Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

inka74 18:27, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ale z robotą pogoniłaś. Kanciki u mnie jeszcze czekają. Gdzie rękawiczki kupujesz? Każde na końcach mam po 3-4 robotach podziurawione.

A co do truskawek - fajny patent widziałam z pionowo ustawionymi rurami od rynien dachowych i z podlewaniem kropelkowym. Zastanawiałam się, czy u siebie czegoś takiego nie zrobić. Bo już w poziomie nie ma miejsca
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 18:29, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
pestka56 napisał(a)


Są żyłki z drutem w środku, wzmocnione. Ja używam takich właśnie i na dłużej starcza.

Dystrybutora i serwis Shtila mam obok więc zapytam. Mąż specjalnie tam kupił żebym miała blisko do części zamiennych
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:30, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
pestka56 napisał(a)


Jaki rozmiar używasz?

9/L
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:32, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
TAR napisał(a)


Kupilam jakis czas temu w malym rodzinnym ogrodniku nawoz do truskawek, mial czerwona butelke byl swietny, mozna tez go stosowac do pomidorow, co tydzien z konewki podlewac odstala woda.
Swego czasu polecono mi tez zastosowac nawoz z wełny owczej, drogi bajer ale tez rewelacja. W ogole pod truskawki przed sadzeniem mieszalam ziemie z obornikiem owczym.Zbiory nie do pogardzenia. Choc nie wiem czy to zasluga moich zabiegow czy po prostu sadzonki sa swietne. Kilka lat temu wyprobowalam frigo i zadnych innych nie kupuje. Co 3 lata wymieniam na nowe, nie bawie sie tez w rozmnazanie pedow, juz nie sa tymi samymi co te oryginalne.

Ale Ty sadzisz do gruntu czy donic?
Zastanawiam się jak je przezimuję
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:38, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
TAR napisał(a)


Sadzonki frigo to sadzonki "mrozone" kiedy je dostajesz wygladaja jak korzonki. Szybko rozpoczynaja wegetacje. Jest gwarancja owocowania w tym samym roku po posadzeniu. Odmian jest multum. Ja najczesciej kupuje zestaw starych odmian sadzonek i typu najslodsze owoce. U Niewczasa masz ppdzialy z opisem wszystkich odmian

Dokładnie. Jak zobaczyłam sadzonki, ja wzięłam frigo+ to były głównie korzenie. Grube były. Po tygodniu od wsadzenia wyglądają tak jak pokazałam wcześniej. Rosną w oczach.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:43, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aniu, ścianka wodna po renowacji wygląda jak nówka.
Mąż zrobił Ci bardzo akuratny prezent. Kanciki od razu nadały krawędziom inny wygląd.

Prezent dostałam w październiku i czekał do teraz. Nie mogłam się doczekać jego odpalenia
Odmalowanie ścianki bardzo mnie cieszy. Ona już straszyła choć trochę ta naturalna patyna była urocza. Lubiłam ją.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 19:04, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Makao napisał(a)

Ale Ty sadzisz do gruntu czy donic?
Zastanawiam się jak je przezimuję


Teraz mam w gruncie, w poprzednim ogrodzie mialam w skrzyniach. W obecnym po prostu nie zdazylismy zrobic skrzyn przed sadzeniem truskawek a koniecznie chcialam miec w zeszlym sezonie juz wlasne. Wiec ten rok i kolejny mam jeszcze czas na skrzynie, bo nie ma sensu wykopywac i przesadzac. Dopiero po 3 sezonach wymienie i juz do wlasciwych skrzyn. Planuje 2 na truskawki, 1 na warzywka i 1 na pietruszke i inne zielsko.
Wydaje mi sie ze jak obijesz kasty drewnem to juz jest dobra izolacja, ewentualnie jakims igliwiem lub sloma zima okryj
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 19:32, 02 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Gdzieś napisałam, że sadzisz zbyt gęsto i powinno być co 30 cm, ale chyba nie zauważyłaś albo mam taką sklerozę

W kastrach przezimują bez problemu. Najwyżej jak zrobi się bardzo zimno to okryjesz włókniną. Ja zasypywałam na zimę wiórami tartacznymi. Truskawki powinno się przed zimą ściąć. Masz instrukcję od Niewczasów. Tam chyba jest jak zimować.

____________________
Kasia
LIDKA 20:45, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Muszelka nam napolecała truskawek i nas opuściła. A teraz sie mlody(stażem i duchem) ogrodniku martw.

Moje w doniczkach po 40 cm średnicy. Dałam po 3 szt.
Zasypałam korą z trocinami żeby nie obsychały za szybko.
Doniczki dostaną podstawki.

Tylko nie wiem jaki nawóz kupić.
Biohumus wystarczy?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
vita 20:54, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
Właśnie kupiłam polecany przez Tar organiczny nawóz do truskawek z owczej wełny, ma ciekawy skład i chyba wystarczający do pełnego nawożenia.
Aniu, a jakiej ziemi użyłaś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies