Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

Klaudyna 17:28, 13 mar 2019


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
nie wiedziałam, że są takie opaski- jejku ja już tak się martwiłam o te bukszpany, bo one są w opłakanym stanie... a czy te opaski to już można założyć?a mogę je po prostu położyć pod bukszpanami?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 17:55, 13 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, możesz już, bo koniec zimy jest, jak się ociepli dobroczynek wyjdzie na "polowanie".

Opaski bym jednak na krzewie zamocowała nie na ziemi. Będą miały bliżej do szkodnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 18:06, 13 mar 2019


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
dziękuję bardzo od jutra zaczną szukać tych opasek , bo przyznam szczerze nie widziałam ich , ale też nie wiedziałam, że coś takiego jest więc mogłam nie zwrócić uwagi. Jeszcze raz dziękuję.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 18:10, 13 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobroczynki (roztocze) będą się namnażać i rozprzestrzeniać po krzewie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 18:19, 13 mar 2019


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
oby udało się jeszcze je uratować. A ciężko dostać te opaski ? czy są ogólnodostępne w sklepach ogrodniczych?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Mazan 09:17, 14 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Klaudyna

Teraz zapewne będzie trudniej, gdyż trzeba zamawiać. Napisz do ogrodu "zielonym do góry" - wysyłają pojedyncze opaski. Inni mają większe ilości.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ewa_c 12:38, 14 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 47
Witam po zimie! Czy mogę jeszcze zrobic oprysk promanalem, czy już za późno?
____________________
Ewa_C
Adela 22:25, 15 mar 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Wyczytałam w sieci o innym olejowym preparacie owadobójczym wyprodukowanym na bazie oleju rydzowego (Emulpar)

Jest to ponoć ekologiczny środek, bardzo skuteczny przy zwalczaniu wszystkich owadów, w tym miseczników czy przędziorków, bez okresu karencji, z możliwością stosowania w zakresie temperatur od 5 do 24 stopni.

Zakupiłam go jako zamiennik promanalu.

Na opakowaniu wskazano temperatury inne: 18-24 stopni i producent zastrzega, aby temperatury nie były niższe.

Wierzę, że może mechanicznie unieszkodliwiać owady pokrywają lepką powłoką owady pod którą się duszą.
A czy nie szkodzi roślinom w okresie wegetacji? Nie zalepi aparatów szparkowych?
Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w stosowaniu emulparu?
____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 16:47, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewa_c napisał(a)
Witam po zimie! Czy mogę jeszcze zrobic oprysk promanalem, czy już za późno?


Oprysk promanelem do 12 stopni, A ile jest u ciebie -? nie wiem Ty wiesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fama 22:05, 17 mar 2019

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam,
Jutro chcę kupić promanal,aby spryskać bukszpany. Wiem,że można nim pryskać iglaki,a powiedzcie mi,czy można spryskać różaneczniki i róże? Dozwolony jest w uprawach ekologicznych,czy stosujecie u siebie np. na porzeczki czy agrestu,czy tylko na ozdobne?
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies