Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

SaskiaFarkas 20:43, 28 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Marcin89 napisał(a)
Kochana, Wy lecicie jak odrzutowiec. Ja codziennie łażę po ogrodzie i nic się nie zmienia. Nie żebym był taki leniwy, ale inne powody. W ostatecznymi rozrachunku Wy pędzicie, ja stoję w miejscu

Na 100% tak nie jest Marcin. Obserwuje Twój wątek i nonstop się coś u Ciebie dzieje. Dużo rzeczy robisz przy warzywach. Kiedy Ty będziesz latem zajadał się pysznościami z własnego ogrodu ja będę musiała je kupować
A jakie są najlepsze? Własne
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 20:47, 28 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2546
SaskiaFarkas napisał(a)

Na 100% tak nie jest Marcin. Obserwuje Twój wątek i nonstop się coś u Ciebie dzieje. Dużo rzeczy robisz przy warzywach. Kiedy Ty będziesz latem zajadał się pysznościami z własnego ogrodu ja będę musiała je kupować
A jakie są najlepsze? Własne
Ja to nazywam pracą w tle Fakt, latam z pomidorami na dwór i z powrotem. Podlewam żywopłot i dosiany trawnik. Jutro i pojutrze sadzenie porów i selerów, wysiew buraczków, fasoli i fasoli szparagowej. W sobotę trochę popieliłem na warzywniku. Dlatego nie nazywam się leniem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 21:10, 28 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Marcin89 napisał(a)
Ja to nazywam pracą w tle Fakt, latam z pomidorami na dwór i z powrotem. Podlewam żywopłot i dosiany trawnik. Jutro i pojutrze sadzenie porów i selerów, wysiew buraczków, fasoli i fasoli szparagowej. W sobotę trochę popieliłem na warzywniku. Dlatego nie nazywam się leniem

Nawet przez myśl by mi to nie przyszło. Większość osób na forum to kobiety - jesteś jak rodzynek
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 09:22, 29 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
A tu trzcinnik na mijankę z werbeną.Na lamelach myślałam aby puścić powojnik.


____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Rojodziejowa 10:09, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
A nie chcesz pnącej różyczki?

Albo coś jadalnego - np aktinidia?

Albo wisterii, którą byś potem puściła górą i zwisałyby Ci takie piękne kwiaty?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
SaskiaFarkas 14:09, 29 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Rojodziejowa napisał(a)
A nie chcesz pnącej różyczki?

Albo coś jadalnego - np aktinidia?

Albo wisterii, którą byś potem puściła górą i zwisałyby Ci takie piękne kwiaty?


Ooo pnąca różyczka byłaby cudowna Taka w jasnym kolorze, biała lub lekko różowa oraz koniecznie pachnąca. Masz jakąś sprawdzoną odmianę?
Co do wisterii to owszem myślałam tylko przeraziła mnie jej ekspansywność. Chciałabym mieć dostęp do lameli by móc je malować a w przyszłości dach będzie w formie rolety rzymskiej dlatego myślałam o powojniku, który można przyciąć na krótko. O różach pnących mało wiem więc nie wiem jak to wygląda z przycinaniem i ile takich sadzonek sadzi się na 1m

Byłam dziś w centrum ogrodniczym tyle pięknych roślin. 80% nawet nie znam.

Asiu co myślisz o amanogawie w tym miejscu?
Pytam bo ją masz u siebie w ogrodzie.

Parę postów wcześniej rozrysowałam kilka opcji rabat właśnie z tą wiśnią.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 20:33, 29 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Taki dziś żarcik mnie spotkał- zamknięto mnie w szkółce i wszyscy pracownicy pojechali do domu . Nie mogłam wyjechać samochodem bo wszystkie bramy zostały zamknięte, nie zauważyli mojego samochodu.Na szczęście po 45 minutach zdalna ochrona powiadomiła pracowników po włączenie alarmu. Dodam, że telefon żaden nie działał bo był w zamkniętym biurze, więc nikt nie odbierał i już miałam wizję spędzenia nocy w samochodzie... w środku lasu.
Btw kupiłam jedną wiśnie amanogawę, niestety w trakcie czekania poparzyło jej lekko liście w samochodzie :/
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 20:42, 29 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2546
A zapomniałem napisać: ja dałbym zdecydowanie 3 wiśnie i pomiędzy nimi po jednej (nie po dwie jak na rysunku) hortensji lub trawie. Ewentualnie jak trzeba rozstawić wiśnie szerzej to wtedy pomiędzy 3 hortki. Lepiej jest nieparzyście.

Z kolei przed pierwszą i za ostatnią wiśnia pojechał bym 3 sztukami trawy. To jednak w sezonie coś tam zasłoni i grupami wygląda lepiej. Modyfikacja: pomiędzy miskantami hortensje lekko wysunięte do przodu, tak by się wszystko pomieściło (taki zygzak na przemian trawa i hortensja).

Trzmieliny na pniu tam nie widzę, ona lepiej wygląda na ciemnym tle, a miskant pstry. A hortensja niekoniecznie dobra na tło. Za wąsko według mnie by dodać trzmielinę.

Szkielet masz rozpisany, przed wyższym rzędem tylko byliny - jeżówki, kocimiętki, szałwie. Mogą nawet na ścieżkę lekko wpadać.

To tylko uwagi według mojego gustu

Niestety nie mam czasu nic rysować.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 22:48, 29 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
SaskiaFarkas napisał(a)
Taki dziś żarcik mnie spotkał- zamknięto mnie w szkółce i wszyscy pracownicy pojechali do domu . Nie mogłam wyjechać samochodem bo wszystkie bramy zostały zamknięte, nie zauważyli mojego samochodu.Na szczęście po 45 minutach zdalna ochrona powiadomiła pracowników po włączenie alarmu. Dodam, że telefon żaden nie działał bo był w zamkniętym biurze, więc nikt nie odbierał i już miałam wizję spędzenia nocy w samochodzie... w środku lasu.
Btw kupiłam jedną wiśnie amanogawę, niestety w trakcie czekania poparzyło jej lekko liście w samochodzie :/

To miałaś przygodę. Gdzie ta szkółki w środki lasu? U mnie też jest taka jedna niedaleko.

Dobrze że wyszłaś cało z opresji.
Ale to nie zwalnia z wstawienia fotki zakupków.

Co do rabaty to jak bedziesz mieć już wszystkie rośliny to poustawiasz doniczki i zobaczysz co Ci pasuje.

Ja bym sadziła trawy na mijankę z hortkami dość symetrycznoe żeby ten sąsiedzki dom troche zasłonić.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:57, 29 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
SaskiaFarkas napisał(a)
A tu trzcinnik na mijankę z werbeną.Na lamelach myślałam aby puścić powojnik.




Na powojnikach się nie znam. Mam jakiś marketowy. Żyje ale szału kwiatów nie miałam jeszcze. Posadziłam z różą licząć że kwiaty się przemieszają.
Montana też mi się podoba.

Róże pnącą jeśli zdecydujesz kupić to taką co ma certyfikat ADR i powtarza kwitnienie. Ja posadziłam Ozeanę i Giardinę na pergoli.
Prowadzę je na 4 pędy. I czekam na kwiatki. Ten powojnik rośnie na giardinie.
To zeszloroczne sadzonki.


Na szer 1 m dać można 1 różę. Jak trzeba będzie malować lamele to
Ją zetniesz. To będzie pewno raz na kilka lat a róże czasem się odmładza.

Ładny masz trawniczek.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies