Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

paola1a 18:28, 11 mar 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki Sebek i za dobre rady i za buźki Najciemniej pod latrnią jak to mówią
____________________
Prostokątna rabata
Madzenka 20:53, 11 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ha ha ten stożek z fotek u mnie na ważnej rabacie rośnie Wiciu go idealnie przyciął, wiosną go obfocę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Keri 17:22, 23 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Wczorajsze zakupione w ikei, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi ikeowymi buxusami, jak się przyjmują? więcej fotek w moim wątku, pozdrawiam ;

)
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gardenarium 22:17, 23 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic im nie jest, wyglądają na zdrowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bukla 22:34, 07 kwi 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 107
Pragnę powitać wszystkich bardzo serdecznie Bardzo się cieszę, że znalazłam tą stronę, ponieważ jest to niezwykła skarbnica wiedzy. Uzależniłam się od niej Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem. Jest to mój pierwszy post i od razu zwracam się z prośbą o poradę.

Dostanę od mojej mamy ten oto okaz bukszpanu ze zdjęcia (średnica 150 cm). Bukszpan nigdy nie był formowany.


Z racji tego, że w połowie maja ma wchodzić ekipa od nawierzchni nie chciałabym go przesadzać przed zrobieniem kostki. Czy mogę przesadzić tego bukszpana pod koniec maja czy raczej poczekać do jesieni?
Kiedy należałoby go delikatnie przyciąć?

Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 07:56, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadzanie pod koniec maja jest pod znakiem zapytania, bo wiosna w tym roku opóźniona. Przesadzać można jak zakończy przyrosty (są one jaśniejszego koloru) i kiedy zmienią kolor na ciemny, wtedy też drugi raz przycinamy. Raczej to będzie połowa albo koniec czerwca.

Pierwsze cięcie wykonaj teraz, jak śnieg stopnieje, da mu to zaczątki kształtu kuli, potem zacznie rosnąć przez maj i w czerwcu go przesadź i przytnij ponownie jak zmieni się na ciemnozielony.

Najpierw przesadzanie, potem cięcie, bo się potarga przy przemieszczaniu na nowe miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:43, 08 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czy z cięciem bukszpanu czekamy, aż nie będzie mrozu w nocy?
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 09:44, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, za dwa dni zniknie mróz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 11:36, 08 kwi 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Jak wyglądają wasze bukszpany po zimie? Sprawdziłam moje i chyba nie jest z nimi wszystko ok straciły kolor, wyglądają mizernie. Te w donicy w garażu są ok, zielone i ładne, zimujące w gruncie nie.. już sama nie wiem czy to wina zimy a może to normalne? w końcu zimowały w innych warunkach?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 12:15, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz czekamy czy wznowią wegetację. jak zaczną wypuszczać - znaczy żyją, a jak zmatowieją to padną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies