Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gardenarium 17:38, 23 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)
Witam
Czy Polysect poradzi sobie z miodunką bukszpanową?Jak prewencyjnie na drugi rok zadbać o bukszpany by uniknąć tego problemu?
Pozdrawiam


Nie unikiniesz, bo ona się pojawia obowiązkowo w maju, chyba że będziesz opryskiwać na zapas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 18:33, 23 maj 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Gardenarium napisał(a)


Nie unikiniesz, bo ona się pojawia obowiązkowo w maju, chyba że będziesz opryskiwać na zapas.

Dziękuję Danusiu za odpowiedź
____________________
Donic 22:43, 23 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Danusiu a czy tak naprawdę trzeb walczyć z ta miodówką ? Czy chodzi tylko o to ze czasowo zwiniete liście nie fotosyntetyzują optymalnie ....? Jak uważasz bo z tego co czytam to ona pojawia sie co roku i tak i tak. ...
____________________
Sebek 20:09, 26 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie na szczęście w tym ich nie ma (odpukać!). Wydaje mi się, że regularne, profilaktyczne opryski powinny zapobiec ich inwazji. Zaatakowane rośliny są bardziej podatne na inne choroby i po prostu nie wyglądają dobrze - a przecież chodzi nam o to, by cieszyły oko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jula81 17:53, 28 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Witam serdecznie. Jaki polecacie bukszpan na obwódkę rabaty - przed hortensje ogrodowe? U nas w szkółce mają w donicach po 12 zł szt. ale są też znacznie mniejsze po 2 zł za szt. bez bryły korzeniowej.
Jaki jest odpowiedni gatunek?
Z niecierpliwością czekam na wasze podpowiedzi
ps. wiecznie zielony oglądałam.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Donic 22:26, 29 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Dziękuję Seba !
____________________
Gardenarium 21:36, 31 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jula81 napisał(a)
Witam serdecznie. Jaki polecacie bukszpan na obwódkę rabaty - przed hortensje ogrodowe? U nas w szkółce mają w donicach po 12 zł szt. ale są też znacznie mniejsze po 2 zł za szt. bez bryły korzeniowej.
Jaki jest odpowiedni gatunek?
Z niecierpliwością czekam na wasze podpowiedzi
ps. wiecznie zielony oglądałam.


Buxus sempervirens - taki gatunek polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedronka 18:01, 04 cze 2014


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Witaj Danusiu,
mam pytanie, muszę przesadzić moje 3-letnie bukszpany ( 4 sztuki), ponieważ bezmyślnie posadziłam je zbyt blisko muru. Podpowiedz mi proszę, czy mogę je przesadzić teraz i w II połowie czerwca ciąć, czy zrobić to wszystko w jednym czasie?
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
karolina84 19:38, 04 cze 2014


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Czy można juz przycinać bukszpany? Moje mają dużo nowych przyrostów i chciałam je wyrównać
____________________
przemo89 14:24, 07 cze 2014

Dołączył: 16 sty 2014
Posty: 5
Witam
Co to za choroba? Wyciąć te brązowe gałązki czy usunąć cały krzak, zeby nie zaraził innych bukszpanów?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies