Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

TAR 15:48, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7510
Aniu u Niewczasow sadzonki kupuje od ponad 15 lat. Nie sadzilam w donicy chyba, ze skrzynie ogrodowe mozna nazwac wielkimi donicami. Ale odstepy jednak robilam wieksze. Donice to eksperyment, zobaczymy u Ciebie jak sie uda

Tak czy inaczej owocnych zbiorow, jak zakupilas frigo to beda za chwile. Pamietaj o podlewaniu. Ja swoje tez nawozilam nawozem plynnym ekologicznym do truskawek. Truskawki sa bardzo żarłoczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
vita 16:08, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4107
Ciekawie o uprawie truskawek gawędzicie Mam problemy z uprawami w kastach/donicach, głównie o podlewanie chodzi. Gdybym robiła otwory odpływowe, to nie w dnie, a jak wspomina April, z boku plus drenaż. Truskawki są bardzo żarłoczne dobrze wiedzieć. Płynny ekologiczny nawóz, dzięki TAR Mam takie wypasione odmiany, a mają u mnie jak u macochy, chyba po kastry pojadę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
pestka56 16:12, 02 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Makao napisał(a)

Muszę spróbować żyłki jak tak


Są żyłki z drutem w środku, wzmocnione. Ja używam takich właśnie i na dłużej starcza.
____________________
Kasia
pestka56 16:15, 02 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Makao napisał(a)
Co do rękawiczek to w ogrodzie używam takich


Są praktycznie niezniszczalne i można je prać.


Jaki rozmiar używasz?
____________________
Kasia
TAR 16:29, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7510
vita napisał(a)
Ciekawie o uprawie truskawek gawędzicie Mam problemy z uprawami w kastach/donicach, głównie o podlewanie chodzi. Gdybym robiła otwory odpływowe, to nie w dnie, a jak wspomina April, z boku plus drenaż. Truskawki są bardzo żarłoczne dobrze wiedzieć. Płynny ekologiczny nawóz, dzięki TAR Mam takie wypasione odmiany, a mają u mnie jak u macochy, chyba po kastry pojadę


Kupilam jakis czas temu w malym rodzinnym ogrodniku nawoz do truskawek, mial czerwona butelke byl swietny, mozna tez go stosowac do pomidorow, co tydzien z konewki podlewac odstala woda.
Swego czasu polecono mi tez zastosowac nawoz z wełny owczej, drogi bajer ale tez rewelacja. W ogole pod truskawki przed sadzeniem mieszalam ziemie z obornikiem owczym.Zbiory nie do pogardzenia. Choc nie wiem czy to zasluga moich zabiegow czy po prostu sadzonki sa swietne. Kilka lat temu wyprobowalam frigo i zadnych innych nie kupuje. Co 3 lata wymieniam na nowe, nie bawie sie tez w rozmnazanie pedow, juz nie sa tymi samymi co te oryginalne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
vita 17:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4107
Muszę doczytać o sadzonkach frigo, one są odmianowe? Jak smakują? Ja lubię ananasowe, 'Gariguette', 'Mara Des Bois', 'Rifiorente', ale nie potrafię ich uprawiać, z uwagą wczytuję się w wasze doświadczenia. O nawozie z wełny owczej słyszałam, na pewno ma wpływ na lepszy smak owoców, tym w buteleczkach średnio ufam, ale czymś trzeba nawozić, jak do hodowli owiec daleko he he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 17:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Aniu, ścianka wodna po renowacji wygląda jak nówka.
Mąż zrobił Ci bardzo akuratny prezent. Kanciki od razu nadały krawędziom inny wygląd.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 18:04, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7510
vita napisał(a)
Muszę doczytać o sadzonkach frigo, one są odmianowe? Jak smakują? Ja lubię ananasowe, 'Gariguette', 'Mara Des Bois', 'Rifiorente', ale nie potrafię ich uprawiać, z uwagą wczytuję się w wasze doświadczenia. O nawozie z wełny owczej słyszałam, na pewno ma wpływ na lepszy smak owoców, tym w buteleczkach średnio ufam, ale czymś trzeba nawozić, jak do hodowli owiec daleko he he


Sadzonki frigo to sadzonki "mrozone" kiedy je dostajesz wygladaja jak korzonki. Szybko rozpoczynaja wegetacje. Jest gwarancja owocowania w tym samym roku po posadzeniu. Odmian jest multum. Ja najczesciej kupuje zestaw starych odmian sadzonek i typu najslodsze owoce. U Niewczasa masz ppdzialy z opisem wszystkich odmian
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 18:22, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4247
TAR napisał(a)
Aniu u Niewczasow sadzonki kupuje od ponad 15 lat. Nie sadzilam w donicy chyba, ze skrzynie ogrodowe mozna nazwac wielkimi donicami. Ale odstepy jednak robilam wieksze. Donice to eksperyment, zobaczymy u Ciebie jak sie uda

Tak czy inaczej owocnych zbiorow, jak zakupilas frigo to beda za chwile. Pamietaj o podlewaniu. Ja swoje tez nawozilam nawozem plynnym ekologicznym do truskawek. Truskawki sa bardzo żarłoczne.

Jeśli okaże się że jednak za ciasno to będę na przyszłość już wiedziała. Podlewam ale deszcz mi też pomaga. Dziś padało przez wiele godzin.
Nawozu muszę poszukać bo jeszcze nic nie ogarnęłam.
Dzięki za wskazówki. To mój pierwszy raz i w dodatku w kastach
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:27, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4247
vita napisał(a)
Ciekawie o uprawie truskawek gawędzicie Mam problemy z uprawami w kastach/donicach, głównie o podlewanie chodzi. Gdybym robiła otwory odpływowe, to nie w dnie, a jak wspomina April, z boku plus drenaż. Truskawki są bardzo żarłoczne dobrze wiedzieć. Płynny ekologiczny nawóz, dzięki TAR Mam takie wypasione odmiany, a mają u mnie jak u macochy, chyba po kastry pojadę

Zawsze mogę jeszcze z boku dziury wywiercić. Żaden problem.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies