Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Zimowy Wysiew / Winter Sowing

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowy Wysiew / Winter Sowing

Kordina 15:10, 29 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Tak, moje nadal w pojemnikach na dworze, kiełki różne wypuszczają, teraz muszę pilnować podlewania ale dziwna rzecz tylko 2 pojemniczki ze smagliczką białą i niebieską przypleśniały. Ta sama ziemia z jednego sortu, podejrzewam, że nasionka były jednak zainfekowane, zobaczę czy sobie z tym poradzą, bo jednak jakieś kiełki widoczne.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gosialuk 17:00, 29 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Moje na balkonie już przepikowane. Trochę tego wyszło, ciężko nogę postawić.
Zrobiłam jeszcze jeden rzut siewu do woreczków, ale na razie cisza w temacie.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Patrycja_KG_Lu 19:06, 29 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Wow Gosiu ile różności! Olbrzymia skala.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 21:09, 31 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 408
Groszki pachnące i chabry wczoraj wsadziłam do gruntu.
Wysiane bób i groszek w butelkach 1,5 ciężko się wyjmowało nawet po rozcięciu butelek, puszczają długie korzenie.
Kilka wysiewów w butelkach ma zielony nalot na ziemi i nie bardzo coś z nich wyrosły.

Niezapominajka


Koperek


Gipsówka


Jeżówka purpurowa


____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Rojodziejowa 21:27, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
U mnie są głównie maki. Na razie zostawiam, ale ten rzut nie jest zbyt udany.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gosialuk 10:11, 01 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wydaje mi się, że jednak dużo wygodniejsze są te woreczki, albo doniczki wstawiane do większego pudła. Mi butelki dodatkowo wiatr przewraca. A ten zielony nalot u mnie też się pojawił, chyba za dużo wilgoci, a za mało przewiewu.
Fajnie, że rośliny powschodziły.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kordina 11:37, 05 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Na dzień dzisiejszy tak wygląda moja uprawa w zafoliowanej skrzynce, odkryłam górę, część roślinek całkiem całkiem, część dopiero chce wyjść, a w dolnym roku po lewej widać przypleśniałą ziemię tylko i wyłącznie przy smagliczkach, jak pisałam wyżej:



Ma sens uprawa w skrzynce zafoliowanej zamiast butelek Myślę, że na przyszły rok powtórzę.

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gosialuk 11:47, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też podoba mi się twój sposób Bożenko.
Wstawiam link pomocny do identyfikacji tego co się wysiało. Przy pomocy tej strony zidentyfikowałam krwiściąg lekarski i kanadyjski. Czy się potwierdzi, to zobaczymy, ale nasiona zbierałam.

Poprawiłam
Na dole strony jest taki kolorowy pasek trzeba kliknąć seedling images, a potem są odnośniki do fotek.

http://theseedsite.co.uk/
____________________
Gosia Bylinowa łąka
DariaB 11:56, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Super patent z tą skrzynką. Ja to się zastanawiam czy można już te siewki do ziemi pakować bo widzę, że niektóre mi marnieją w tych paletkach.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kordina 12:02, 05 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Gosialuk napisał(a)
Też podoba mi się twój sposób Bożenko.
Wstawiam link pomocny do identyfikacji tego co się wysiało. Przy pomocy tej strony zidentyfikowałam krwiściąg lekarski i kanadyjski. Czy się potwierdzi, to zobaczymy, ale nasiona zbierałam.

http://theseedsite.co.uk/seedlings1a.html

Hm nie mogę w żaden sposób otworzyć tej stronki, ani kopiując ani bezpośrednio, u Was też?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies