Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Borbetka 17:07, 08 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To czekam, u nas mróz już tylko dziś w nocy ma być, ale jak patrzę na te różne portale, to każdy pokazuje trochę inaczej.
____________________
borówcowy wizytowka
Madzenka 19:57, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moje sa strasznie podżarte chyba przez przędziorki... Dzisiaj się załamałam. W weekend chyba zamiast ciecie oprysk na robale zrobię.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 20:21, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przędziorki nakłuwają, nie żrą Wypuszczą nowe liście i śladu nie będzie. Teraz je przytnij po mrozach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 22:18, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Przędziorki nakłuwają, nie żrą Wypuszczą nowe liście i śladu nie będzie. Teraz je przytnij po mrozach.


Danusiu zrobie fotkę i wyśle do IPO bo ja mam takie biale tuneliki... Albo to jakieś miny albo inne świństwo. Trąbisz na ten weekend cięcie ??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 22:54, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś z tego ?

Zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bukla 23:53, 08 kwi 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 107
Gardenarium napisał(a)
Przesadzanie pod koniec maja jest pod znakiem zapytania, bo wiosna w tym roku opóźniona. Przesadzać można jak zakończy przyrosty (są one jaśniejszego koloru) i kiedy zmienią kolor na ciemny, wtedy też drugi raz przycinamy. Raczej to będzie połowa albo koniec czerwca.

Pierwsze cięcie wykonaj teraz, jak śnieg stopnieje, da mu to zaczątki kształtu kuli, potem zacznie rosnąć przez maj i w czerwcu go przesadź i przytnij ponownie jak zmieni się na ciemnozielony.

Najpierw przesadzanie, potem cięcie, bo się potarga przy przemieszczaniu na nowe miejsce.


Pani Danusiu bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie z przesadzeniem poczekam do połowy lub końca czerwca.

Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 12:17, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisałaś że zamierzasz przesadzać w maju, więc to odpada, bo bukszpan wtedy rośnie.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby przesadzić teraz zanim zacznie rosnąć.

Jeśli masz możliwość przesadź teraz albo w czerwcu. Po prostu on nie może mieć świeżutkim młodziutkich przyrostów, bo będą więdły w czasie upałów.

Jak przesadzisz teraz to po przesadzeniu przytnij i wtedy ładnie się zagęści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 12:18, 10 kwi 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Gardenarium napisał(a)
Teraz czekamy czy wznowią wegetację. jak zaczną wypuszczać - znaczy żyją, a jak zmatowieją to padną.


To czekamy, ale Danusiu już tniemy czy jeszcze nie. Będą te przymrozki? Moje z przedogródka nawet ładnie przeżyły i widzę, że niedługo zaczną rosnąć. Cyknę fotki.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 13:49, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja to nie mam co marzyć o cięciu, bo u mnie na kulach to jeszcze śnieg leży To jak mam pisać tnijcie? Skoro zima jeszcze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 18:27, 10 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Biedna Danusia, największa propagatorka bukszpanów, a tak długo na wiosnę musi czekać .
A jak się zrobi zaraz gorąco, to nie będzie wiadomo w co ręce włożyć.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies