Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 05:43, 26 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2371
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ten hydraulik mnie zbił z tropu, bo myślałam że on do prac w środku.
A już Ci piszę, hydrofor, sterownik i rozdzielacz do sekcji nawodnienia będzie wewnątrz gospodarczego. Nie muszę robić takiej skrzynki plastikowej w ziemi
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 20:38, 27 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Kiedy planujesz siać trawę? Mąż mi się kazał dowiedzieć
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 10:47, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2371
Angelika95 napisał(a)
Kiedy planujesz siać trawę? Mąż mi się kazał dowiedzieć
U mnie to jest kwestia nawodnienia. Jak je uruchomimy to posiejemy wtedy. A wówczas nie będę martwił się, że jest za sucho, bo nawodnienie będzie chodzić. Wiadomo chciałbym w kwietniu, a nie w maju.

A tak jak mnie uczono - odpowiedni jest kwiecień. Jest jeszcze dość wilgotno i chłodno. Lepsze są wschody nasion. W kolejnych miesiącach wysiew też jest możliwy, ale będzie coraz bardziej sucho i gorąco.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 11:00, 28 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
My w maju sialiśmy, nie z wyboru - dopiero wtedy przygotowana gleba była. Maj i początek czerwca były takie upały, że cieżko było się wyrobić z podlewaniem. Siane było od razu na całości gdzie przewidziany trawnik był, sporo tego było. Ciśnienie małe, bo rolnicy i inni w okolicy brali też do podlewania, więc schodziło się by podlać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 12:12, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2371
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
My w maju sialiśmy, nie z wyboru - dopiero wtedy przygotowana gleba była. Maj i początek czerwca były takie upały, że cieżko było się wyrobić z podlewaniem. Siane było od razu na całości gdzie przewidziany trawnik był, sporo tego było. Ciśnienie małe, bo rolnicy i inni w okolicy brali też do podlewania, więc schodziło się by podlać.
A fakt faktem, udał się trawnik Widzieliśmy go niejednokrotnie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 15:48, 28 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Bardzo dziękuję za odpowiedź
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 20:31, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2371
Nie jestem zbyt przesądny i zrobiłem dziś wysiewy warzyw. Plan był na poniedziałek lub wtorek, ale dopiero dziś się udało

Wysiewy warzyw 28.03.2024:
3 odmiany pietruszki (korzeniowa i naciowa)
3 odmiany marchewki
2 odmiany sałaty

Sadzenie:
2 odmiany cebuli (biała i czerwona)
1 odmiana czosnku jarego
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 22:01, 28 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
A to jest jakiś przesąd o sianiu w czwartek?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 22:10, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2371
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
A to jest jakiś przesąd o sianiu w czwartek?
Nie, nie Bardziej przesąd związany z religią. Taki, że w Wielkim Tygodniu, a szczególnie w Wielki Czwartek/Wielki Piątek nie sieje się warzyw i nie pracuje w ogrodzie. A praca ta pójdzie na marne. Cokolwiek to znaczy

Jeszcze kiedyś moja babcia użyła słów "szewski poniedziałek" i nie rozumiałem o co chodzi. A miało to oznaczać niedobry dzień, pechowy dzień.

A ciekawe co tak naprawdę to oznacza
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
An_na 22:19, 28 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
A to chyba co rejon to inna tradycja/ przesąd.
Moja mama zawsze mówiła, żeby w wielki tydzień przesadzać kwiaty. Miało to gwarantować dobry wzrost
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies