiele traw nie było w ogóle dostępnych, bo nie wybudziły się po zimie. Napisałam potem do nich pod tym postem. Zapewnili, że kolejna dostawa w ubiegły czwartek. Też się nie załapałam. Hitem jest jeszcze, że rano sprawdzałam maila z 31.03 i okazało się, że powiadomienie o ponownie dostępnym Malepartusie przyszło 20 minut przed północą, czyli jednak przesunęli lekko otwarcie sklepu.

Byłam też zapisana na powiadomienie o dostępności w Daglezji. Przyszło ostatnio, że w sklepie online się pojawiły. Niestety nie było zdjęcia realnego rośliny w doniczce, jedynie zdjęcia rosnących w gruncie dorosłych. Wolałam nie ryzykować. Mąż był ostatnio u nich przejazdem i chciał kupić stacjonarnie to nie było. Jak powiedział babeczce o tym, że na stronie są wystawione była zdziwiona. Zaprosiła za tydzień dopiero.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 09:05, 09 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Marcin, wreszcie rozkwitła. Mniej niż się spodziewałam i nie wiem czy jej czegoś brakuje czy młode okazy tak mają.

Ledwo widać na tle bramy garażowej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 09:24, 09 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Ależ Ty masz potencjał na tym terenie
Ogromny
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
edi75 10:27, 09 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2188





Parycja widok łał
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
pestka56 13:55, 09 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Dwie już mam założone w zeszłym roku i czekam na efekty. Teraz mam trzy w trakcie. Do końca jeszcze daleko, bo w kolejce czekają: przedpłocie, zachodnia, poprzeczna z elementem wodnym, poprzeczna ze słupami, piwoniowa, trzcinnikowa z pergolą, narożnik stipowy, narożnik ze ścieżką.

Rabata z elementem wodnym jest jeszcze wielką niewiadomą. W zeszłym roku w czerwcu powstał taki szybki szkic tyłu ogrodu przy okazji wybierania kształtu rabat i rozmieszczania elementów małej architektury (huśtawka finalnie idzie w inne miejsce i doszła rzeźba w połowie rabaty z brzozami).


O ile inne rabaty gdzieś się po mału klarują na forum czy wstępnie w wyobraźni tak nad tą rabatą mam pustkę. Tak samo z tą obok po prawej. Pewna jestem, że ta po lewej ma mieć element wodny, obie muszą mieć w plecach jakąś formę przesłony/żywopłotu by stwarzać wrażenie pokoi ogrodowych i nie ujawniać od razu co tam z tyłu jest. Mam stare zdjęcie, gdzie jeszcze był poplon na rabatach, ale widać na nim wyjście z tarasu i widok na rabatę. Siedząc na kanapach słychać by było szum wody, bo rabata jest oddalona o 5 metrów od domu.


Pięknie wymyślone
To ogród zapowiadający się w stylu ogrodu Malkul (projekt Magnolii)
https://pl.pinterest.com/kasia5510/malkul/
https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2380

Bardzo twoje założenia kojarzą mi się z częścią ogrodu Joanny Kurp
https://www.facebook.com/wizjerkawizjer/posts/pfbid02HjZPDzT6EX7axnizWTZidzC9Q2HDejGh5bkHex2dHPsMizvD4Vz6nsCXSnFDS5cWl
Na jej Instagramie ciężko wyłowić ogrodowe zdjęcia, ale... https://www.instagram.com/joannakurp/
____________________
Kasia
Marcin89 15:48, 09 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
Dziękuję za foto śś. Ja uważam, że zakwitła dobrze, za rok będzie jeszcze więcej pędów z kwiatami

Wszędzie na o. widzę zachwyty nad śś, a mnie jej kwiaty aż tak nie urzekają. Nie wiem czemu. Od początku nie był to mój "must have"

Teraz się głowię, czy sadzić, czy nie. Kusi ciekawy pokrój i przebarwienie jesienne, a kwiaty same w sobie - mniej. Ale zawsze to kolejny akcent wiosenny w ogrodzie. Mam nadzieję nie urażę wielbicieli śś
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
DariaB 16:01, 09 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Patrycja ależ się u Was dzieje, nie nadążam Czytając ostatnie wpisy i plany pomyślałam sobie, że chciałabym zobaczyć Twój ogród za 10 lat, na pewno będzie przepiękny. Mimo, że rzadko piszę to kibicuję i podziwiam zacięcie do ogrodnictwa warzywno - owocowego. Młode śś u mnie też słabo kwitnęły, z każdym rokiem będzie lepiej. I one bardzo szybko przyrastają.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Makao 17:10, 09 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Pati jak Twoje patyki hortek?
Dawno nie pokazywałaś.
Ja część swoich mogę wsadzić ale nie wiem jakiej ziemi użyć. Podpowiedz.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 19:30, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świdośliwa się korzeni, dlatego kwiatów jest mniej. W sezonie powinna podrosnąć, a za rok kwitnienie będzie obfitsze.
Nudy u Ciebie nie ma. Mam nadzieję, że szparagom spodoba się u Ciebie i będziemy mogły podziwiać zdjęcia zebranych pędów.
Tujowe kulki nabyłaś w bardzo atrakcyjnej cenie.
Popytaj na forum o sadzonki Malepartusa. Z reguły miskanty odchudza się wiosną. Może ktoś chętny Ci ukopie kawałek kępy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies