Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 18:42, 03 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
Ktoś się domyśla, co mogło zrobić takie ślady w opasce domu? Obstawiam kreta.

To jest wąski pasek pod ścianą domu, ograniczony z każdej strony krawężnikiem i betonem. Nie ma śladów kopców nigdzie, tylko w tym piachu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 19:05, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Ja na jesieni za 125-150 cm w szkółce online płaciłam 60 zł. Ładnie rozgałęzione. Jest u nich też mniejszy rozmiar taniej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
SaskiaFarkas 08:22, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 191
U mnie w okolicy pełno osób ma magnolie, kwitną jak szalone przepięknymi kolorami. Teraz to ich czas. Osobiście nie wiedziałabym, którą wybrać bo każda ma coś w sobie i zależy od kompozycji. Jak szybko rośnie magnolia. Czy dużo jest sprzątania po kwiatach magnolii?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 09:39, 04 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
Według mnie rośnie powoli. Wieloletnie okazy mają docelowo 3, 4, czy 5 m wysokości, ale to trwa wiele lat.

Płatki leżą i już. Pewnie jak wyschną to są mniej widoczne, zwłaszcza w korze. Na pewno mniejszy bałagan niż przy liściach, płatki są delikatne.

Mam magnolię ze 4 lata, ale zaczynałem od sadzonki 15 cm. Teraz jest jak na foto
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:51, 04 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
Saskia, proszę moje magnolie. Widać, że jednakowe odmiany. Bałagan też widać
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
A tu żywopłot grabowy. Około miesiąc po posadzeniu.

Są sadzonki o takim wyglądzie:

Ale i takie:


Widok z perspektywy, niewiele widać. A do tego zdjęcie wgra się z gorszą jakością.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:14, 05 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
Naogladał się człowiek magnolii i tak to jest

Poluję na magnolię Alba Superba, ale w okolicy takiej nie mam. A przez Internet to kupowanie kota w worku. Już 2 razy miałem pomyłkę.

W szkółkach bida albo duże okazy za 270 zł. Masakra jak dla mnie

W markecie obok mam 3 odmiany do wyboru, zawyczaj 2 pędowe o wysokości około 50 cm, cena 29,99 zł.

Czy ktoś ma u siebie lub poleca następujące odmiany:
Alexandrina
Lennei
Rustica Rubra

Bardzo by mi pomogły fotki
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 22:02, 06 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
A jednak moja pomyłka, mała magnolia zakwitła i kwiat ma aż 11 płatków, kolor podobny do Susan, może ciut jaśniejsza


Ta nn po prawej, z lewej Susan.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 20:16, 07 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 191
Bardzo ładne masz magnolie. Dobrze, że jednak się pomyliłeś Graby póki co malutkie ale bardzo jestem ciekawa jak będą wyglądać pod koniec sezonu albo za 2 sezony. A w doniczkach też masz graby?. Co do zakupów drzew: fakt są drogie.Większe okazy zazwyczaj kupują osoby, które chcą mieć efekt szybciej i niestety za to się słono płaci. Koleżanka kupiła judaszowca już takiego większego. Tylko 440zł więc przy magnolii to połowa ceny
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 20:29, 07 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2467
SaskiaFarkas napisał(a)
Bardzo ładne masz magnolie. Dobrze, że jednak się pomyliłeś Graby póki co malutkie ale bardzo jestem ciekawa jak będą wyglądać pod koniec sezonu albo za 2 sezony. A w doniczkach też masz graby?. Co do zakupów drzew: fakt są drogie.Większe okazy zazwyczaj kupują osoby, które chcą mieć efekt szybciej i niestety za to się słono płaci. Koleżanka kupiła judaszowca już takiego większego. Tylko 440zł więc przy magnolii to połowa ceny
Tak, w doniczkach też są i stoją w linii żywopłotu, by razem podlewać wszystko. Kupiłem pakiet 100 sztuk, potrzebnych było 72 sztuki na żywopłot, a reszta to miał być zapas. Ostatecznie było 115 grabów. Wykorzystam je w drugim miejscu, a resztę może sprzedam
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies