Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Wiolka5_7 21:24, 10 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20716
Ale cudowną masz małą ogrodniczkę
Już nie mogę się doczekać tego momentu z moją córeczką
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Yenna 21:42, 10 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
A ja Ci życzę, żeby ten moment trwał jak najdłużej u mnie niespełna 6-latka na pokładzie i niestety ale choruje na "nudzimisizm", jak bardzo wiele jej dzieci w jej wieku. Wszystko po 5-minutach się nudzi
____________________
Marta z Vengerbergu
mrokasia 21:48, 10 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18225
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Szafirki u sąsiadki w rozkwicie, każdego trzeba powąchać.



Rączkami
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:52, 10 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22196
mrokasia napisał(a)


Rączkami


To sprawdzona metoda. Lubię tak wąchać szałwię lekarską i lawendę.
Zdjęcia urocze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 22:48, 10 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4479
Patrycja, jeśli nie uda ci się kupić 'Malepartusa', przypomnij mi jakoś luty/marzec to utnę ze swojego.
____________________
Kasia
Makao 09:26, 11 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4582
Tu mają malepartusy
https://swiat.bylin.pl/wszystkie-rosliny/5177-miskant-chinski-malepartus-doniczka-20-l-5904873523725.html

Tak gdybyś chciała kupić. Któraś z dziewczyn brała z tej strony i ładne sadzonki dają. Zaraz znajdę która.
Rojodziejowa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 13:31, 11 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
mrokasia napisał(a)


Rączkami


To dziecko w wiecznym ruchu. Ciężko o pozowane zdjęcia. Te w miarę udało się uchwycić. Rączkami przybliżała do nosa roślinki
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:35, 11 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To sprawdzona metoda. Lubię tak wąchać szałwię lekarską i lawendę.
Zdjęcia urocze.

Sąsiadka moja tak ją uczy z miętą, melisą. Zrywa jej listek i uczy rozcierać.

P.S. Ile od płotu sadzić lilaki węgierskie i kalinę koralową Roseum? Za płotem mam wąską drogę do działki z tyłu i mojej bocznej bramy i furtki. Tutaj widok od zewnątrz działki i miejsce sadzenia zaznaczone strzałką. Po drugiej stronie, prawie naprzeciwko są lilaki, 1 aronia, 1 jaśminowiec, a dalej sad sąsiadki.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:46, 11 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Dziękuję dziewczyny za miłe komentarze. Wierzę Wam, że skoro piszecie, że te chęci mijają z wiekiem to trzeba korzystać teraz na maksa. Na razie zapał jest aż za duży i trzeba uważać mocno, gdy spuści się z oka na chwilę. Poszłam podlać posadzone w weekend szparagi oraz rabarbar malinowy, a w tym czasie wydarzyło się poniższe co na zdjęciu. Jedyny słuszny komentarz to cytat z popularnego filmiku krążącego po necie - „tylko nie po sionym”.

W tunelu sałata coraz większa.

Ogórki oraz cukinia chyba były zbyt mocno podlane, bo taka rzecz się zadziała z łodygą. Całe szczęście nie ze wszystkimi.

W jeden ze skrzyń pojawiło się kolejne warzywo - groszek.

Marchewki, szpinak i rzodkiewki też ładnie wschodzą.

Jabłonie tuż tuż zakwitną.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:52, 11 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Zakończyłam wczoraj pikowanie pomidorów, bo robiłam to na raty. Wynik: 129 sztuk. Dla ostatnich zabrakło doniczek. Całe szczęście to z serii Dwarf, które wraz z Betaluxami finalnie idą do gruntu, więc dadzą radę w skrzyneczce.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies