Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 22:23, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2376
Znalazłem takie ogrodnicze hasła:

Kto w Wielki Piątek sieje, ten się w żniwa śmieje.

W Wielki Piątek rób początek, a w sobotę kończ robotę.

We Wielki Piątek rosadę kapusty siej, a gawiedź się jej nie chyci.

Jest tego dużo więcej, głównie o pogodzie w konkretny dzień, czas. Co wróży jaka będzie pogoda, lato, cały rok lub jakie plony
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 22:35, 28 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2376
Aż sobie wygooglowałem "szewski poniedziałek"

1. Potocznie niechęć do pracy w poniedziałek wynikająca ze zmęczenia spowodowanego niedzielną zabawą często połączoną z nadużywaniem alkoholu.

2. W poniedziałek wreszcie niczego nie wypadało zaczynać. I to jest zrozumiałe – bo kto ma głowę do roboty po hucznym święceniu niedzieli? Tak narodził się szewski poniedziałek, bo właśnie tym rzemieślnikom przypisywano największą skłonność do nadużywania napojów wyskokowych.

W tym źródle nr 2 napisane jest też, że czwartek jest dobry do wysiewów

A babcia miała rację z tym poniedziałkiem. Nieraz w poniedziałek robota coś nie idzie. To już wiadomo dlaczego
Trochę się śmieję, bo nie przepadam za alkoholem, a na pewno nie w dużych ilościach

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 05:32, 29 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
A moja mama mówi, że sieje się w Wielkim Tygodniu a po Wielkim Tygodniu zaraz nie ja zaczynam zatem w Sobotę wysiew warzyw
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 07:25, 29 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2376
Więc się cieszę, że się udało Najszybciej wysiał bym w przyszły wtorek, gdyby pogoda pozwoliła. A to już prawie tydzień różnicy. W tym czasie może coś skiełkować.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 08:47, 29 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Zauważyłam, że sąsiadka na emeryturze sieje po świętach.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 09:57, 29 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 413
Marcin89 napisał(a)


Jest tego dużo więcej, głównie o pogodzie w konkretny dzień, czas. Co wróży jaka będzie pogoda, lato, cały rok lub jakie plony


I co wróży?
Wczoraj sądziłam drzewka i krzewy.
Ja dziś/jutro planuję posadzić rozsady bobu, groszku cukrowego i pachnącego oraz chabry. A po świętach porządkowe pracę.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Marcin89 10:47, 29 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2376
Agnieszka_Z napisał(a)


I co wróży?
Wczoraj sądziłam drzewka i krzewy.
Ja dziś/jutro planuję posadzić rozsady bobu, groszku cukrowego i pachnącego oraz chabry. A po świętach porządkowe pracę.
Były bardzo różne, w zależności, czy pada deszcz, czy świeci słońce, czy jest przymrozek, czy nie. I to dotyczyło Wielkiego Piątku, Soboty, czy samej Wielkanocnej Niedzieli. Dużo tego było

Nie umiem odpowiedzieć. Pewne jest jedno - będziesz mieć ładne drzewka i krzewy.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Agnieszka_Z 11:00, 29 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 413
Marcin89 napisał(a)


Nie umiem odpowiedzieć. Pewne jest jedno - będziesz mieć ładne drzewka i krzewy.


Śmiesznie wyszło, bo nie chodziło mi o wywróżenie co będzie z moich praca ogrodowych.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Marcin89 11:09, 29 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2376
A jakiś niewyspany dziś jestem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 12:12, 29 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Z ostatnio zasłyszanych. Dziecko moje usiadło na chwilę na ziemi. Sąsiadka jej powiedziała, że jeszcze za wcześnie i można siadać dopiero po pierwszej burzy z piorunami. Kąpiele w wodzie dopiero po 24 czerwca „po św. Janie”.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies