Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

agam 15:50, 12 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)
Nie nie,to na pewno bukszpan,pan od którego kupowałam posiada jeszcze żółty - dość rzadko spotykany,jadę w najbliższym czasie po sadzonki


Bardzo podobny do trzmieliny. Żółtego bukszpanu sama szukałam, ale nigdzie nie można go dostać. Szczęściara że masz takiego Pana .
____________________
Aga i Ogródek Agam
anita_kazmie... 21:26, 12 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
bleebla napisał(a)
to bukszpan pstry



Dzięki
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
anita_kazmie... 20:32, 14 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Szybciutko..
to znowu ja,
chcę przesadzić tego o to bukszpana w inne miejsce i teraz pytanie przed przycięciem czy po przycięciu?
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
bleebla 21:29, 16 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)
Szybciutko..
to znowu ja,
chcę przesadzić tego o to bukszpana w inne miejsce i teraz pytanie przed przycięciem czy po przycięciu?


Ja bym przesadziła i przycięła ale nich mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę.
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 21:43, 16 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Mam problem ze swoimi bukszpanami. Okazy w maju przywędrowały do mojego ogródka i wsadziłam je do donicy ocieplanej, podlewając sumiennie. z zewnątrz wyglądają ładnie ale w środku ogrom listków jest koloru żółtego.
Tak wyglądają :



Proszę o pomoc Nie chcę ich stracić. To 3 sztuki na pniu
____________________
Aga - Mała eLeczka
Donic 22:29, 16 cze 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Szybciutko..
to znowu ja,
chcę przesadzić tego o to bukszpana w inne miejsce i teraz pytanie przed przycięciem czy po przycięciu?



Ja bym przesadziła i przycięła ale nich mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę.

Jak pod koniec czerwca nowe przyrosty zrównają się kolorem ze starymi to można przesadzić z jak najwiekszą liczbą korzeni i podciąć. Tak zrozumiałem Danusię i tak sam bedę robił za tydzień...
____________________
Donic 20:44, 17 cze 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Danusiu ponoć nie ma głupich pytań po czym poznać że bukszpan pokazuje oznaki przenawożenia ?
____________________
Sebek 15:52, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Anita - możesz go przesadzić i od razu przyciąć, ale okrywałbym go przez kilka dni, żeby słońce nie wypaliło liści

Aga-bleebla - wg mnie to normalne zjawisko - do tamtych liści może nie docierać światło i po prostu żółkną. Te na zewnątrz wyglądają na super zdrowe, więc się na martw Aha - jeśli donica jest ocieplana, ale z "dnem" to bukszpany na 99% nie przezimują - chyba, że chcesz je mieć tylko na tegoroczną dekorację

Donic - bukszpanów jeszcze nie przekarmiłem, ale taka roślina stopniowo żółknie - jeśli przenawoziłaś bukszpan to wykopałbym go, otrzepał z ziemi i przepłukał duuuużą ilością wody korzenie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anita_kazmie... 20:27, 20 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Dzięki Sebek ale już go przycięłam a przesadzę go niebawem
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
basia3 21:57, 21 cze 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
witam mam dużo miejsca na południowej stronie domu w pełnym słońcu czy bukszpan tam wytrzyma??
rabaty już zrobione zagospodarować tylko muszę.

____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies