Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gardenarium 21:09, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mirka napisał(a)
Danusiu oto one małe

ukorzenione i przesadzone do doniczek



Świetne sadzonki. Sadź jak masz miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kwiatholandii 21:44, 19 kwi 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Nie nawoziłam, tylko teraz sobie myślę, że M nawoził trawę YaraMira i moze rzucil za bardzo w ich stronę. Ciachnę je i zobaczymy. Jest ich sporo, bo praiwe 80 szt, więc byłaby duża strata
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kjub 08:27, 23 kwi 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam. Zamierzam przesadzić moją obwódkę z bukszpanów. Mam wątpliwości czy robić to jeszcze teraz czy sie wstrzymać... na bukszpanach widać już małe pączki czy to dobry pomysł żeby je teraz jeszcze ruszać??? jeżeli nie ruszać to czy je jeszcze przyciąć mogę?
kasiula79 21:20, 23 kwi 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
ja tez mam pytanie odnośnie uprawy bukszpanów: jaki powinien być odstęp czasowy pomiędzy opryskaniem florowitem, a opryskaniem mospilanem?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Karolinek 22:31, 25 kwi 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Witam, musiałam znaleźć nowe miejsce dla mojego już leciwego bukszpana. Przesadziłam go 3 tygodnie temu, ale najpierw jeszcze tydzień wcześniej otrzymał nową fryzurę (marzy mi się oczywiście w formie kuli). Proszę o podpowiedź jak długo go podlewać oraz kiedy zaaplikować mu jakiś nawóz dla polepszenia kondycji na wiosnę?
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Gardenarium 00:27, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
Witam. Zamierzam przesadzić moją obwódkę z bukszpanów. Mam wątpliwości czy robić to jeszcze teraz czy sie wstrzymać... na bukszpanach widać już małe pączki czy to dobry pomysł żeby je teraz jeszcze ruszać??? jeżeli nie ruszać to czy je jeszcze przyciąć mogę?


Szybciutko przytnij. I nie przesadzaj, albo szybciutko przesadź i od razu przytnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjub 21:41, 26 kwi 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Uczyniłem drugą opcję i mam nadzieje że się nie zmarnują... jutro prześle fotke jak to wyszło...
arcobaleno 10:02, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Miał ktos tarczniki na bukszpanach? Ja mam na tych donicowych, w ubiegłym roku robiłam opryski i myślalam, że po problemie, ale teraz po zimie zrobiłam przegląd i znowu są cholery. Czy te doglebowe pałeczki są skuteczne, czy lepiej oprysk (nie cierpie chemicznych oprysków :/ )
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 20:55, 30 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Musisz spryskać - i to najlepiej kilka razy....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
paola1a 07:34, 01 maj 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
A ja dziś jadę na akcję wykopywania bukszpanów. Wiem, że to nie za dobry okres na przeprowadzkę dla nich ale trudno- inaczej nie da rady bo właścicielka chce je koniecznie wyeksmitować. Pocieszam się tym, że mokro i chłodno i będzie im być może łatwiej się zaklimatyzować. Czy mogę je przyciąć zaraz po przesadzeniu skoro to już leciwe okazy czy lepiej odczekać jakiś czas?
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies