Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

mrokasia 08:43, 02 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Fajne te rękawiczki, muszę wypróbować. Naprawdę dłonie się nie pocą?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 10:05, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Aniu, a w kastach porobiłaś dziurki żeby woda nie stała? Ja w zeszłym sezonie nie miałam i zdarzało się że musiałam wylewać nadmiar. Teraz kilka centymetrów nad gruntem nawierciłam po trzy otworki by nadmiar wody odprowadzić. Od razu lepiej. A jak ty sobie z tym radzisz?

Ja mam zwykle trzy pary rękawiczek, po dwie nitrylowych, bo pojedyncze w moment przecinam pazurami, oraz na to robocze. Kwestia przyzwyczajenia ale rączki czyściutkie

Fajny sprzęt do kancikowania
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agnieszka_Z 10:29, 02 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 430
Piękny efekt oczyszczenia ścianki wodnej. Co to za środek czystości takie cuda robi?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Makao 12:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
mrokasia napisał(a)
Fajne te rękawiczki, muszę wypróbować. Naprawdę dłonie się nie pocą?

Nic a nic. No chyba że słońce świeci Ci na ręce przez wiele godzin
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:23, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
April napisał(a)
Aniu, a w kastach porobiłaś dziurki żeby woda nie stała? Ja w zeszłym sezonie nie miałam i zdarzało się że musiałam wylewać nadmiar. Teraz kilka centymetrów nad gruntem nawierciłam po trzy otworki by nadmiar wody odprowadzić. Od razu lepiej. A jak ty sobie z tym radzisz?

Ja mam zwykle trzy pary rękawiczek, po dwie nitrylowych, bo pojedyncze w moment przecinam pazurami, oraz na to robocze. Kwestia przyzwyczajenia ale rączki czyściutkie

Fajny sprzęt do kancikowania

Dziury zrobiłam w dnie po 6 a na dnie mam wysypany żwir i dopiero na to ziemia.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 12:24, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Agnieszka_Z napisał(a)
Piękny efekt oczyszczenia ścianki wodnej. Co to za środek czystości takie cuda robi?

Grunt i farba elewacyjna
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 12:33, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Makao napisał(a)

Dziury zrobiłam w dnie po 6 a na dnie mam wysypany żwir i dopiero na to ziemia.


Ja się trochę bałam w dnie robić dziury, że mi wypłucze się ziemia lub będzie za mocno przesychać. Jednak ten czarny plastik się nagrzewa. Dlatego chciałam żeby na dnie była taka niby podstawka w której woda będzie się zatrzymywać.
Będziesz czymś osłaniać boki przed nagrzaniem? Mi zostało trochę modrzewia z tarasu i myślę czy nie zrobić osłonek. Tylko czasu brak, już w zeszłym roku chodziło mi to po głowie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 14:49, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
April napisał(a)


Ja się trochę bałam w dnie robić dziury, że mi wypłucze się ziemia lub będzie za mocno przesychać. Jednak ten czarny plastik się nagrzewa. Dlatego chciałam żeby na dnie była taka niby podstawka w której woda będzie się zatrzymywać.
Będziesz czymś osłaniać boki przed nagrzaniem? Mi zostało trochę modrzewia z tarasu i myślę czy nie zrobić osłonek. Tylko czasu brak, już w zeszłym roku chodziło mi to po głowie

Tak będziemy obudowywać te kasty. Prawdopodobnie deskami ale jeszcze to omawiamy. W tej postaci te kasty są zbyt sztuczne i brzydkie. Koniecznie trzeba je ukryć.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 14:59, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Makao napisał(a)

Muszę spróbować żyłki jak tak


zeby zylka tak sie nie zuzywala i lepiej ciela warto namoczyc ja w wodzie z godzine przed robota. Tak kiedys kolezance doradzil sprzedawca w Stihlu ona mi sprzedala patent a ja mezatemu i sobie chwali. Wiec teraz podaje dalej.

Aniu, szkoda ze sadzonek na mijanke nie posadzilas.Jak na moje to troche malo maja miejsca jak na 2 rzędy. Krzaki rosna wielkie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 15:08, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
TAR napisał(a)


zeby zylka tak sie nie zuzywala i lepiej ciela warto namoczyc ja w wodzie z godzine przed robota. Tak kiedys kolezance doradzil sprzedawca w Stihlu ona mi sprzedala patent a ja mezatemu i sobie chwali. Wiec teraz podaje dalej.

Aniu, szkoda ze sadzonek na mijanke nie posadzilas.Jak na moje to troche malo maja miejsca jak na 2 rzędy. Krzaki rosna wielkie.

Zapamiętam patent.

Z truskawkami jestem ciekawa. Też myślałam że powinny być sadzone w większych odstępach ale takie odległości kazała robić dziewczyna od Niewczasów. 10-15 cm jeśli sadzi się w donicach. W takiej małej głębokiej na 40cm i może 30 cm średnicy kazała sadzić 4 sadzonki. Dlatego posadziłam jak kazała i czekam, co z tego będzie

Tu link do tych porad
https://sklep.niewczas.co/pl/cms/jak-uprawiac-truskawki-21.html
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies