Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

TAR 21:16, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Ja sadzilam w czarnoziemie z wykopkow z poglebiania stawow, wymieszanym z piachem i do tego dalam ziemie ogrodnicza z workow z przeznaczeniem pod uprawy warzyw i owocow. A świetna ziemie jaka mozna teraz kupic to ziemia o nazwie "czarne zloto" jeste droga ale rewelacyjna.
Vita, znalazlam tez na necie biohumus ekstra z przeznaczeniem pod truskawki. Ja sobie kupie i wyprobuje, bo mojego juz niewiele zostalo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 08:36, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
inka74 napisał(a)
Ale z robotą pogoniłaś. Kanciki u mnie jeszcze czekają. Gdzie rękawiczki kupujesz? Każde na końcach mam po 3-4 robotach podziurawione.

A co do truskawek - fajny patent widziałam z pionowo ustawionymi rurami od rynien dachowych i z podlewaniem kropelkowym. Zastanawiałam się, czy u siebie czegoś takiego nie zrobić. Bo już w poziomie nie ma miejsca

Rękawiczki kupuję stacjonarnie w ogrodniczym.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 10:34, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
TAR napisał(a)


Wydaje mi sie ze jak obijesz kasty drewnem to juz jest dobra izolacja, ewentualnie jakims igliwiem lub sloma zima okryj

Okej, to się może udać. Dzięki
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 10:39, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
pestka56 napisał(a)
Gdzieś napisałam, że sadzisz zbyt gęsto i powinno być co 30 cm, ale chyba nie zauważyłaś albo mam taką sklerozę

W kastrach przezimują bez problemu. Najwyżej jak zrobi się bardzo zimno to okryjesz włókniną. Ja zasypywałam na zimę wiórami tartacznymi. Truskawki powinno się przed zimą ściąć. Masz instrukcję od Niewczasów. Tam chyba jest jak zimować.


Zauważyłam wpis i też podałam link do filmików Niewczasów. Pierwszy raz sadzę truskawki a tym bardzie w donicach więc kierowałam się ich instrukcją. Mam je w odstępach 15 cm. Nie wiem jaki to wyjdzie bo to dla mnie nowość. Najwyżej za rok przesadzę co drugą.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 10:50, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
LIDKA napisał(a)
Muszelka nam napolecała truskawek i nas opuściła. A teraz sie mlody(stażem i duchem) ogrodniku martw.

Moje w doniczkach po 40 cm średnicy. Dałam po 3 szt.
Zasypałam korą z trocinami żeby nie obsychały za szybko.
Doniczki dostaną podstawki.

Tylko nie wiem jaki nawóz kupić.
Biohumus wystarczy?

Damy radę. To czego nas Muszelka nauczyła trzeba wprowadzić w życie i obserwować a się nauczymy.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 10:51, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
vita napisał(a)
Właśnie kupiłam polecany przez Tar organiczny nawóz do truskawek z owczej wełny, ma ciekawy skład i chyba wystarczający do pełnego nawożenia.
Aniu, a jakiej ziemi użyłaś?

Swojego kompostu i kupnego. I dodałam hydrożel.
Na samo dno dałam warstwę żwiru.

Muszę poszukać tego nawozu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:26, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Kupiłam taki nawóz. Może wystarczy


Były też dedykowane do truskawek ale mineralne.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
pestka56 15:11, 03 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Dopiero posadziłaś te truskawki. Ja bym dokupiła 2 kastry i przesadziła uważając, żeby ziemi nie obsypać.

Do ziemi w doniczkach i skrzyniach fajnie jest domieszać kokos, który sprzedają jako podłoże do terariów. Odżywia, a poza tym rozluźnia glebę i utrzymuje wilgotność. Jest też tani, bo pokilogramowy brykiet zalany wodą rozpręża się do 7-10 litrów, a kosztuje niecałe 8 zł.
____________________
Kasia
Makao 15:53, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Nie będę ich przesadzać. Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją więc nie będę panikować za wczasu. Dajcie mi szansę sprawdzić czy rady Niewczasów są dobre czy nie . Przecież to ich truskawki to chyba wiedzą co mówią. Skoro mówią że nadają się i do gruntu, i do donic to zapewne potrafią się dostosować do warunków. Może będą mniejsze krzaczki a nie duże jak w gruncie.
To się okaże.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 20:17, 03 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Też lubie experymentowac Ania. Stąd te truskawki w doniczkach. Byłam zajrzeć do moich własnie. Mają pełno nowych listków.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies