Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 17:52, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Angelika95 napisał(a)
Patrycja, kawal roboty wykonaliście i jak fajnie, że rodzinnie. Widzę, że wzięłaś się za obsadzanie rabat na froncie? Tam gdzie śś? Ciekawa jestem efektu

Dwie, a raczej trzy mam w toku nasadzeń.
1. rabata wschodnia (bordowo-biała). Zasadzone już mam tam wiśnie piłkowane Royal Burgundy oraz berberysy Chocolate Summer. Białe hortensje w trakcie ukorzeniania. Kulka tujowe kupiona, czeka na sadzenie. Sesleria będzie z rozmnażania. Brakuje żywopłotu i zakupienia żurawek. Jej część dalsza, czyli krzewiasta prawie gotowa. Rosną od jesieni dwie kaliny koralowe Roseum, lilaki węgierskie już chyba wysłali przesyłką.
2. Dwa trójkąty frontowe. Posadzone już mam ciemierniki biedronkowe oraz „Muszelkowe”. Jesienią zawitały tam 3 szt. świdośliwy lamarckiej. Wczoraj 4 kule tujowe posadziliśmy, 1 na mały trójkąt i 3 na większy. Cały czas poluje na duże sadzonki miskanta Malepartus, ale nie mam szczęścia. Specjalnie w święta nie spałam do północy, bo 1 kwietnia o północy miał się na wiosnę otworzyć sklep z trawami. Zaledwie 4-8 minut po północy wykupiły się wszystkie Malepartusy. Zdążyłam wsadzić do koszyka jeden, a potem mi wyskoczył komunikat by usunąć z koszyka niedostępne produkty. Hakonechloa Greenhills u tego samego sprzedawcy co kupowałam na jesieni jest jeszcze niedostępna, a proponowana cena jest większa od tej jesiennej o 3 zł na sztuce.
3. Brzozowa. Mam już rozchodniki od teściowej, rozplenice od Justyny, derenie, cisy. Jedna dobra dusza z O. zaproponowała nadmiarowe siewki swoich jeżówek. Hortensje w trakcie produkcji w cieniu pergoli w doniczkach z ziemią.

Moje myśli powoli krążą już wokół rabaty ze ścianką wodną zamiast brać się za kompletowanie systemu nawadniania do tunelu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 18:16, 08 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Patrycja, jutro jadę do szkółki. Mogę sprawdzić, czy mają Malepartusa.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 18:40, 08 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
Też sprawdzam Słowińskich, mam nadzieję, że będą jeszcze dostępne różne odmiany
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 21:18, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
MagdaLenka napisał(a)
Patrycja, jutro jadę do szkółki. Mogę sprawdzić, czy mają Malepartusa.

Jakbyś mogła to zerknij i zrób foto czy duże mają
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:20, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Angelika95 napisał(a)
Też sprawdzam Słowińskich, mam nadzieję, że będą jeszcze dostępne różne odmiany

Na nich właśnie czekam, ale nadal nic. Kilka traw będę brała po 1 szt. na rozmnożenie. Mąż był przejazdem w Rykach to mi zajechał do Daglezji do Majów. Na stronie był Malepartus dostępny, ale bez zdjęcia, więc nie chciałam ryzykować, a na żywo go nie było i babeczka zdziwiona, że online na stanie był.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Yenna 22:23, 08 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Widzę, że u Ciebie też wszystkie rabaty na raz U mnie o tyle łatwiej, że eMuś się zapowiedział, że nawadnianie ogarnie.

Co ze ścianką wodną planujesz?
____________________
Marta z Vengerbergu
Makao 22:32, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4303
Ściana wodna?
Masz już plan? My planowaliśmy swoją rok (a raczej ja planowałam)
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 22:43, 08 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Patrycja miscanty pewnie ruszają.
2 lata temu na miejscu fajny wybór był dopiero w lecie w szkólkach.

Malepartusa nie mam. Jak zechcesz red schief to sie podziele. On ok 140-160 cm ma i jest szeroki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
pestka56 22:59, 08 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sprawdzałaś wysyłkową sprzedaż Słowińskich (trawyibyliny.pl)? Jak nie ma teraz, to może później. Jak klikniesz na roślinę, to na samym dole możesz się zapisać na powiadomienie, kiedy produkt będzie ponownie dostępny.
Spróbuj też w Daglezji Ryki.
____________________
Kasia
Patrycja_KG_Lu 23:13, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Yenna napisał(a)
Widzę, że u Ciebie też wszystkie rabaty na raz U mnie o tyle łatwiej, że eMuś się zapowiedział, że nawadnianie ogarnie.

Co ze ścianką wodną planujesz?

Dwie już mam założone w zeszłym roku i czekam na efekty. Teraz mam trzy w trakcie. Do końca jeszcze daleko, bo w kolejce czekają: przedpłocie, zachodnia, poprzeczna z elementem wodnym, poprzeczna ze słupami, piwoniowa, trzcinnikowa z pergolą, narożnik stipowy, narożnik ze ścieżką.

Rabata z elementem wodnym jest jeszcze wielką niewiadomą. W zeszłym roku w czerwcu powstał taki szybki szkic tyłu ogrodu przy okazji wybierania kształtu rabat i rozmieszczania elementów małej architektury (huśtawka finalnie idzie w inne miejsce i doszła rzeźba w połowie rabaty z brzozami).


O ile inne rabaty gdzieś się po mału klarują na forum czy wstępnie w wyobraźni tak nad tą rabatą mam pustkę. Tak samo z tą obok po prawej. Pewna jestem, że ta po lewej ma mieć element wodny, obie muszą mieć w plecach jakąś formę przesłony/żywopłotu by stwarzać wrażenie pokoi ogrodowych i nie ujawniać od razu co tam z tyłu jest. Mam stare zdjęcie, gdzie jeszcze był poplon na rabatach, ale widać na nim wyjście z tarasu i widok na rabatę. Siedząc na kanapach słychać by było szum wody, bo rabata jest oddalona o 5 metrów od domu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies